Skały nad Boiskiem w Dubiu – idealne miejsce na rodzinną wspinaczkę z dziećmi
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skały nad Boiskiem w Dubiu – idealne miejsce na rodzinną wspinaczkę z dziećmi

Zastanawiasz się gdzie pojechać na rodzinny wyjazd? Nudzą Cię już typowe ośrodki turystyczne? Mamy coś w sam raz dla Ciebie – teren wspinaczkowy, plac zabaw, trasa rowerowa i siłownia. W Dubiu nie będziesz się nudzić!

Sprzęt wspinaczkowy

Jedną z najbardziej popularnych rozrywek stała się aktualnie wspinaczka. Sprzęt górski można w zasadzie zakupić w każdym mieście w konkurencyjnych cenach. Powstają specjalne hale, na których nawet najmłodsi mogą spróbować swoich sił w wspinaczce. Dlatego tym ciekawszą atrakcją są przygotowane pod tę dyscyplinę skały, wznoszące się nad boiskiem w miejscowości Dubiu pod Krakowem. 

Cały wymagany ekwipunek można zakupić albo przez Internet, albo osobiście wybierając się do sklepu. Zanim jednak dokonasz zakupu, warto, żebyś rozeznał się w sytuacji, uwzględniając następujące czynniki:

 • wiek,
 • płeć,
 • warunki wspinaczkowe (ścianki, skały, góry itp.),
 • rodzaj wspinaczki,
 • sprzęt uniwersalny czy docelowy,
 • kwota jaką możesz przeznaczyć na zakupy.

Teraz możesz przystąpić do zakupu niezbędnych elementów wspinaczkowych, a należą do nich:

 • specjalne buty, dzięki którym nie poślizgniesz się w trakcie wspinaczki,
 • uprząż,
 • przyrządy asekuracyjne,
 • linkę,
 • kask,
 • worek na magnezję,
 • ubrania.

Łącznie powinieneś przygotować kwotę do około 2000 złotych, choć oczywiście jest szansa, że niektóre rzeczy np. pożyczysz od znajomych.

Przygotowane atrakcje

Skały w Dubiu przynależą gatunkowo do skał wapiennych, od dawna miejscowi wybierali się w te okolice, aby zażyć trochę adrenaliny. Zazwyczaj wykorzystywano metodę hakową, współcześnie jednak – w wyniku licznych zmian – nie jest to już jedyna możliwa do zastosowania metoda. Gmina Krzeszowice przygotowała teren specjalnie dla poszukiwaczy przygód. Powstały boiska, wyplantowano okolicę, wybudowano parking samochodowy, stworzono również plac zabaw dla najmłodszych, a także przygotowano ścieżki turystyczne. 

Jak się dostać do Dubi?

Wieś Dubia to miejscowość oddalona od Krakowa o niespełna 20 kilometrów. Pojazd można zostawić na wspomnianym parkingu. Spacer do miejsca wspinaczki wyniesie mniej niż minutę. W ramach projektu „Raj w Dolinie Racławki” okolica przeszła gruntowne przemiany. Nie tylko przygotowano skały pod przyjezdnych, ale także powstały dwie specjalne ścianki dla dzieci, trasy rowerowe i siłownia. To wszystko daje możliwości świetnego wyjazdu, pełnego atrakcji dla całej rodziny!

Skały nad Boiskiem to: Jupiter, Murawa, Piłka, Trybuna, Bramka oraz Słupek.

Zdj. główne: Brad Barmore/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyprawa w Tatry – te szlaki możecie przemierzać całą rodziną!
Wyprawa w Tatry – te szlaki możecie przemierzać całą rodziną!
Wybierasz się z rodziną w Tatry? Oto najlepsze szlaki, które pozwolą Wam bezpiecznie zwiedzić najpiękniejsze polskie góry.
Na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu narciarskiego dla dziecka?
Na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu narciarskiego dla dziecka?
Chcesz wybrać się ze swoim dzieckiem na narty, ale musisz zainwestować w odpowiedni sprzęt? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu narciarskiego dla dziecka!
Sporty i aktywności wskazane dla dzieci z płaskostopiem
Sporty i aktywności wskazane dla dzieci z płaskostopiem
Podstawą do rozpoczęcia procesu leczenia jest wizyta u lekarza specjalisty. Następnym krokiem mogą być samodzielne wykonywane ćwiczenia oraz aktywności fizyczne!
Ostatnie wpisy