Ręczna na Orliku 2021 – rusza cykl turniejów dla uczniów szkół podstawowych
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ręczna na Orliku 2021 – rusza cykl turniejów dla uczniów szkół podstawowych

Na horyzoncie pojawiają się kolejne inicjatywy sportowe skierowane do młodych adeptów aktywności fizycznej. W czerwcu rusza projekt „Ręczna na Orliku 2021”, na który złożą się łącznie aż 133 turnieje rozgrywane na terenie całego kraju. Cykl zawodów zostanie zwieńczony wielkim finałem w Kielcach, gdzie we wrześniu odbędzie się również Świętokrzyska Olimpiada Sportu Dzieci i Młodzieży.

„Ręczna na Orliku 2021” to projekt, którego adresatami są uczniowie z czterech pierwszych klas szkół podstawowych. Prawdziwe spotkania będą jednak rozgrywać tylko drużyny złożone z dzieci uczęszczających do klas trzecich i czwartych. Dla młodszych uczestników przewidziano natomiast mnóstwo innych atrakcji, takich jak możliwość pokonania wymagającego toru przeszkód. W tym samym czasie na 120 Orlikach ich starsi koledzy będą prowadzić zaciętą rywalizację.

Pierwszy etap turnieju będą stanowić czerwcowe eliminacje w następujących województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, podlaskim, mazowieckim, lubuskim, łódzkim, dolnośląskim, świętokrzyskim oraz lubelskim. Z każdego turnieju zostanie wyłoniona najlepsza ekipa w kategorii chłopców i dziewcząt, która uzyska bezpośredni awans do kolejnej fazy, czyli zaplanowanych na wrzesień finałów wojewódzkich. W dniach 1-3 października w Kielcach zostanie zaś rozegrany wielki finał, w którym zmierzą się najlepsze zespoły z całej Polski.

Szacuje się, że ambitny projekt obejmie łącznie 133 turnieje i ponad 8 tysięcy uczestników. Przedsięwzięcie ma na celu nie tylko popularyzację piłki ręcznej jako dyscypliny, lecz również zacieśnienie kontaktów międzyludzkich. Organizatorzy inicjatywy (Fundacja Orły Sportu) są przekonani, że to właśnie sport jest kluczem do sukcesu w kontekście odbudowania relacji interpersonalnych po trudnym czasie lockdownu – zarówno pomiędzy dziećmi, jak i dorosłymi.

Finał „Ręczna na Orliku 2021” to nie jedyne ważne wydarzenie, które jesienią będzie miało miejsce w Kielcach. Na 17 września zaplanowano bowiem Świętokrzyską Olimpiadę Sportu Dzieci i Młodzieży. Uczestnicy zawodów będą mogli spróbować swoich sił w rozmaitych dyscyplinach sportowych, takich jak piłka ręczna, koszykówka, bilard, czy szachy.

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
6 miejsc w Polsce na aktywną majówkę w rodzinnym gronie
6 miejsc w Polsce na aktywną majówkę w rodzinnym gronie
W tym roku długi weekend majowy w większości przypada na sobotę oraz niedzielę, dlatego będzie wyjątkowo krótki. Nie powinno to […]
Wspierający i deprymujący – najpopularniejsze typy rodziców w sporcie juniorskim
Wspierający i deprymujący – najpopularniejsze typy rodziców w sporcie juniorskim
W sporcie juniorskim możemy mieć do czynienia z dwoma rodzajami rodziców: wspierającym albo deprymującym. Dowiedz się, czym charakteryzuje się każdy z nich.
Aktywny senior na kanapie – zestaw ćwiczeń na siedząco dla osób starszych
Aktywny senior na kanapie – zestaw ćwiczeń na siedząco dla osób starszych
Jak dbać o swoje zdrowie fizyczne, nie ruszając się z kanapy? Przygotowaliśmy łatwy zestaw ćwiczeń dla seniorów
Tagi
Ostatnie wpisy