Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży – to warto wiedzieć
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży – to warto wiedzieć

Artykuł sponsorowany

Niespodziewane sytuacje losowe mogą przytrafić się każdemu. W końcu nikt nie planuje problemów zdrowotnych lub nagłych zawirowań biznesowych. Jeśli jednak uniemożliwia nam to spokojny wyjazd na wakacje, musimy nie tylko poradzić sobie z rozczarowaniem, lecz także liczyć się z kosztami związanymi z rezygnacją z podróży. Jak zabezpieczyć się przed taką ewentualnością?

Co to jest ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży?

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży to samodzielne świadczenie, które zabezpiecza podróżnego na wypadek konieczności anulowania wakacyjnych rezerwacji, przed lub w trakcie pobytu. Planując wyjazd z wyprzedzeniem, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy żadna nagła sytuacja nie zmusi nas do zmiany lub całkowitego zrezygnowania z planów. Tego typu ubezpieczenie pozwala na zminimalizowanie kosztów, które musimy ponieść w takiej sytuacji. Z takiego rozwiązania możemy bez przeszkód skorzystać, jeśli planujemy odwołanie jedynie części poczynionych rezerwacji. Więcej przydatnych informacji możesz znaleźć pod linkiem: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – co może zostać nim objęte?

Wyjeżdżając na wakacje, wykonujemy szereg rezerwacji i kupujemy liczne bilety. Jednak sytuacje losowe mogą zmusić nas do całkowitego ich odwołania lub wcześniejszego powrotu do domu. W pierwszej z wymienionych sytuacji ubezpieczyciel zwróci nam 100% kosztów, które musimy ponieść z tego tytułu. Jeśli jednak nasza podróż będzie musiała zostać przerwana, otrzymamy rekompensatę za niewykorzystany czas oraz za konieczność zakupu wcześniejszych biletów powrotnych.

Jakie dokładnie koszty pokrywa ubezpieczenie od rezygnacji? Są to m.in. zobowiązania wobec biura podróży, zakup biletów na transport publiczny lub wydarzenia kulturalne i sportowe, koszty zrezygnowania z rezerwacji noclegu, samochodu lub jachtu, a także opłaty wpisowe na konferencje lub szkolenia.

W jakich sytuacjach możemy liczyć na zwrot kosztów?

Co takiego musi wydarzyć się na urlopie, aby ubezpieczyciel wypłacił nam rekompensatę pieniężną w ramach polisy od kosztów rezygnacji z podróży? Są to przede wszystkim sytuacje związane z nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia, nieszczęśliwym wypadkiem, a także śmiercią osoby objętej świadczeniem. Mowa tu również o wszelkiego rodzaju nagłych wydarzeniach losowych, które wymagają od nas natychmiastowego powrotu do kraju: włamaniu do domu, śmierci bliskiej osoby, nagłych zobowiązaniach biznesowych lub utracie pracy, przedwczesnym porodzie lub komplikacjach związanych z ciążą.

Jak dobrze przygotować się do podróży?

Wybierając się na wymarzone wakacje lub w podróż biznesową, musimy zadbać o wiele aspektów. Bez wątpienia, dobre ubezpieczenie turystyczne, powinno znaleźć się na szczycie naszej listy priorytetów. Jeśli szukasz porad dotyczących polisy podróżnej lub chcesz porównać oferty popularnych ubezpieczycieli, skorzystaj ze strony polisaturystyczna.pl. Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki.

Fot.: Michał Parzuchowski/unsplsh.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym skorupka za młodu nasiąknie – o znaczeniu aktywności fizycznej rodziców małych dzieci
Czym skorupka za młodu nasiąknie – o znaczeniu aktywności fizycznej rodziców małych dzieci
Pierwsze lata życia to niezwykle ważny czas dla każdego malucha, który dopiero zaczyna poznawać otaczający go świat i codziennie uczy […]
Jak przygotować się do pierwszych konsultacji z psychologiem i psychiatrą? Poradnik dla osób borykających się z gamofobią
Jak przygotować się do pierwszych konsultacji z psychologiem i psychiatrą? Poradnik dla osób borykających się z gamofobią
Odkryj porady i narzędzia, które pomogą Ci zrozumieć i skuteczniej radzić sobie z gamofobią - lękiem przed małżeństwem, podczas Twojej pierwszej konsultacji z psychologiem lub psychiatrą.
Aktywizacja dzieci i młodzieży – rząd przeznaczy miliony na popularyzację sportu wśród najmłodszych!
Aktywizacja dzieci i młodzieży – rząd przeznaczy miliony na popularyzację sportu wśród najmłodszych!
Przed tygodniem poznaliśmy nazwy gmin, które otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wśród rozmaitych projektów nie zapomniano również o […]
Ostatnie wpisy