Ciężki wybór czyli rolki na początek
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ciężki wybór czyli rolki na początek

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Poruszanie się na rolkach to niezwykła sprawa. Prędkość, możliwość odkrawania wielu terenów, ale nade wszystko uśmiech i wiele możliwości poprawy swojej kondycji fizycznej – to najważniejsze z korzyści, które płyną z uprawiania tej dyscypliny sportowej. Nie ma znaczenia czy decydujemy się na skate park czy przemierzanie długich tras – w obu przypadkach zawsze znajdziemy również wielu innych miłośników i zapaleńców, z którymi ten czas będzie płynął jeszcze przyjemniej.

Dlaczego nie kupować tanich rolek?

Pokusa zakupu jako pierwsze tanich rolek zawsze jest olbrzymia. Wszak nie wiemy na ile zaangażujemy się w ten sport, a także ile przyjemności będzie nam sprawiać. Ważne jednak, by wiedzieć, że to właśnie ile przyjemności sprawi nam jazda na rolkach również w dużej części wynika z tego, jakie rolki zakupimy dla siebie. Tanie rolki pochodzące z nieznanych sklepów, często z chińskiego importu, marki „no-name” to często po prostu niebezpieczeństwo w czasie jazdy. Dodatkowo szybko zużywające się kółka, sypiące się łożyska, huczący dźwięk w czasie jazdy – to tylko wierzchołek góry lodowej problemów z tego typu produktami.

Dobre rolki dla początkującego – jakie?

Rollerblade, K2, Seba – to tylko niektóre z popularnych marek, którym po prostu można zaufać. Takie rolki kupimy przede wszystkim w profesjonalnych sklepach takich jak Free Skate z freeskate.pl. Raczej nie uświadczymy ich w dużych sieciach handlowych. To firmy, które stale sponsorują wiele sportowych wydarzeń, a także są gwarantem jakości wykonania oraz solidności działania na długie lata. Bez problemu również wykonamy pełen serwis takich rolek czy też wymienimy wszystkie elementy. To sprawia, że większość modeli tych firm to doskonała inwestycja w przyjemność, naszą wygodę oraz rzecz jasna bezpieczne przemierzanie kilometrów.

Kask i ochraniacze – bezpieczeństwo

Absolutnym minimum w czasie jazdy na rolkach jest oczywiście posiadanie kasku oraz ochraniaczy. Nie ma znaczenia nasz poziom zaawansowania. Na początku przygody z rolkami oczywiście będziemy częściej upadać, ale za to gdy będziemy już profesjonalistami osiągać będziemy większe prędkości i wykonywać trudniejsze ewolucje. To również może spowodować bardzo poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. W świecie pasjonatów rolek panuje zgoda co do tego, by na rolki wychodzić w odpowiednim zabezpieczeniu. Szczególnie zwróćmy uwagę na dobór tego typu elementów dla naszych pociech. W ich przypadku, gdy jeszcze nie do końca zdają sobie sprawę z wielu zagrożeń, ewentualne wypadki mogą być opłakane w skutkach.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Smog a aktywność fizyczna na świeżym powietrzu
Smog a aktywność fizyczna na świeżym powietrzu
Smog może mieć bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, skutecznie utrudniając aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.
Kiedy warto udać się z nastolatkiem do psychologa?
Kiedy warto udać się z nastolatkiem do psychologa?
Kiedy warto zabrać nastolatka do psychologa? Oto sytuacje, które mogą wskazywać na konieczność wsparcia specjalisty.
Niezawodne akcesoria do gier i zabaw ruchowych dla dzieci
Niezawodne akcesoria do gier i zabaw ruchowych dla dzieci
Zorganizuj swoim dzieciom świetną zabawę i połącz ją z aktywnością fizyczną! Poznaj nasze propozycje najciekawszych akcesoriów do gier ruchowych dla całej rodziny!
Ostatnie wpisy