Senior + 2021: Kluby seniora wspierają aktywizację osób starszych
Dla seniorów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Senior + 2021: Kluby seniora wspierają aktywizację osób starszych

Ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu to nie tylko domena dzieci oraz ich rodziców. Seniorzy również potrzebują w codziennym życiu nowych bodźców i szczypty adrenaliny, dzięki którym mogą na dłużej pozostać w dobrej formie. W celu zapewnienia im dostępu do różnych atrakcji w Polsce zaczynają otwierać się kolejne kluby seniora mające na celu aktywizację osób starszych. Co oferują klubowiczom tego typu placówki?

Z najnowszych informacji wynika, że jeszcze w tym roku powstanie 113 domów i klubów seniora zrealizowanych w ramach programu Senior+. Nowe jednostki dołączą zatem do ponad tysiąca obiektów na terenie całego kraju. Domy seniora to placówki, w których starsze osoby mogą liczyć na stałą opiekę i pomoc podczas wykonywania prozaicznych czynności. Nie zapomniano jednak również o grupie ludzi w nieco bardziej zaawansowanym wieku.

Kluby seniora to miejsca przeznaczone także dla tych, którzy nie potrzebują znaczącej pomocy w codziennym funkcjonowaniu i chcieliby spędzać swój wolny czas na emeryturze w sposób aktywny oraz urozmaicony. Dla nich przewidziany jest szereg zajęć ruchowych, a także liczne atrakcje: warsztaty szycia i wykonywania kostiumów scenicznych, gry planszowe, wieczory literackie oraz wiele innych. Przekrój proponowanych przez organizatorów aktywności jest naprawdę szeroki, w związku z czym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od preferencji i zainteresowań.

Program Senior+ ma zapewnić łącznie 200 tys. zł na wybudowanie i wyposażenie klubu seniora oraz nawet do 200 złotych miesięcznie na jednego członka. Świetnym przykładem tej inicjatywy jest cieszący się wyjątkowym zainteresowaniem Klub Senior+ w Łużnej. Nie zapominajmy, że starsze osoby też poszukują w swoim życiu wrażeń, a właśnie takie placówki pomagają im zachować sprawność fizyczną i umysłową.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tani sposób na rower elektryczny
Tani sposób na rower elektryczny
Jeżeli chcemy mieć zupełnie nowy rower elektryczny, musimy zdecydować się na odłożenie większej porcji gotówki. Jednak wielu z nas już posiada rowery, które mogłyby doskonale posłużyć jako bazę pod napęd elektryczny.
Zarządzanie transportem w dobie cyfryzacji – jak nowoczesne technologie przekształcają logistykę
Zarządzanie transportem w dobie cyfryzacji – jak nowoczesne technologie przekształcają logistykę
Poznaj jak cyfryzacja przekształca logistykę i transport. Dowiedz się o roli nowoczesnych technologii w zarządzaniu transportem i jak pomoże to twojej firmie.
Jak dyskretnie monitorować swoje otoczenie za pomocą nowoczesnej technologii?
Jak dyskretnie monitorować swoje otoczenie za pomocą nowoczesnej technologii?
Poznaj sposób, jak nowoczesna technologia pozwala monitorować otoczenie w dyskretny i efektywny sposób. Dzięki naszym wskazówkom zrozumiesz, jak wykorzystać narzędzia będące na wyciągnięcie ręki do poprawy bezpieczeństwa.
Tagi
Ostatnie wpisy