Akcesoria przydatne na biwaku
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Akcesoria przydatne na biwaku

Artykuł sponsorowany

Przebywanie na łonie natury, zwłaszcza kiedy na dworze jest ciepło, a dni są coraz dłuższe, jest niezwykle przyjemną formą spędzania czasu wolnego. Dlatego też świetnym pomysłem jest zapakowanie plecaka i udanie się na weekendowy biwak. No właśnie… co jednak do tego plecaka warto zapakować? Dowiedz się, jakie akcesoria mogą okazać się przydatne na biwaku. 

Podstawa biwakowego życia, czyli namiot

Kilkudniowy biwak nie miałyby racji bytu bez odpowiednio dobranego namiotu. W końcu to właśnie on pełni rolę schronienia oraz miejsca do spania. Warto jednak pamiętać, że namiot namiotowi nie równy, dlatego też należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Zastanów się przede wszystkim, ile osób będzie spało w namiocie, jak duży bagaż chcesz wziąć ze sobą, czy podróżuje z Tobą zwierzak oraz, czy wystarczy Ci jedynie miejsce do spania, czy jednak potrzebujesz nieco większej przestrzeni.  Zastanów się także, czy zadowala Cię klasyczny namiot typu iglo, czy jednak wolisz coś bardziej komfortowego, jak na przykład namiot tunelowy. Zwróć także uwagę na materiał, z którego wykonany jest namiot, a konkretniej na jego wodoodporność.

Aby zapewnić sobie komfortowy sen i odpoczynek podczas biwaku, sam namiot nie wystarczy. Zabierz także wygodną matę do spania oraz ciepły śpiwór. Dzięki tym akcesoriom z pewnością się wyśpisz i będziesz mógł w pełni cieszyć się biwakowymi atrakcjami w ciągu dnia.

Elektryczne i elektroniczne akcesoria biwakowe

Bardzo ważnym czynnikiem podczas biwaku, o który należy wcześniej zadbać, jest dostęp do światła. Po zmroku może być on znacznie utrudniony, dlatego też jednym z podstawowych gadżetów biwakowych w Twojej torbie powinna być latarka, najlepiej czołówka.  Możesz także zdecydować się na nieco większą lampkę turystyczną. 

Wybierając się na biwak, nie zapomnij także o zabraniu ze sobą power banka. Dzięki temu nie będziesz martwić się rozładowanym telefonem, który często pełni też funkcję nawigacji lub aparatu.

Jeśli chodzi o elektryczne i elektroniczne sprzęty, warto również pomyśleć o gadżetach, które ułatwią Ci przygotowywanie posiłków. Jednym z takich urządzeń jest na przykład elektryczna lodówka turystyczna oraz malutka kuchenka na baterię. Jeśli chcesz cieszyć się wyjazdem jeszcze bardziej, możesz także zabrać ze sobą kompaktowego grilla turystycznego. Koniecznie pamiętaj także o filtrze turystycznym do wody.

Podstawowy zestaw survivalowy

Wybierając się na kilkudniowy biwak (zwłaszcza na ten w nieco bardziej dzikich terenach niż pole namiotowe) warto zabrać ze sobą także podstawowe akcesoria wchodzące w skład zestawu survivalowego. Jednym z takich akcesoriów jest oczywiście wielozadaniowy nóż, który może okazać się przydatny na przykład do pozyskania drewna na ognisko. Mówiąc o ognisku, nie można zapomnieć także o zapałkach lub zapalniczkach oraz różnego rodzaju rozpałkach. 

Ponadto, w Twoim survivalowym kicie powinna znaleźć się również apteczka.  Alkohol, woda utleniona, rozpuszczona sól, pomogą Ci w odkażaniu ewentualnych ran, plastry wodoodporne oraz sterylne opatrunki będą Cię zabezpieczać. Folia NRC uchroni Cię zaś przed wyziębieniem lub przegrzaniem organizmu na przykład w trakcie oczekiwania na pomoc.

Jeśli więc wybierasz się na biwak i potrzebujesz dobrej jakość sprzętu i akcesoriów, koniecznie odwiedź stronę sklepu internetowego https://www.cel-pal.pl/.

Fot.: Scott Goodwill/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przewodnik po różnych typach kabli audio-video: Jak wybrać ten odpowiedni?
Przewodnik po różnych typach kabli audio-video: Jak wybrać ten odpowiedni?
Zrozum, jakie kable audio-video są dostępne na rynku i jak dokonać właściwego wyboru, aby cieszyć się najlepszą jakością dźwięku i obrazu.
Odkrywając uroki nordic walking – idealnej formy aktywności dla dojrzałych entuzjastów sportu
Odkrywając uroki nordic walking – idealnej formy aktywności dla dojrzałych entuzjastów sportu
Poznaj nordic walking - formę aktywności, która zdobywa coraz więcej zwolenników wśród osób starszych. Dowiedz się, jakie korzyści przynosi i jak zacząć swoją przygodę z tą dyscypliną.
Pieniądze na zimową wyprawę w góry – zobacz ile oszczędzić i skąd wziąć resztę?
Pieniądze na zimową wyprawę w góry – zobacz ile oszczędzić i skąd wziąć resztę?
Wiele osób marzy o zimowej wyprawie w góry, które w tej porze roku zachwycają niezwykłą urodą. Niestety często rezygnujemy z naszych planów z powodu niemałych kosztów takiego przedsięwzięcia.
Ostatnie wpisy