Szkółki piłkarskie dla dzieci otrzymają wsparcie od rządu!
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkółki piłkarskie dla dzieci otrzymają wsparcie od rządu!

W ostatnim czasie w naszym kraju kładzie się coraz większy nacisk na rozwój sportu wśród dzieci oraz młodzieży. Przed kilkoma dniami Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oficjalnie poinformowało, iż dotacja w wysokości 35 milionów złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zostanie przeznaczona na wsparcie 324 polskich szkółek piłkarskich. Wszystko odbędzie się w ramach Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich, którego operatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich, stanowiący jeden z elementów rozbudowanej rządowej koncepcji pod hasłem „Plan dla piłki”, działa nieprzerwanie od 2020 roku, a jego nadrzędnymi celami są ujednolicenie oraz podniesienie poziomu szkoleniowego w krajowych szkółkach piłkarskich. W ramach inicjatywy najlepsze spośród placówek nagradzane są przez PZPN gwiazdkami – złotą, srebrną lub brązową. Posiadanie gwiazdki to dowód na to, że dana szkółka spełnia określone kryteria w kontekście rozwoju młodych adeptów piłki nożnej.

Przypomnijmy, że projekt cieszył się olbrzymim zainteresowaniem już w ubiegłym roku – wzięło w nim wtedy udział w sumie 557 szkółek na terenie całego kraju. Najwyższą ocenę od PZPN-u uzyskała Ślęza Wrocław, a tuż za nią w zestawieniu uplasowało się bardziej popularne Zagłębie Lubin, którego seniorzy występują na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Złotymi odznaczeniami mogą pochwalić się również KS Ursus, Warta Poznań oraz S.M.M. Wisła Płock.

Teraz dzięki Programowi Certyfikacji Szkółek Piłkarskich aż 324 podmioty zajmujące się szkoleniem dzieci oraz młodzieży od 5. do 13. roku życia otrzymają dofinansowanie z rządowych funduszy. Chodzi o niebagatelne środki – na inicjatywę zostanie przeznaczonych 35 milionów złotych! Otrzymane pieniądze z pewnością pomogą polskim szkółkom piłkarskim wznieść się na wyższy poziom szkolenia młodych piłkarzy i w przyszłości dostarczyć naszej kadrze wartościowych reprezentantów.

Foto wyróżniające: Adrià Crehuet Cano / unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sporty dla dwojga, które pomagają zacieśnić partnerskie relacje
Sporty dla dwojga, które pomagają zacieśnić partnerskie relacje
Szukasz sposobu na to, aby zacieśnić relacje z drugą połówką? Chcesz wprowadzić powiew świeżości do Waszego związku? Sprawdź, jakie sporty możecie uprawiać wspólnie!
Zasady bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku
Zasady bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku
Na co uważać wypoczywając z rodziną nad wodą, a o czym pamiętać na górskim szlaku? Poznaj podstawowe zasady bezpieczeństwa na rodzinnych wakacjach!
Jak monitorować poziom tętna i saturację krwi u małych pacjentów w domowych warunkach?
Jak monitorować poziom tętna i saturację krwi u małych pacjentów w domowych warunkach?
Przeczytaj, jak skutecznie monitorować tętno i poziom saturacji krwi u dziecka, bez używania profesjonalistycznego sprzętu medycznego. Zrozum, jak te parametry wpływają na zdrowie naszych pociech.
Ostatnie wpisy