Otylia Swim Tour 2021 – nauka pływania dla dzieci pod okiem mistrzyni
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Otylia Swim Tour 2021 – nauka pływania dla dzieci pod okiem mistrzyni

Pływanie to nadal jedna z najchętniej uprawianych dyscyplin sportowych przez dzieci oraz młodzież w wieku szkolnym. Nie dziwi więc fakt, że na przestrzeni lat Polska dorobiła się w tej dziedzinie pokaźnego grona świetnych zawodników i zawodniczek. Jedna z najwybitniejszych – Otylia Jędrzejczak – stworzyła ciekawy projekt skierowany zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców. W miniony weekend miłośnicy wodnego szaleństwa mieli okazję doskonalić umiejętności pod okiem mistrzyni olimpijskiej w Rybniku.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w najróżniejszych zakątkach Polski. Inicjatywa powstała przede wszystkim z myślą o młodych adeptach pływania, aczkolwiek do udziału w zajęciach zapraszani są również rodzice, a nawet profesjonalni trenerzy, którzy chcieliby poszerzyć zakres kompetencji. Co czeka nas i nasze pociechy na spotkaniach z Otylią Jędrzejczak oraz jej wykwalifikowanym teamem?

Warsztaty kładą nacisk zwłaszcza na doskonalenie poszczególnych technik pływackich – oznacza to, że od uczestników oczekuje się przemieszczania co najmniej dwoma stylami (grzbietowym oraz dowolnym). Młodzi sportowcy mają okazję rozwoju umiejętności technicznych oraz wydolnościowych pod czujnym okiem zespołu wybitnych trenerów. Rodzice mogą natomiast wysłuchać wykładów dietetyka i psychologa sportowego. Dzięki temu każdy wraca z takiego spotkania z nową wiedzą i jeszcze większą motywacją do dalszego działania.

Tegoroczna edycja Otylia Swim Tour została zainaugurowana w minioną niedzielę 13 czerwca na obiektach Fundacji Elektrowni Rybnik. Młodzi uczestnicy projektu, jak i sama Otylia Jędrzejczak, nie kryli ogromnej radości z owocnie spędzonego czasu. Kolejne odsłony warsztatów już wkrótce!

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać odpowiedni kask rowerowy dla dziecka?
Jak dobrać odpowiedni kask rowerowy dla dziecka?
Zapewnij swojemu dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem i dobierz dla niego odpowiedni kask. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.
Jak wybrać rower do miejskich wycieczek?
Jak wybrać rower do miejskich wycieczek?
Często wybierasz się na rodzinne przejażdżki rowerem? Podpowiadamy, jakie modele wybrać dla każdego członka rodziny.
Jak zacząć dbać o kondycję?
Jak zacząć dbać o kondycję?
Chcesz zadbać o kondycję, ale nie wiesz, od czego zacząć? Podpowiadamy!
Tagi
Ostatnie wpisy