Senior + 2021: Kluby seniora wspierają aktywizację osób starszych
Dla seniorów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Senior + 2021: Kluby seniora wspierają aktywizację osób starszych

Ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu to nie tylko domena dzieci oraz ich rodziców. Seniorzy również potrzebują w codziennym życiu nowych bodźców i szczypty adrenaliny, dzięki którym mogą na dłużej pozostać w dobrej formie. W celu zapewnienia im dostępu do różnych atrakcji w Polsce zaczynają otwierać się kolejne kluby seniora mające na celu aktywizację osób starszych. Co oferują klubowiczom tego typu placówki?

Z najnowszych informacji wynika, że jeszcze w tym roku powstanie 113 domów i klubów seniora zrealizowanych w ramach programu Senior+. Nowe jednostki dołączą zatem do ponad tysiąca obiektów na terenie całego kraju. Domy seniora to placówki, w których starsze osoby mogą liczyć na stałą opiekę i pomoc podczas wykonywania prozaicznych czynności. Nie zapomniano jednak również o grupie ludzi w nieco bardziej zaawansowanym wieku.

Kluby seniora to miejsca przeznaczone także dla tych, którzy nie potrzebują znaczącej pomocy w codziennym funkcjonowaniu i chcieliby spędzać swój wolny czas na emeryturze w sposób aktywny oraz urozmaicony. Dla nich przewidziany jest szereg zajęć ruchowych, a także liczne atrakcje: warsztaty szycia i wykonywania kostiumów scenicznych, gry planszowe, wieczory literackie oraz wiele innych. Przekrój proponowanych przez organizatorów aktywności jest naprawdę szeroki, w związku z czym każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od preferencji i zainteresowań.

Program Senior+ ma zapewnić łącznie 200 tys. zł na wybudowanie i wyposażenie klubu seniora oraz nawet do 200 złotych miesięcznie na jednego członka. Świetnym przykładem tej inicjatywy jest cieszący się wyjątkowym zainteresowaniem Klub Senior+ w Łużnej. Nie zapominajmy, że starsze osoby też poszukują w swoim życiu wrażeń, a właśnie takie placówki pomagają im zachować sprawność fizyczną i umysłową.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zachęcić dziecko do ruchu poprzez zabawę?
Jak zachęcić dziecko do ruchu poprzez zabawę?
Zdrowy rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny dzieci jest powiązany z aktywnością ruchową, dlatego powinna być ona integralną częścią codziennej rutyny najmłodszych.
Jak bezpiecznie wrócić do aktywności fizycznej na wiosnę? Porady dla seniorów
Jak bezpiecznie wrócić do aktywności fizycznej na wiosnę? Porady dla seniorów
Powrót do aktywności fizycznej na wiosnę? Jak najbardziej! Ale warto podejść do tematu z pewną dozą ostrożności – radzimy, jak zrobić to najlepiej.
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na narty?
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na narty?
Podpowiadamy, gdzie wybrać się na narty oraz jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie.
Tagi
Ostatnie wpisy