Najlepsze wspomnienia z huśtawki, czyli jak zapewnić bezpieczeństwo podczas zabawy
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepsze wspomnienia z huśtawki, czyli jak zapewnić bezpieczeństwo podczas zabawy

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Opona zaczepiona do gałęzi drzewa za pomocą grubego powroza lub kijek z dwoma sznurami, zwisający z drzewa. Te niebezpieczne, prymitywne, lecz wymyślne huśtawki stanowią obraz najwspanialszych chwil niejednego wspomnienia z dzieciństwa. W obecnych czasach dzieci również uwielbiają to uczucie szczęścia i wolności podczas huśtania się w przestworzach. Można im je zapewnić w sposób bardziej bezpieczny.

Bezpieczna huśtawka dla dzieci – podstawą dobrej zabawy

Bezpieczna huśtawka nie może być samoróbką. Musi być wykonana zgodnie z normami, z materiałów zapewniających, że huśtające się dziecko nie zrobi sobie krzywdy, np. na nieobrobionym ogniwie łańcucha. W miejscach publicznych obligatoryjnym wymaganiem jest dostosowanie placu zabaw do wymagań prawa budowlanego. Oddający huśtawkę w użytkowanie musi posiadać również atest producenta. Inną kwestią bezpieczeństwa jest samo użytkowanie huśtawki. Jeżeli w zabawie będzie uczestniczyć większa grupa osób, by uniknąć przepychanek warto pomyśleć o podwójnej huśtawce. Zarówno dla młodszych dzieci, ich starszego rodzeństwa, jak i całej rodziny znakomitym rozwiązaniem będzie również bocianie gniazdo. Na http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/hustawki można połączyć wszystkie te elementy, zapewniając wspólną zabawę dla całej rodziny.

Na co zwrócić uwagę, projektując miejsce do zabawy

Aranżując miejsce do zabawy zarówno na prywatnej posesji, jak i w miejscu publicznym: na osiedlu, przy sklepie lub restauracji należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Oprócz zakupu bezpiecznego sprzętu i jego prawidłowego posadowienia należy wybrać odpowiednie miejsce, z którego rodzicom łatwo jest obserwować, co robią ich pociechy. Huśtawka nie może znajdować się bezpośrednio koło ruchliwej drogi, na którą rozochocone dzieci mogłyby wybiec podczas wspólnej zabawy. Podłoże powinno być płaskie i miękkie, by zamortyzować ewentualne skoki lub upadek. Jeżeli obok znajdują się inne elementy placu zabaw, powinny być zlokalizowane w takiej odległości, by rozbujana huśtawka nie zagrażała bawiącym się na nich dzieciom. Nie mniej istotną kwestią jest nasłonecznienie: korzystnie ulokowana huśtawka to taka, która w godzinach największego, letniego nasłonecznienia znajduje się w cieniu.

Huśtawka to jedno z najwspanialszych wspomnień dziecięcych zabaw. Pozwalając dziecku na leniwe bujanie się i relaks lub na odrobinę adrenaliny przy energicznym wprawianiu huśtawki w ruch, warto zadbać o to, by chwile te nie zakończyły się guzem na głowie. Huśtawka dla dzieci, odpowiednio dobrana do potrzeb, nie tylko zapewni dużo radości, ale również przyczyni się do utrzymania i rozwoju dobrej kondycji fizycznej.

Fot.: Daniel Bernard/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega rehabilitacja?
Na czym polega rehabilitacja?
Dowiedz się, na czym dokładnie polega rehabilitacja oraz czym różni się ona od fizjoterapii.
Sport Wszystkich Dzieci 2021: Aż 195 projektów z dofinansowaniem!
Sport Wszystkich Dzieci 2021: Aż 195 projektów z dofinansowaniem!
Aktywność fizyczna dzieci od jakiegoś czasu regularnie wystawiana jest na próby, w związku z czym rodziców i ich pociechy z […]
W okowach obostrzeń, czyli jak przygotować się na nietypowe ferie zimowe
W okowach obostrzeń, czyli jak przygotować się na nietypowe ferie zimowe
Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, a wraz z ich rozpoczęciem rodzice będą chcieli tradycyjnie zapewnić swoim pociechom atrakcję w postaci różnego rodzaju wyjazdów. Wobec obowiązujących obostrzeń okaże się to jednak nie lada wyzwaniem. Dlatego warto zapoznać się z dostępnymi opcjami, by dziecko mogło w jak najbardziej produktywny sposób spędzić dwa tygodnie wolnego czasu!
Ostatnie wpisy