Aktywna wiosna: „Rowerowy Maj” wraca po przerwie!
Dla dzieciWspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywna wiosna: „Rowerowy Maj” wraca po przerwie!

Jazda na rowerze nie od dziś stanowi jeden z najchętniej uprawianych sportów wśród dzieci i młodzieży. W ostatnich dniach wystartowała kampania pod hasłem „Rowerowy Maj”, która ma na celu zachęcenie jeszcze większej liczby młodych adeptów aktywności fizycznej do regularnych wycieczek na dwóch kółkach.

Chociaż obecna aura w dalszym ciągu miewa swoje nieprzewidywalne kaprysy, to słońce coraz częściej zaczyna przebijać się przez gęstą warstwę chmur, a temperatura zdaje się stale rosnąć. Początek prawdziwej wiosny to doskonały moment, aby powrócić na łono natury po zimowej przerwie i ponownie zacząć uprawiać sport na świeżym powietrzu. Jeśli poszukujemy aktywności, która będzie nie tylko efektywnym treningiem, ale przede wszystkim świetną zabawą, to zdecydowanie powinniśmy postawić na rowerowe wycieczki!

Jedną z największych korzyści jazdy na rowerze jest fakt, że podczas tej popularnej czynności musimy wyjść z domu, a co za tym idzie – spędzamy czas na powietrzu. Rozmaite badania dowodzą, że to właśnie regularny kontakt z przyrodą może pomóc najmłodszym w zachowaniu dobrego samopoczucia podczas izolacji. Ponadto amatorskie uprawianie kolarstwa wzmacnia mięśnie nóg oraz stawy, a także poprawia pracę serca i pozwala spalić pokaźną ilość zbędnych kalorii. Warto zaznaczyć, że przy odpowiednim przygotowaniu jazda na rowerze jest dyscypliną w stu procentach bezpieczną i niemal na pewno nie odciśnie negatywnego piętna na zdrowiu dzieci.

„Rowerowy Maj” to odbywająca się w dniach 4-24 maja 2021 roku kampania, której nadrzędnym założeniem jest popularyzowanie wycieczek rowerowych wśród dzieci i młodzieży. Inicjatorzy ambitnej akcji zachęcają uczniów do korzystania z roweru jako środka transportu do uczęszczanej placówki. Każdy przedszkolak, uczeń bądź nauczyciel, który dotrze na zajęcia w sposób aktywny (na rowerze, rolkach, hulajnodze) otrzymuje naklejki do specjalnego dzienniczka oraz na wspólny plakat klasowy. Na najaktywniejszych uczestników wyzwania czekają atrakcyjne nagrody. Połączenie wspólnej zabawy z towarzyską rywalizacją z pewnością sprawi, że ścieżki rowerowe w maju będą pękały w szwach!

Przypomnijmy, że poprzednia odsłona kampanii „Rowerowy Maj”, zaplanowana na maj 2020 roku, ostatecznie została odwołana ze względów epidemiologicznych. Po dłuższej przerwie najwyraźniej przyszedł czas na bicie rekordów, bowiem w tegorocznej edycji „Rowerowego Maja” weźmie udział w sumie ponad 500 placówek z całego kraju! Akcja wystartowała już zarówno w dużych miastach, takich jak Kraków, Gdańsk czy Sopot, jak i mniejszych gminach (Lidzbark, Skawina).

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy ubrania sportowe powinno się prasować?
Czy ubrania sportowe powinno się prasować?
Ubrania sportowe i żelazko? Połączenie, do którego nie może dojść! Dowiedz się, dlaczego i jak inaczej zadbać o ubrania po intensywnym treningu!
Upadki nieodłączną częścią sportu – o najczęstszych przyczynach kontuzji u aktywnych dzieci
Upadki nieodłączną częścią sportu – o najczęstszych przyczynach kontuzji u aktywnych dzieci
Te kontuzje mogą dopaść Twoje dziecko, sprawdź, jak powinieneś wtedy zareagować!
Aktywna wiosna – pomysły na weekendowe sportowe spędzanie czasu
Aktywna wiosna – pomysły na weekendowe sportowe spędzanie czasu
Wiosna to wręcz idealna pora roku na aktywności na świeżym powietrzu. Poznaj kilka naszych pomysłów na wiosenny sportowy weekend.
Ostatnie wpisy