Tani sposób na rower elektryczny
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Tani sposób na rower elektryczny

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeżeli chcemy mieć zupełnie nowy rower elektryczny, musimy zdecydować się na odłożenie większej porcji gotówki. Jednak wielu z nas już posiada rowery, które mogłyby doskonale posłużyć jako bazę pod napęd elektryczny. Na przeciw ich oczekiwaniom wychodzą firmy, które produkują podzespoły do przeprowadzenia samodzielnej konwersji. Zestaw elektryczny do roweru posiada wszystkie niezbędne elementy, by uczynić z naszego jednośladu pełnowartościowy rower elektryczny. Sprawdzamy w jaki sposób przeprowadza się taką konwersję.

Wykorzystanie posiadanych podzespołów

Najważniejszą kwestią jest możliwość zachowania maksymalnej ilości oryginalnych podzespołów, w które wyposażony jest nasz rower. Pozostaje rama, koła, kierownica, hamulce, manetki i klamki, a także cały układ napędowy. Po zainstalowaniu silnika, którego miejsce montażu jest bezpośrednio w piaście przedniego lub tylnego koła, nasz zestaw elektryczny do roweru będzie już mógł zacząć funkcjonować. Zanim jednak zaczniemy jeździć, musimy jeszcze znaleźć miejsce na kilka dodatkowych podzespołów. Jest to przede wszystkim zestaw baterii, a także sterownik i urządzenie do kontrolowania prędkości. Wszystkie powyższe bez problemu zainstalujemy w różnych miejscach ramy, ponieważ zestawy elektryczne do rowerów posiadają możliwość łatwego dostosowania podzespołów do różnych kształtów i wymiarów jednośladu. Nie będziemy mieli więc konieczności przerabiania żadnych elementów konstrukcyjnych posiadanego przez nas pojazdu, by zrobić z niego pełnowartościowy rower elektryczny.

Prosta instalacja elementów zestawu elektrycznego

By zamontować zestaw do konwersji roweru możemy skorzystać z pomocy dowolnego serwisu jednośladów, jednak możemy również wykonać to samodzielnie. Bardzo istotne jest odpowiednie założenie silnika do koła, co warto zawsze zlecić serwisowi. Całą pozostałą część zestawu elektrycznego do roweru bez kłopotów zamontujemy sami. Najpopularniejszym miejscem do umieszczenia akumulatorów jest bagażnik tylny, co pozwoli też na ich łatwe podłączenie oraz ładowanie. Stąd też zazwyczaj poleca się zainstalować silnik w kole tylnym, by przewody były krótsze. Pozostaje już tylko założyć manetkę przyspieszenia na kierownicy i przeprowadzić jej przewody wzdłuż ramy. Bardziej zaawansowane zestawy posiadają dodatkowo czujnik hamulca, który oprócz odcięcia napędu uruchamia również hamowanie regeneracyjne, a więc odzyskuje energię by zmagazynować ją w akumulatorach. Taki zestaw elektryczny do roweru pozwala przejechać znacznie większą odległość, polecany jest zwłaszcza w tych rejonach które są górzyste.

Fot.: Gotrax/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zimowe sporty dla dzieci – które z nich sprawiają największą frajdę?
Zimowe sporty dla dzieci – które z nich sprawiają największą frajdę?
Zima to doskonały czas na aktywne spędzanie czasu z dziećmi. Narty, sanki, łyżwy - możliwości jest wiele!
Jaki wózek dla dziecka 3w1 wybrać?
Jaki wózek dla dziecka 3w1 wybrać?
Czym wyróżniają się na tle innych modeli i dlaczego warto je wybrać? Dowiedz się już dziś!
Czy każdy domownik może stosować ten sam suplement diety?
Czy każdy domownik może stosować ten sam suplement diety?
Suplementy diety obecnie znajdują się praktycznie w każdym domu. Ich stosowanie stało się na tyle modne, że wszyscy domownicy korzystają z jednego preparatu, ale czy jest to bezpieczne?
Ostatnie wpisy