Ręczna na Orliku 2021 – rusza cykl turniejów dla uczniów szkół podstawowych
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ręczna na Orliku 2021 – rusza cykl turniejów dla uczniów szkół podstawowych

Na horyzoncie pojawiają się kolejne inicjatywy sportowe skierowane do młodych adeptów aktywności fizycznej. W czerwcu rusza projekt „Ręczna na Orliku 2021”, na który złożą się łącznie aż 133 turnieje rozgrywane na terenie całego kraju. Cykl zawodów zostanie zwieńczony wielkim finałem w Kielcach, gdzie we wrześniu odbędzie się również Świętokrzyska Olimpiada Sportu Dzieci i Młodzieży.

„Ręczna na Orliku 2021” to projekt, którego adresatami są uczniowie z czterech pierwszych klas szkół podstawowych. Prawdziwe spotkania będą jednak rozgrywać tylko drużyny złożone z dzieci uczęszczających do klas trzecich i czwartych. Dla młodszych uczestników przewidziano natomiast mnóstwo innych atrakcji, takich jak możliwość pokonania wymagającego toru przeszkód. W tym samym czasie na 120 Orlikach ich starsi koledzy będą prowadzić zaciętą rywalizację.

Pierwszy etap turnieju będą stanowić czerwcowe eliminacje w następujących województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, podlaskim, mazowieckim, lubuskim, łódzkim, dolnośląskim, świętokrzyskim oraz lubelskim. Z każdego turnieju zostanie wyłoniona najlepsza ekipa w kategorii chłopców i dziewcząt, która uzyska bezpośredni awans do kolejnej fazy, czyli zaplanowanych na wrzesień finałów wojewódzkich. W dniach 1-3 października w Kielcach zostanie zaś rozegrany wielki finał, w którym zmierzą się najlepsze zespoły z całej Polski.

Szacuje się, że ambitny projekt obejmie łącznie 133 turnieje i ponad 8 tysięcy uczestników. Przedsięwzięcie ma na celu nie tylko popularyzację piłki ręcznej jako dyscypliny, lecz również zacieśnienie kontaktów międzyludzkich. Organizatorzy inicjatywy (Fundacja Orły Sportu) są przekonani, że to właśnie sport jest kluczem do sukcesu w kontekście odbudowania relacji interpersonalnych po trudnym czasie lockdownu – zarówno pomiędzy dziećmi, jak i dorosłymi.

Finał „Ręczna na Orliku 2021” to nie jedyne ważne wydarzenie, które jesienią będzie miało miejsce w Kielcach. Na 17 września zaplanowano bowiem Świętokrzyską Olimpiadę Sportu Dzieci i Młodzieży. Uczestnicy zawodów będą mogli spróbować swoich sił w rozmaitych dyscyplinach sportowych, takich jak piłka ręczna, koszykówka, bilard, czy szachy.

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Upadki nieodłączną częścią sportu – o najczęstszych przyczynach kontuzji u aktywnych dzieci
Upadki nieodłączną częścią sportu – o najczęstszych przyczynach kontuzji u aktywnych dzieci
Te kontuzje mogą dopaść Twoje dziecko, sprawdź, jak powinieneś wtedy zareagować!
Rodzinny nocleg pod chmurką. Jaki namiot sprawdzi się najlepiej?
Rodzinny nocleg pod chmurką. Jaki namiot sprawdzi się najlepiej?
Planujesz wyjazd pod namiot z całą rodziną i zastanawiasz się, jak wszystko zorganizować? Przeczytaj i dowiedz się, jaki namiot rodzinny będzie idealnym wyborem!
Czym jest dieta koktajlowa? – czas stosowania, zasady, cele
Czym jest dieta koktajlowa? – czas stosowania, zasady, cele
W poniższym wpisie postaramy się opowiedzieć nieco o diecie koktajlowej. Czy pozornie zdrowa dieta, składająca się ze zmiksowanych warzyw i owoców jest na dłuższą metę odpowiednia dla każdego?
Tagi
Ostatnie wpisy