Ogrodowy plac zabaw w stylu fitness – jak go wyposażyć?
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrodowy plac zabaw w stylu fitness – jak go wyposażyć?

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to doskonały sposób spędzenia wolnego popołudnia dla całej rodziny. Jednym z rozwiązań gwarantujących zarówno ruch, jak i świetną zabawę, jest ogrodowy plac zabaw.

Na temat niezwykle korzystnego wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie oraz samopoczucie powiedziano i napisano już w zasadzie wszystko. Istotna w tej kwestii jest też konsekwencja, a czy istnieje lepsza motywacja do regularnego ruchu, niż zażywanie go w towarzystwie najbliższych nam osób? Jeśli cenimy sobie czas spędzony z rodziną, a także aktywny tryb życia, warto zwrócić uwagę na pewien sprzęt, który pomoże nam połączyć te dwie rzeczy w jedną całość!

Ogrodowy plac zabaw – prozdrowotna frajda dla całej rodziny!

Prawdopodobnie najważniejszą zaletą ogrodowego placu zabaw jest fakt, że jednocześnie może korzystać z niego kilka pokoleń członków rodziny – niebywała wręcz różnorodność sprawia bowiem, że odnajdą się na nim młodzi adepci aktywności fizycznej, osoby dorosłe, a nawet seniorzy. Wspólna zabawa na świeżym powietrzu to nie tylko świetny sposób na poprawę kondycji, ale przede wszystkim na zacieśnienie więzi międzyludzkich. 

Nie można jednak przy tym całkowicie zapominać o aspektach zdrowotnych. Codzienna zabawa i ćwiczenia gimnastyczne na ogrodowym placu zabaw pomagają m.in. poprawić motorykę, koordynację ruchów czy wzmocnić mięśnie. Niektóre wyzwania są naprawdę wymagające, a zatem całą rodzinę z pewnością czeka nie tylko mnóstwo frajdy, ale także pracy i wysiłku – na szczęście pozytywnego!

Ogrodowy plac zabaw – wyposażenie

Wspomniana wcześniej różnorodność oznacza oczywiście, że ogrodowy plac zabaw ma w zanadrzu niezwykle szeroki wachlarz rozmaitego sprzętu. Na przykład, na najmłodszych czeka tzw. kącik zabaw, a w nim huśtawka siedzisko, czyli przyrząd, który chyba wszyscy pamiętamy z beztroskich czasów dzieciństwa. Pomimo że wspaniały, stanowi jednak dopiero wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o możliwości treningowe.

Dzieci w wieku szkolnym bez wątpienia zainteresują m.in. kosz do koszykówki, kółka gimnastyczne z trapezem czy worek bokserski. Na ogrodowym placu zabaw nie brakuje również uniwersalnego sprzętu, z którego z chęcią skorzysta każdy członek rodziny – drążek gimnastyczny do podciągania, wytrzymałe poręcze do robienia brzuszków i pompek czy w końcu drabinka gimnastyczna to przyrządy zapewniające entuzjastom ćwiczeń w różnym wieku niemal nieograniczone możliwości. Jeśli wśród wymienionego sprzętu nie ma nic, co byłoby w stanie przykuć naszą uwagę, to nic straconego, bowiem plac zabaw zawsze można przecież wzbogacić o własne pomysły.

Ogrodowy plac zabaw – solidna konstrukcja

Fakt, że ogrodowy plac zabaw – jak sama nazwa wskazuje – znajduje się na zewnątrz, może budzić jednak pewne wątpliwości. Jak najszybciej powinniśmy się ich wyzbyć, ponieważ za sprawą stalowej konstrukcji jest on odporny na wszelkiego rodzaju anomalie pogodoweoraz nie wymaga impregnacji. To niewątpliwa przewaga ogrodowego placu zabaw w stylu fitness nad tradycyjnym. Jeśli zdecydujemy się już go nabyć i upiększyć nim nasz ogród, nie pozostanie nic innego, jak tylko korzystać z niego całą rodziną!

Zdj. główne: Dave Sherrill/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ringo – koedukacyjny sport i dobra zabawa z przyjaciółmi
Ringo – koedukacyjny sport i dobra zabawa z przyjaciółmi
Ringo to doskonała aktywność dla osób w każdym wieku, w tym dzieci. Poznaj jego krótką historię!
Na czym polega detoks sokowy?
Na czym polega detoks sokowy?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat diety sokowej? Przeczytaj koniecznie!
Dlaczego aktywne dzieci powinny jeść nowalijki?
Dlaczego aktywne dzieci powinny jeść nowalijki?
Wartości odżywcze zawarte w sezonowych warzywach wzmacniają młody organizm, uzupełniają niezbędne mikroelementy i poprawiają odporność dziecka.
Ostatnie wpisy