6 miejsc w Polsce na aktywną majówkę w rodzinnym gronie
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

6 miejsc w Polsce na aktywną majówkę w rodzinnym gronie

W tym roku długi weekend majowy w większości przypada na sobotę oraz niedzielę, dlatego będzie wyjątkowo krótki. Nie powinno to jednak przeszkodzić w zaplanowaniu rodzinnego wyjazdu czy aktywności fizycznej!

Rzeczywistość związana z pandemią koronawirusa oraz wprowadzonymi obostrzeniami zmniejszyła dostępność niektórych obiektów sportowych czy rozrywkowych. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja pozwala jednak zakładać, że istnieje realna szansa, iż do początku maja niektóre z placówek zostaną dopuszczone do użytku, dlatego w tym zestawieniu proponujemy zarówno zajęcia na świeżym powietrzu, jak i wizyty w interesujących miejscach.

Energylandia

Jedyny tak rozbudowany park rozrywki w Polsce. Jego nowoczesne rozwiązania i doskonale zagospodarowana przestrzeń pozwalają aspirować Energylandii do czołówki tego typu obiektów w Europie. Park i atrakcje są podzielone na strefy, które dostarczają różnych emocji.

Miejsca są dopasowane do wieku i odwagi uczestnika, tak aby każdy mógł poczuć się swobodnie. Na prawie 35 hektarach powierzchni umieszczono ponad 75 różnych atrakcji w tym karuzel, zjeżdżalni, rollercoasterów, basenów oraz specjalnych urządzeń mechanicznych Dodatkowo na terenie parku można znaleźć gry i zabawy interaktywne, kino 7D czy Moya Planetarium. Niedrogie bilety pozwalają na zaplanowanie całodniowej rozrywki dla całej rodziny.

Wycieczka rowerowa nad Bałtykiem

Znalezienie interesującej trasy w pobliżu miejsca zamieszkania nie należy do trudnych zadań. W okolicy każdego większego miasta można znaleźć dawny szlak handlowy czy ciekawe zabytki historyczne, których odwiedzenie będzie nie tylko sposobem na aktywne spędzenie czasu, ale także cenną lekcją historii.

Najpopularniejsze trasy rowerowe wraz z możliwością ustawienia poziomu trudności i odległości można znaleźć na specjalnych stronach internetowych dla rowerzystów, które pomogą dopasować odpowiedni kierunek. Wycieczkę można rozłożyć na kilka dni i po drodze poszukać bezpiecznego noclegu dla całej rodziny. Jedną z najbardziej malowniczych ścieżek jest trasa poprowadzona nad wybrzeżem Bałtyku. Można ją rozpocząć od dowolnego miasta nadmorskiego i pojechać aż na Hel.

Zamek Krzyżacki w Malborku

Powstały w XIII wieku zamek gotycki stanowi jedną z największych atrakcji historycznych w Polsce. Obejrzenie niepowtarzalnej budowli i poznanie jej wyjątkowej historii to nieodłączny element nauki o historii państwa polskiego. Zamek można zwiedzać wyłącznie w towarzystwie przewodnika, który skrupulatnie opowiada o najdrobniejszych szczegółach średniowiecznej budowli.

Teren zamku podzielony jest na 3 najważniejsze części, w których można oglądać pamiątkowe wnętrza zamku, liczne kaplice, komnaty Wielkich Mistrzów, baszty, wieże zamkowe, zabytkowe bramy, młyn, kościół, a nawet karwan, czyli dawną zbrojownię i wozownię krzyżacką.

Park Miniatur

Atrakcja, która z pewnością przypadnie do gustu młodszym dzieciom. Tego typu obiektów prezentujących miniaturowe wersje znanych budynków, lokalizacji, postaci czy budowli można znaleźć na terenie całego kraju kilka. Najlepiej wybrać park znajdujący się najbliżej od miejsca zamieszkania i wspólnie zrealizować jednodniową wycieczkę. Koło tego typu atrakcji często znajdują się inne parki rozrywki, dlatego warto dokładnie sprawdzić mapę okolicy, bo może się okazać, że w pobliżu znajdują się równie interesujące obiekty do odwiedzenia.

Farmy zwierząt

Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu podczas majówki jest wizyta w jednej z osad zwierzęcych. W Polsce można znaleźć nie tylko obiekty specjalizujące się w agroturystyce i hodowli zwierząt gospodarczych, ale także miejsca, w których gromadzone są lamy, alpaki, strusie, egzotyczne papugi czy konie. Jeśli w najbliższej okolicy nie ma takiego miejsca, to można odwiedzić pobliskie zoo. Różnorodne wystawy z pewnością przypadną do gustu każdemu członkowi rodziny.

Rezerwaty Przyrody i Parki Narodowe

Równie interesującą wycieczką może być podróż po najciekawszych miejscach z chronioną naturą. Tych w całej Polsce znajduje się dużo, dlatego można je swobodnie dobierać. W rezerwatach znajdują się wyjątkowe okazy zarówno zwierząt, jak i roślin. Niektóre z nich charakteryzują się wyjątkową urodą, na przykład „Śnieżycowy jar” koło Poznania czy Rezerwat Przyrody Ochojec.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przewodnik po różnych typach kabli audio-video: Jak wybrać ten odpowiedni?
Przewodnik po różnych typach kabli audio-video: Jak wybrać ten odpowiedni?
Zrozum, jakie kable audio-video są dostępne na rynku i jak dokonać właściwego wyboru, aby cieszyć się najlepszą jakością dźwięku i obrazu.
Minitrampolina dla dziecka – jaki model najlepiej sprawdzi się do domowych ćwiczeń i harców?
Minitrampolina dla dziecka – jaki model najlepiej sprawdzi się do domowych ćwiczeń i harców?
Twoje dziecko jest istnym wulkanem energii i nie lubi się nudzić? Podaruj mu minitrampolinę – najlepszy sposób na aktywną zabawę!
Depresja – choroba cywilizacyjna?
Depresja – choroba cywilizacyjna?
Depresja jest coraz bardziej powszechną chorobą, której nie należy bagatelizować. Jest ona jednym z najczęstszych powodów popełnianych samobójstw na całym świecie. Jest to choroba cywilizacyjna, która, według przewidywań Światowej Organizacji Zdrowa już za kilka lat może zająć pierwsze miejsce pośród chorób, na które najczęściej się zapada na świecie.
Ostatnie wpisy