Polski Bon Turystyczny – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć przed feriami
Dla rodziców
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polski Bon Turystyczny – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć przed feriami

Zbliżające się ferie zimowe to doskonała okazja, aby zapomnieć o problemach dnia codziennego i korzystając z wolnego czasu udać się w rodzinną podróż. Warto wtedy skorzystać z bonu turystycznego, który w tym roku ma zostać rozszerzony o dodatkowe możliwości.

Bon turystyczny to forma świadczenia przyznawanego przez polski rząd rodzinom z jednym dzieckiem oraz rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi, niezależnie od poziomu dochodów. Aktualnie można dokonywać nim płatności za noclegi albo imprezę turystyczną z jednym noclegiem wykupioną u organizatora turystyki.

Do Sejmu wpłynęła jednak poprawka, na mocy której bonem turystycznym będzie można również opłacić jednodniowe wycieczki nieobejmujące noclegu. To znakomita nowina nie tylko dla rodzin, ale również szeroko pojętego rozwoju turystyki. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że ostateczna decyzja ucieszy zarówno wycieczkowiczów, jak i organizatorów.

Bon turystyczny może posłużyć także jako forma płatności za obozy, na które rodzice coraz chętniej posyłają swoje pociechy w trakcie ferii zimowych. Prawdopodobnie w dalszym ciągu nie będzie natomiast możliwości rozliczenia udziału dzieci w półkoloniach za sprawą elektronicznego dokumentu.

Ze skorzystaniem z otrzymanego bonu turystycznego wcale nie trzeba się spieszyć – pozostaje on ważny aż do marca 2022 roku. Aby go nabyć, wystarczy podobnie jak w przypadku świadczenia 500+ zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*