Senior + 2021: Kluby seniora wspierają aktywizację osób starszych
Dla seniorów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Senior + 2021: Kluby seniora wspierają aktywizację osób starszych

Ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu to nie tylko domena dzieci oraz ich rodziców. Seniorzy również potrzebują w codziennym życiu nowych bodźców i szczypty adrenaliny, dzięki którym mogą na dłużej pozostać w dobrej formie. W celu zapewnienia im dostępu do różnych atrakcji w Polsce zaczynają otwierać się kolejne kluby seniora mające na celu aktywizację osób starszych. Co oferują klubowiczom tego typu placówki?

Z najnowszych informacji wynika, że jeszcze w tym roku powstanie 113 domów i klubów seniora zrealizowanych w ramach programu Senior+. Nowe jednostki dołączą zatem do ponad tysiąca obiektów na terenie całego kraju. Domy seniora to placówki, w których starsze osoby mogą liczyć na stałą opiekę i pomoc podczas wykonywania prozaicznych czynności. Nie zapomniano jednak również o grupie ludzi w nieco bardziej zaawansowanym wieku.

Kluby seniora to miejsca przeznaczone także dla tych, którzy nie potrzebują znaczącej pomocy w codziennym funkcjonowaniu i chcieliby spędzać swój wolny czas na emeryturze w sposób aktywny oraz urozmaicony. Dla nich przewidziany jest szereg zajęć ruchowych, a także liczne atrakcje: warsztaty szycia i wykonywania kostiumów scenicznych, gry planszowe, wieczory literackie oraz wiele innych. Przekrój proponowanych przez organizatorów aktywności jest naprawdę szeroki, w związku z czym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od preferencji i zainteresowań.

Program Senior+ ma zapewnić łącznie 200 tys. zł na wybudowanie i wyposażenie klubu seniora oraz nawet do 200 złotych miesięcznie na jednego członka. Świetnym przykładem tej inicjatywy jest cieszący się wyjątkowym zainteresowaniem Klub Senior+ w Łużnej. Nie zapominajmy, że starsze osoby też poszukują w swoim życiu wrażeń, a właśnie takie placówki pomagają im zachować sprawność fizyczną i umysłową.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile kosztuje polisa na życie?
Ile kosztuje polisa na życie?
Polisa na życie już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością.
Nowoczesna odzież sportowa dla osób indywidualnych i zespołów
Nowoczesna odzież sportowa dla osób indywidualnych i zespołów
Regularne uprawnianie sportu ułatwia utrzymywanie prawidłowej masy ciała, a także dobrej kondycji psychofizycznej. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego sportowca […]
Do młodzieży świat należy! Nastoletni sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020
Do młodzieży świat należy! Nastoletni sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020
Pomimo wyjątkowej rangi w świecie sportu, Igrzyska Olimpijskie w żadnym wypadku nie są miejscem przeznaczonym wyłącznie dla „starych wyjadaczy”. Wystarczy […]
Tagi
Ostatnie wpisy