Drążek drgający do ćwiczeń i aerobiku – gadżet treningowy dobry dla każdego członka rodziny
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drążek drgający do ćwiczeń i aerobiku – gadżet treningowy dobry dla każdego członka rodziny

Ten nowy rodzaj drążka zyskuje coraz większą popularność. Na czym polega jego wyjątkowość i jakie ćwiczenia można z nim wykonywać?

Na czym polega flexi-bar?

Zasadniczo to drążek o długości 150 centymetrów. Jest zbudowany z giętkiego materiału, dlatego potocznie mówi się, że jest on „drżącym drążkiem”. Urządzenie jest o tyle skuteczne, że angażuje do pracy niemal wszystkie partie ciała, ale ponadto poprawia przemianę materii, polepsza koncentrację, która jest wymagana podczas ćwiczeń, szlifuje sylwetkę, leczy choroby kręgosłupa, zdecydowanie poprawi naszą koordynację, a co najważniejsze – jest to urządzenie, z którego mogą korzystać również kobiety w ciąży (przed trzecim trymestrem).

Dlatego właśnie wzbudził on takie zainteresowanie, ponieważ może być wykorzystywany niezależnie od wieku, wagi czy jakichkolwiek innych uwarunkowań.

Ćwiczenia dla początkujących

Wielką zaletą flexi-bar jest jego użyteczność na każdym poziomie zaawansowania, mogą z niego korzystać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Dla nas jednak najistotniejsze jest to, że z drążka mogą korzystać osoby, które nie są jeszcze wtajemniczone w arkana sportu. Tymczasem dzięki ćwiczeniom za pomocą drążka można poprawić wytrzymałość, pracować nad mięśniami oraz skorygować postawę miednicy.

Przykładowe ćwiczenia

Warto zaznaczyć, że ćwiczenia nie powinny zajmować więcej czasu niż 15 minut na trening. Ich regularność to standardowe trzy razy w tygodniu. Ponieważ natomiast są to treningi w gruncie rzeczy opierające się na wytrzymałości, warto je ustawić w harmonogramie ćwiczeń, kiedy będziemy mieli najwięcej energii, czyli np. po solidnej rozgrzewce. Ponadto, co dla wielu może być szczególnym atutem, do korzystania z flexi-baru nie są potrzebne żadne dodatkowe elementy, nawet mata (choć z pewnością by się przydała). Dlatego z drążka mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny w zaciszu własnego pokoju! 

Przykładowy trening na flexi-barze:

zdj. główne: pexels/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Badania profilaktyczne – jak często powinni je wykonywać poszczególni członkowie rodziny?
Badania profilaktyczne – jak często powinni je wykonywać poszczególni członkowie rodziny?
Badania profilaktyczne są zaniedbywane z wielu powodów. Warto jednak pamiętać o tym, aby przynajmniej raz w roku się badać. Dowiedz się, jakie badania są zalecane.
Wyposażenie do gry w siatkonogę
Wyposażenie do gry w siatkonogę
Siatkonoga staje się coraz bardziej popularna i stanowi ciekawy i pożyteczny element treningu piłkarskiego oraz świetną rozrywkę. W samej dyscyplinie istotny jest sprzęt jakiego używamy. W co należy się wyposażyć przy grze w siatkonogę?
Content marketing a pozycjonowanie – jak się to ma do branży sportowej?
Content marketing a pozycjonowanie – jak się to ma do branży sportowej?
Nawet najbardziej zagorzali sceptycy nowinek technologicznych dokonują codziennie zakupów w sieci na potęgę i zdają się odsuwać coraz dalej od zakupów stacjonarnych. Fakt ten nie powinien jednak nikogo dziwić. Internet otwiera dla kupujących szereg nowych możliwości, na czele z ogromną oszczędnością pieniędzy. Co ciekawe jednak, branża handlu w sieci jest także szansą dla przedsiębiorców, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność o kolejne branże bądź chcą sprzedać swój towar lub usługi także internautom.
Ostatnie wpisy