Najlepsze miejsca do nauki jazdy na nartach dla młodych adeptów białego szaleństwa
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepsze miejsca do nauki jazdy na nartach dla młodych adeptów białego szaleństwa

Jazda na nartach to doskonała forma aktywności dla całej rodziny. Sport ten uprawiać mogą nawet kilkuletnie dzieci. Na które stoki warto wybrać się ze swoimi pociechami? Oto nasze propozycje!

Białka Tatrzańska – Kotelnica Białczańska

Jest to największy kompleks zlokalizowany na Podhalu. Miłośnicy białego szaleństwa szusować mogą tutaj po zboczach Jankulakowskiego Wierchu o wysokości 934 m n.p.m czy Kotelnicy, której wysokość wynosi 918 m n.p.m. Na narciarzy czeka 14 tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności, kilkanaście kilometrów tras biegowych oferujących 5 różnych rodzajów pętli, snowpark o długości 300 metrów oraz tor do tubingu. W Białce Tatrzańskiej do dyspozycji jest 9 wyciągów krzesełkowych, 8 orczykowych i 3 taśmowe. To jednak nie wszystko. Znaleźć można tu też szereg udogodnień, takich jak wypożyczalnia sprzętu narciarskiego czy szkółka narciarska.

Po całym dniu spędzonym na stoku można udać się do Term Bania. W skład kompleksu wchodzą między innymi baseny wypełnione wodą termalną o temperaturze 36°C. Na dzieci czekać będzie wodny plac zabaw z licznymi ślizgami, rynnami oraz zjeżdżalniami. W tamtejszym hotelu Bania skorzystać można z atrakcji, takich jak sala zabaw czy dziecięce kino.

Bukowina Tatrzańska – Rodzinna Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI

Wspomniany obiekt zlokalizowany jest na zboczach Wierchu Rusińskiego. Znaleźć można tutaj 5 wyciągów, w tym 2 krzesełkowe, 2 orczykowe i wyciąg taśmowy dla najmłodszych o nazwie Baby Lift (jego długość to 50 metrów). By zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa, wyciąg szkoleniowy został oddzielony od głównej trasy. W Rusiń Ski znajduje się 5 łatwych tras o długości od 120 do 1200 metrów. Na odwiedzających czeka także tor do snowtubingu, szkółka narciarska i snowboardowa, wypożyczalnia sprzętu oraz przedszkole narciarskie. W niewielkiej odległości znajduje się kompleks Termy Bukowina z licznymi basenami termalnymi oraz zjeżdżalniami.Ustrzyki Dolne – Stacja Narciarska Gromadzyń – Laworta

Wspomniany kompleks zlokalizowany jest w Bieszczadach. W jego skład wchodzą 2 stacje narciarskie. Gromadzyń tworzy 5 wyciągów – 3 talerzykowe o długości 300 metrów, 200 metrów i 150 metrów oraz 2 orczykowe, których długość wynosi 700 metrów. Od Gromadzynia do dolnej stacji wyciągu Stary Gromadzyń prowadzi nartostrada o długości 1500 metrów. Osoby nieco bardziej zaawansowane mogą wybrać się na Lawortę, gdzie znajduje się najdłuższy w Bieszczadach wyciąg krzesełkowy z trasą o długości 1250 metrów. Znajdują się tutaj także 2 wyciągi orczykowe – 1 długi na 1250 metrów i drugi, którego długość wynosi 300 metrów (jest to wyciąg taśmowy stworzony z myślą o najmłodszych). Przy obu stacjach znaleźć można wypożyczalnie, szkółki oraz przedszkole narciarskie.

Rytro – Ryterski Raj

To popularny ośrodek zlokalizowany w Beskidzie Sądeckim. Jego sporą zaletą są łagodne zbocza Jastrzębskiej Góry. Na terenie kompleksu działają 3 trasy niebieskie o niskim stopniu trudności. Jedną z nich jest “Rogasiowa łączka”, na której znaleźć można wyciąg taśmowy i rozpocząć naukę w szkółce narciarskiej. Pozostałymi atrakcjami są tor do snowtubingu, Rogasiowe Przedszkole oraz rodzinne szkolenia. Zaawansowani narciarze mogą się wybrać na trasę czerwoną.

Istebna – Kompleks Zagroń

Kompleks Zagroń znajduje się w Beskidzie Sądeckim, w niewielkiej odległości od Wisły. Do wyboru są tutaj 3 trasy – z wyciągiem krzesełkowym długim na 840 metrów, orczykowym o długości 260 metrów oraz taśmowym, którego długość wynosi 110 metrów. Na terenie ośrodka działa szkółka narciarska i snowboardowa, kącik malucha, mini zoo oraz plac zabaw. Po całodziennych szaleństwach na stoku można się zrelaksować w Parku Wodnym OLZA.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
10 pomysłów na wspólną gimnastykę z dzieckiem
10 pomysłów na wspólną gimnastykę z dzieckiem
Zastanawiasz się, jak połączyć wspólne ćwiczenia z dzieckiem? Sprawdź nasze TOP 10 pomysłów na rodzinną aktywność w domu!
Czy dieta wegańska wspiera wydolność sportową?
Czy dieta wegańska wspiera wydolność sportową?
Dowiedz się, jak dieta wegańska może wpłynąć na wydolność sportową. Czy bezmięsne odżywianie jest korzystne dla sportowców?
Jak powinno wyglądać odżywianie całej rodziny w czasie epidemii?
Jak powinno wyglądać odżywianie całej rodziny w czasie epidemii?
Zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich domowników. Stwórz zbilansowaną dietę, wyznacz czas wspólnych posiłków i pamiętaj o regularnych zakupach!
Ostatnie wpisy