Moc atrakcji nie tylko dla dzieci – największe parki rozrywki w Polsce
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Moc atrakcji nie tylko dla dzieci – największe parki rozrywki w Polsce

W Polsce zostało wybudowanych wiele atrakcji dla całych rodzin. Kilka z nich cieszy się niesłabnącą popularnością. Mowa między innymi o Energylandii, Parku Miniatur, czy też Majalandzie z bajkowymi strefami rozrywki. W poszukiwaniu wspaniałych atrakcji nie trzeba wcale przejeżdżać setek kilometrów!

Polska to kraj, który od niedawna zaczął obfitować w ogromną ilość parków rozrywki. Niegdyś modne były lunaparki, czyli objazdowe wesołe miasteczka z podstawowymi atrakcjami zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W ciągu wielu lat cała branża mocno się rozwinęła również pod względem technologicznym i dziś można w Polsce odwiedzić wiele ciekawych parków rozrywki. Jakie miejsca warto zobaczyć całą rodziną?

Energylandia w Zatorzu

Energylandia w Zatorzu to największy park rozrywki w Polsce, który cieszy się ogromną popularnością. Znajduje się on niecałe 60 kilometrów od Krakowa, gdzie jest mnóstwo wspaniałych terenów i zabytków do zwiedzania. W Energylandii dostępne są cztery strefy tematyczne, w których znajduje się ponadto osiemdziesiąt różnego rodzaju atrakcji dla wszystkich. Rollercoastery, karuzele, bary, sklepy oraz restauracje, a także park wodny – to miejsca, które goszczą najwięcej osób. Największą atrakcją jest Rollercoaster Hyperion, który jest najwyższy w Europie.

Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie – Legendia

Legendia to najstarszy w Polsce lunapark, który istnieje od 1959 roku! Na miejscu znajduje się ponad czterdzieści najróżniejszych atrakcji, które zostały rozmieszczone w pięciu strefach. W Śląskim Wesołym Miasteczku znajdują się między innymi cztery kolejki górskie, koło widokowe oraz wiele innych atrakcji. Latem szczególnie polecana jest wizyta w parku wodnym, który oferuje wiele atrakcji. Atuty? Z pewnością niższe ceny niż w Zatorzu.

Park Miniatur w Łebie

Łeba to miasto, które słynie przede wszystkim z wydm i dostępu do morza. Świetny kurort dla osób, które chcą odpocząć, także aktywnie. W Łebie bowiem znajduje się Park Miniatur, który ma powierzchnię dwudziestu hektarów i znajduje się w naprawdę malowniczym otoczeniu. Na terenie parku zobaczyć można około stu miniatur dinozaurów, istnieje także kino 7D, zamek strachu, labirynt oraz pojazd Flinstonów. Warto podczas pobytu nad morzem odwiedzić to miejsce!

Świat Marzeń w Inwałdzie

Możliwość zwiedzenia Australii, Europy, Azji i pozostałych kontynentów w ciągu jednego dnia? Oczywiście! W Inwałdzie znajduje się Świat Marzeń, w którym zobaczyć można niezwykłe budowle z całego świata, jak na przykład wieże Eiffla, Pola Elizejskie, czy też krakowskie Sukiennice. Poza tym jest tam również lunapark, kraina ruchomych smaków oraz liczne ogrody. Ciekawa propozycja na spędzenie weekendu!

JuraPark w Bałtowie

JuraPark to kompleks, który powstał w 2004 roku w miejscowości Bałtów. Mimo upływu kilkunastu lat nadal cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z Polski oraz z zagranicy. Główną atrakcją JuraParku jest możliwość zobaczenia ponad stu gatunków dinozaurów w naturalnej wielkości. Ponadto na terenie parku znajduje się jeszcze kino, gokarty i park rozrywki z atrakcjami dla całej rodziny.

Majaland w Kownatach

Majaland powstał w 2018 roku, więc jest stosunkowo nową atrakcją na mapie polski. Został on stworzony z myślą o najmłodszych i ich rodzicach. W jednym z najnowocześniejszych parków rozrywki znajdują się ścianki do wspinaczki, dyskoteki, karuzele oraz mini rollercoaster. Zaletą Majalandu jest to, że ma on trzy strefy bajkowe związane z różnymi postaciami z bajek. Na dodatek park jest czynny cały rok.

Zdjęcie wyróżniające: Wikipedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzinne aktywności w plenerze sposobem na odzyskanie formy po lockdownie
Rodzinne aktywności w plenerze sposobem na odzyskanie formy po lockdownie
Zadbaj o kondycję fizyczną całej rodziny, zaplanuj krótki trening i dowiedz się, jakie aktywności pobudzą Wasze organizmy po kilkumiesięcznym siedzeniu w domu!
Sport a przeziębienie – czy wypocenie to dobra metoda na infekcje?
Sport a przeziębienie – czy wypocenie to dobra metoda na infekcje?
Uprawianie sportu podczas przeziębienia – lepiej odpuścić czy warto podjąć wysiłek? Sprawdź.
Jak wybrać idealny kostium Gryffindoru dla twojego dziecka – poradnik dla rodziców
Jak wybrać idealny kostium Gryffindoru dla twojego dziecka – poradnik dla rodziców
Zanurz się w magicznym świecie Gryffindoru! Dowiedz się jak wybrać idealny kostium dla twojego dziecka i jak ożywić świat czarodziejów w domu. Wybieraj spośród różnych wzorów, kolorów i stylów - wszystko podpowiedzi w naszym poradniku!
Ostatnie wpisy