Trening we dwoje – ćwiczenia, które możecie wykonywać wspólnie
Dla rodziców
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Trening we dwoje – ćwiczenia, które możecie wykonywać wspólnie

Nie masz motywacji do samodzielnego wykonywania treningu? Co powiesz na ćwiczenia w parze? Sprawdź, jakie są główne zalety treningu we dwoje oraz jakie ćwiczenia można wykonywać wspólnie.

Zalety ćwiczeń we dwoje

Dlaczego warto spróbować ćwiczeń z drugą połówką? Taki trening ma całe mnóstwo zalet. Jest to przede wszystkim znakomity sposób na wspólne, aktywne spędzanie czasu i zdrowa alternatywa dla oglądania telewizji czy zakupów. Ćwicząc we dwoje, wzajemnie się motywujemy, co przekłada się na rezultaty. Jedna osoba pilnuje drugiej, by ta w prawidłowy sposób wykonywała poszczególne ćwiczenia i dawała z siebie wszystko.

Ćwiczenia z drugą połówką to gwarancja radości z trenowania i dobrego humoru. Taki trening to znakomita zabawa. Trening tego typu wyzwala w nas również kreatywność. We dwójkę znacznie łatwiej wymyślić nowe ćwiczenia i ich utrudnienia. W parze ćwiczyć można zarówno w domu, jak i na siłowni czy w plenerze.

Najlepsze ćwiczenia w duecie

Ćwiczeń przeznaczonych do wykonywania w parze jest mnóstwo. W zależności od stopnia zaawansowania realizować można ten sam trening lub jedna osoba może robić łatwiejsze ćwiczenia, druga – trudniejsze. Kluczowymi kwestiami są tutaj prawidłowa technika oraz 100% zaangażowania. Przed rozpoczęciem treningu w parze, należy wykonać krótką, trwającą około 10 minut rozgrzewkę. Każde z ćwiczeń powtórzyć powinno się około 5 – 10 razy. W trakcie rozgrzewki wykonywać można między innymi trucht w miejscu czy wykroki w przód i w bok. Rezygnując z niej, nabawić można się kontuzji.

Pierwsze z ćwiczeń, które bardzo dobrze nadaje się do wykonywania w parze to piątka. W jaki sposób należy je robić? Stajemy naprzeciwko siebie, wykonujemy przysiad, podskakujemy i przybijamy sobie piątkę. Powtarzamy przez 45 sekund i robimy 15 sekund przerwy.

Ciekawą modyfikacją tego ćwiczenia jest piątka w podporze. To znakomity sposób na wyrzeźbienie brzucha, pośladków oraz ud. Schodzimy do podporu, a następnie przybijamy sobie piątki po przekątnej. Podobnie jak w przypadku piątek w przysiadzie, ćwiczenie wykonujemy przez 45 sekund, a następnie odpoczywamy przez 15 sekund.

W parze z powodzeniem ćwiczyć można także rowerek. Jak robi się to ćwiczenie? Kładziemy się na plecach i unosimy nogi do góry pod kątem 90 stopni tak, aby lędźwia były wciśnięte w matę, brzuch napięty, a głowa – uniesiona do góry. Opieramy stopy o siebie i pedałujemy tak, jakbyśmy jechali na rowerze.

Kolejne z ćwiczeń, które idealnie nadaje się do ćwiczenia we dwoje, są wykroki w przód. Do ich wykonywania najlepiej wykorzystać obciążenie, takie jak hantle czy butelka z wodą. Stajemy naprzeciwko siebie i robimy wykrok w przód – jedna osoba lewą nogą, druga – prawą.

Ćwiczeniem, które niezwykle skutecznie spala tłuszcz jest: padnij – powstań – piątka. Najpierw schodzimy do leżenia naprzeciwko siebie. Następnie energicznie podskakujemy do góry i przybijamy sobie piątkę. Wracając na ziemię, opieramy ręce o matę, aby znaleźć się w pozycji podporu i dopiero wówczas się kładziemy. Ręce układamy jak do pompki, wstajemy, wykonujemy wyskok i przybijamy piątkę.

Jak ćwiczyć triceps w parze? Do tego celu niezbędne będzie krzesło. Jedna osoba staje tyłem do niego z ugiętymi nogami i podpiera się rękami o jego boczne krawędzie. Partner przyjmuje identyczną pozycję, stając tyłem do swojej drugiej połówki i opierając dłonie o jego kolana. Następnie, para równocześnie wykonuje przysiad i powraca do wyjściowej pozycji, prostując łokcie.

W jaki sposób ćwiczyć mięśnie grzbietu we dwójkę? Kładziemy się na plecach, głowami do siebie. Następnie unosimy ramiona do góry i splatamy palce dłoni z drugą połówką. Na koniec, naprzemiennie przenosimy nogi na boki. Inne dobre ćwiczenie na mięśnie grzbietu polega na tym, że dwie osoby stają plecami do siebie, podnoszą ręce, splatają palce i ustawiają stopy na wysokości bioder. Jeden z partnerów robi skłon do przodu, unosząc na plecach swoją drugą połówkę. Ćwiczenie to należy wykonywać naprzemiennie.

Zdjęcie wyróżniające: Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Amelka walczy o życie – wspomóż małą wojowniczkę!
Amelka walczy o życie – wspomóż małą wojowniczkę!
Sportowcy charakteryzują się wyjątkową motywacją, siłą, odwagą oraz dążeniem do celu. U niespełna dwuletniej Amelki Gmyrek zdiagnozowano SMA (rdzeniowy zanik […]
Okulary rowerowe. Czym się charakteryzują i jak wybrać odpowiedni model?
Okulary rowerowe. Czym się charakteryzują i jak wybrać odpowiedni model?
Sprawdźmy, czym akcesoria te różnią się od zwykłych okularów przeciwsłonecznych i jak wybrać model właściwie dopasowany do swoich potrzeb!
Maty – sprawdź, do czego są przydatne
Maty – sprawdź, do czego są przydatne
Z czasów biwaków oraz obozów harcerskich każdy pamięta spanie na karimacie. Teraz pionierskie noclegi w namiotach to już rzadkość, więc jak wykorzystać taką matę? Podpowiadamy, do czego może się przydać!
Ostatnie wpisy