Akcesoria do nauki pływania dla dzieci i dorosłych
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Akcesoria do nauki pływania dla dzieci i dorosłych

Pływanie jest pięknym, wymagającym i obleganym sportem. Podobno każdy, kto nie boi się wody, może pływać i przecież pływa, co udowadniają śmiałkowie na basenach sportowych, którzy dzielnie prą do przodu.

Nie ma większego mitu niż ten, że pływanie jest proste. Jak każdy sport wymaga wysiłku. Jeżeli chcesz nauczyć się pływać lub wysłać swoje dziecko do szkółki, te akcesoria okażą się niezbędne.

Pływackie ABC

Każda osoba chcąca nauczyć się pływać, nieważne w jakim jest wieku, powinna zdobyć trzy rzeczy – okularki pływackie, czepek i kostium. Choć te akcesoria wydają się oczywiste (na wielu basenach czepki są obowiązkowe – przyp. red.), to bardzo często można spotkać osoby na basenie sportowym bez czepka lub w niewłaściwie dopasowanych spodenkach do pływania.

Czepek

Raczej nie warto kupować bardzo tanich czepków, które nie dość, że są wykonane z dzianiny, to jeszcze bardzo łatwo się psują. Lepiej wybrać odrobinę droższy, który będzie nie tylko komfortowy, ale i dobrze dopasowany. W wypadku czepków nasza wygoda (przynajmniej na poziomie podstawowym) jest dużo ważniejsza niż ochrona włosów, ponieważ podczas pływania sportowego włosy zmoczą się prędzej czy później, a poczucie komfortu nie zniknie, przynajmniej z okolic głowy.

Wystarczy pójść do sklepu sportowego i poprzymierzać. Czepki, jak każda część garderoby, są tworzone z różnych materiałów i mają różne rozmiary, wystarczy znaleźć swój. A ci, którzy wątpią, że na basenie można w czymś takim wyglądać atrakcyjnie, będą musieli odwołać swoją opinię po tym, jak zobaczą gamę kolorów, jaką oferuje chociażby firma Speedo (jedna z lepszych na rynku) czy Arena.

Okulary

Tak jak czepków, oferta okularów do pływania nie jest mała. Jak sobie poradzić z ogromnym wyborem? Przez eliminację. Na sam początek zdecydowanie nie należy wybierać tzw. „szwedek”. Są one wybierane zazwyczaj przez profesjonalistów, a nazywanie ich twardymi nie wzięło się bez powodu.

Warto wybrać te okularki, które rozmiarem przypominają szwedki, jednak soczewki otoczone są gumą, dzięki czemu początkujący poczują się dużo bardziej komfortowo. Tak jak ze wszystkim, nie należy jednak przesadzić. Popularne niegdyś bardzo szerokie okularki dla dzieci raczej nie będą dobrym wyborem do Twojej szafy. Tak samo jak okularki z dołączoną rurką do pływania. Być może wyglądają dla dziecka interesująco, jednak na pewno nie przejdą próby pierwszych zajęć na basenie.

Na początek warto zainwestować w okularki z regulowanym noskiem i możliwością zmiany pasków na głowie. Podczas zabawy w dopasowywanie ich do kształtu głowy trzeba pamiętać, aby nie ścisnąć ich zbyt mocno, bo coś, co początkowo było ledwo wyczuwalnym dyskomfortem, szybko zamieni się w ból.

Kostium kąpielowy

A kostiumy kąpielowe? Istnieją w sumie dwa rodzaje jednoczęściowych strojów dla kobiet. Z dłuższymi nogawkami i bez nich. Na poziomie początkującym warto wybrać po prostu ten model, w którym my czujemy się lepiej. Kostium nie może być jednak zbyt luźny, ponieważ będzie spełniał wtedy tylko jedną funkcję – zakryje ciało, a ma nam przecież jednocześnie ułatwić poruszanie się na torze. Ta sama zasada dotyczy męskich spodenek do pływania. To od zawodnika zależy, jaki rodzaj wybierze – krótsze czy dłuższe, jednak aby spełniały swoją rolę, muszą przylegać do ciała.

Wystarczą te trzy rzeczy, abyście byli w pełni przygotowani na Waszą pierwszą lekcję pływania.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Content marketing a pozycjonowanie – jak się to ma do branży sportowej?
Content marketing a pozycjonowanie – jak się to ma do branży sportowej?
Nawet najbardziej zagorzali sceptycy nowinek technologicznych dokonują codziennie zakupów w sieci na potęgę i zdają się odsuwać coraz dalej od zakupów stacjonarnych. Fakt ten nie powinien jednak nikogo dziwić. Internet otwiera dla kupujących szereg nowych możliwości, na czele z ogromną oszczędnością pieniędzy. Co ciekawe jednak, branża handlu w sieci jest także szansą dla przedsiębiorców, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność o kolejne branże bądź chcą sprzedać swój towar lub usługi także internautom.
Zakaz wychodzenia dzieci z domu bez opieki zostanie cofnięty? Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wkracza do akcji!
Zakaz wychodzenia dzieci z domu bez opieki zostanie cofnięty? Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wkracza do akcji!
Tegoroczne ferie zimowe będą należeć do nietypowych, bowiem mają odbyć się w jednakowym dla wszystkich terminie. Jednak to nie ta […]
Jakie rowery elektryczne dla osób starszych?
Jakie rowery elektryczne dla osób starszych?
Rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne w miastach. Jeżdżą na nich zarówno młodsi, jak i starsi. Niektórzy ułatwiają sobie codzienne dojazdy do pracy, inni dzięki wsparciu elektrycznego silnika mogą przedłużyć swoje przejażdżki.
Tagi
Ostatnie wpisy