Wystartowała 27. edycja turnieju Kinder Joy Of Moving
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wystartowała 27. edycja turnieju Kinder Joy Of Moving

Młodzi adepci piłki siatkowej z różnych części Polski mają nie lada powody do radości – przed kilkoma dniami ruszyła 27. edycja cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving. Pierwsze spośród Turniejów Miejskich zostały już rozegrane w kilku województwach, a to dopiero początek sportowej rywalizacji!

Kinder Joy of moving to największy, a zdaniem wielu zarazem najpiękniejszy turniej minisiatkówki w całej Europie. Zawody od początku swojej historii odbywają się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, do którego przed niespełna piętnastoma laty dołączyła firma Ferrero Polska Commercial. Realizowany przez spółkę tytułowy program Kinder Joy of moving znakomicie wpisuje się w ideę przyświecającą mistrzostwom – jego nadrzędnym celem jest bowiem rozpowszechnienie wśród dzieci i młodzieży kultury fizycznej oraz zachęcenie ich do aktywnego stylu życia.

Pierwsze Turnieje Miejskie rozgrywane w ramach I etapu rywalizacji już za nami. Mistrzostwa zainaugurowano w województwie dolnośląskim, gdzie nad przebiegiem spotkań czuwał koordynator minisiatkówki w tym regionie, Roman Danilewicz. Instruktor nie ukrywa swojej radości z możliwości rozegrania turnieju pomimo niełatwej sytuacji związanej z pandemią i podkreśla, że za ulubionym sportem stęsknili się wszyscy – od dzieci po ich opiekunów.

Aby wziąć udział w zawodach, należy telefonicznie lub drogą mailową zgłosić swoją drużynę do wyznaczonego przez Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej koordynatora minisiatkówki w interesującym nas województwie. Niezbędne dane znajdziemy na stronie internetowej minisiatkówka.pl. W mistrzostwach bierze udział młodzież w wieku od 10 do 13 lat, mająca niepowtarzalną okazję, aby szlifować swoje umiejętności siatkarskie, a także zaszczepić sportowego ducha oraz poznać wartości fair-play. Wszystkie spotkania odbywają się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi i bez udziału publiczności.


Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wakacje na łodzi – jak połączyć je z aktywnym rodzinnym wypoczynkiem?
Wakacje na łodzi – jak połączyć je z aktywnym rodzinnym wypoczynkiem?
Wakacje na łodzi potrafią być niesamowitą, niezapomnianą atrakcją. Podpowiadamy, jak je przygotować!
Jak nauczyć się pływać? Skorzystaj z pomocy prawdziwych profesjonalistów!
Jak nauczyć się pływać? Skorzystaj z pomocy prawdziwych profesjonalistów!
W tym artykule przedstawimy Ci kilka cennych wskazówek, jak rozpocząć swoją przygodę z nauką pływania.
Mięta – naturalny strażnik zdrowia małych i dużych
Mięta – naturalny strażnik zdrowia małych i dużych
Nie tylko napary, ale także maści, olejki i kremy. Na jakie dolegliwości mięta będzie najlepszym wyborem?
Ostatnie wpisy