Co spakować na camping?
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co spakować na camping?

Artykuł sponsorowany

Wyjazd na camping to bez wątpienia wspaniałe przeżycie. Najpierw jednak trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Zobacz, co spakować na taki wyjazd. 

Stół i krzesła 

Istotnymi elementami, gdy planujesz wyjazd na camping, są krzesła i stół. Niemniej jednak można sobie poradzić i bez nich. Siadać możesz na kocu lub specjalnie wyznaczonych miejscach na campingu, jednak nie wszędzie one będą. Dzisiaj w sklepach znajdziesz szeroki wybór składanych mebli. Ich wybór będzie zależeć od tego, ile chcesz wydać i co sprawi ci największy komfort. 

Kuchenka turystyczna i butla

Pod namiot zdecydowanie warto zabrać kuchenkę turystyczną i butlę. Zapalniczka i benzyna do zapalniczek to także obowiązkowy element na liście. Ten zestaw umożliwi ci przygotowanie posiłków w każdym miejscu. Nie musi on być duży, często wystarczy zaopatrzyć się w mały składany palnik turystyczny, który zajmuje niewiele miejsca, a jest dostępny w wielu sklepach. Jej wybór dostosuj do ilości osób, które będą z niej korzystać. 

Kubki

Jeśli chcesz na campingu cieszyć się ciepłą kawą lub herbatą, nie zapomnij spakować kubków emaliowanych. Ponadto w razie potrzeby możesz je także postawić na palniku i podgrzać wodę. Dzisiaj ich dostępność jest bardzo duża, a ponadto znajdziesz je w wielu kolorach, dzięki czemu dopasujesz je do siebie. 

Sztućce

Jeśli zamierzasz stołować się na biwaku samodzielnie, niezbędnym elementem będą sztućce. Możesz zakupić je w zestawie z menażerką lub osobno. Do plecaka warto także włożyć ostre noże bądź scyzoryk, oraz mieszadła i łopatki.

Lodówka turystyczna elektryczna

Jeśli wybierasz się na dłuższy wyjazd, lodówka turystyczna to niezbędnik. Przy jej zakupie zwróć uwagę na to, aby miała dwa kable — jeden do podłączenia w samochodzie, a drugi do podłączenia w zwykłym gniazdku. Jej pojemność to kolejny waży element. Zwróć także uwagę na temperaturę chłodzenia. Jeśli będzie miała niską, zyskasz możliwość chłodzenia, a nawet mrożenia różnych produktów.

Odpowiednie ubranie

Wybierając się na camping, nie możesz zapomnieć także o odpowiednim ubiorze. Jeśli planujesz takie wakacje w chłodniejsze dni, zaopatrz się w buty myśliwskie zimowe, dzięki którym nie odmrozisz sobie stóp. Zawsze warto mieć przy sobie także okulary sportowe polaryzacyjne. Poprawią one twoją widoczność, zniwelują dyskomfort wywołany  odbijanymi refleksami oraz uwypuklą obraz. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Lukas

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aktywny senior na kanapie – zestaw ćwiczeń na siedząco dla osób starszych
Aktywny senior na kanapie – zestaw ćwiczeń na siedząco dla osób starszych
Jak dbać o swoje zdrowie fizyczne, nie ruszając się z kanapy? Przygotowaliśmy łatwy zestaw ćwiczeń dla seniorów
Twój przewodnik po bezpiecznym i efektywnym sprzęcie do biegania
Twój przewodnik po bezpiecznym i efektywnym sprzęcie do biegania
Poznaj najnowsze porady i wskazówki, jak wybrać sprzęt do biegania, który zapewni Ci bezpieczne i efektywne treningi. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze odzieży i akcesoriów do biegania.
Jak senior w wodzie – o znaczeniu zajęć na pływalni dla osób starszych
Jak senior w wodzie – o znaczeniu zajęć na pływalni dla osób starszych
Wraz z wiekiem często tracimy dawne, niespożyte pokłady energii, a nawet wigor. Procesu starzenia nie da się co prawda zatrzymać […]
Ostatnie wpisy