6 miejsc w Polsce na aktywną majówkę w rodzinnym gronie
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

6 miejsc w Polsce na aktywną majówkę w rodzinnym gronie

W tym roku długi weekend majowy w większości przypada na sobotę oraz niedzielę, dlatego będzie wyjątkowo krótki. Nie powinno to jednak przeszkodzić w zaplanowaniu rodzinnego wyjazdu czy aktywności fizycznej!

Rzeczywistość związana z pandemią koronawirusa oraz wprowadzonymi obostrzeniami zmniejszyła dostępność niektórych obiektów sportowych czy rozrywkowych. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja pozwala jednak zakładać, że istnieje realna szansa, iż do początku maja niektóre z placówek zostaną dopuszczone do użytku, dlatego w tym zestawieniu proponujemy zarówno zajęcia na świeżym powietrzu, jak i wizyty w interesujących miejscach.

Energylandia

Jedyny tak rozbudowany park rozrywki w Polsce. Jego nowoczesne rozwiązania i doskonale zagospodarowana przestrzeń pozwalają aspirować Energylandii do czołówki tego typu obiektów w Europie. Park i atrakcje są podzielone na strefy, które dostarczają różnych emocji.

Miejsca są dopasowane do wieku i odwagi uczestnika, tak aby każdy mógł poczuć się swobodnie. Na prawie 35 hektarach powierzchni umieszczono ponad 75 różnych atrakcji w tym karuzel, zjeżdżalni, rollercoasterów, basenów oraz specjalnych urządzeń mechanicznych Dodatkowo na terenie parku można znaleźć gry i zabawy interaktywne, kino 7D czy Moya Planetarium. Niedrogie bilety pozwalają na zaplanowanie całodniowej rozrywki dla całej rodziny.

Wycieczka rowerowa nad Bałtykiem

Znalezienie interesującej trasy w pobliżu miejsca zamieszkania nie należy do trudnych zadań. W okolicy każdego większego miasta można znaleźć dawny szlak handlowy czy ciekawe zabytki historyczne, których odwiedzenie będzie nie tylko sposobem na aktywne spędzenie czasu, ale także cenną lekcją historii.

Najpopularniejsze trasy rowerowe wraz z możliwością ustawienia poziomu trudności i odległości można znaleźć na specjalnych stronach internetowych dla rowerzystów, które pomogą dopasować odpowiedni kierunek. Wycieczkę można rozłożyć na kilka dni i po drodze poszukać bezpiecznego noclegu dla całej rodziny. Jedną z najbardziej malowniczych ścieżek jest trasa poprowadzona nad wybrzeżem Bałtyku. Można ją rozpocząć od dowolnego miasta nadmorskiego i pojechać aż na Hel.

Zamek Krzyżacki w Malborku

Powstały w XIII wieku zamek gotycki stanowi jedną z największych atrakcji historycznych w Polsce. Obejrzenie niepowtarzalnej budowli i poznanie jej wyjątkowej historii to nieodłączny element nauki o historii państwa polskiego. Zamek można zwiedzać wyłącznie w towarzystwie przewodnika, który skrupulatnie opowiada o najdrobniejszych szczegółach średniowiecznej budowli.

Teren zamku podzielony jest na 3 najważniejsze części, w których można oglądać pamiątkowe wnętrza zamku, liczne kaplice, komnaty Wielkich Mistrzów, baszty, wieże zamkowe, zabytkowe bramy, młyn, kościół, a nawet karwan, czyli dawną zbrojownię i wozownię krzyżacką.

Park Miniatur

Atrakcja, która z pewnością przypadnie do gustu młodszym dzieciom. Tego typu obiektów prezentujących miniaturowe wersje znanych budynków, lokalizacji, postaci czy budowli można znaleźć na terenie całego kraju kilka. Najlepiej wybrać park znajdujący się najbliżej od miejsca zamieszkania i wspólnie zrealizować jednodniową wycieczkę. Koło tego typu atrakcji często znajdują się inne parki rozrywki, dlatego warto dokładnie sprawdzić mapę okolicy, bo może się okazać, że w pobliżu znajdują się równie interesujące obiekty do odwiedzenia.

Farmy zwierząt

Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu podczas majówki jest wizyta w jednej z osad zwierzęcych. W Polsce można znaleźć nie tylko obiekty specjalizujące się w agroturystyce i hodowli zwierząt gospodarczych, ale także miejsca, w których gromadzone są lamy, alpaki, strusie, egzotyczne papugi czy konie. Jeśli w najbliższej okolicy nie ma takiego miejsca, to można odwiedzić pobliskie zoo. Różnorodne wystawy z pewnością przypadną do gustu każdemu członkowi rodziny.

Rezerwaty Przyrody i Parki Narodowe

Równie interesującą wycieczką może być podróż po najciekawszych miejscach z chronioną naturą. Tych w całej Polsce znajduje się dużo, dlatego można je swobodnie dobierać. W rezerwatach znajdują się wyjątkowe okazy zarówno zwierząt, jak i roślin. Niektóre z nich charakteryzują się wyjątkową urodą, na przykład „Śnieżycowy jar” koło Poznania czy Rezerwat Przyrody Ochojec.

Zdjęcie wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co spakować na camping?
Co spakować na camping?
Wybierasz się na camping? Zobacz, co warto ze sobą zabrać.
Co zabrać na rodzinną wyprawę w góry zimą, a co latem?
Co zabrać na rodzinną wyprawę w góry zimą, a co latem?
Chcesz wybrać się z rodziną na górską wyprawę, ale nie wiesz co ze sobą zabrać? Dowiedz się, co może Ci się przydać latem, a co zimą.
Czas na wodne szaleństwo! Oto najlepsze gry i zabawy sportowe na basenie dla dzieci
Czas na wodne szaleństwo! Oto najlepsze gry i zabawy sportowe na basenie dla dzieci
Szukasz pomysłu na dobrą zabawę z dziećmi na basenie? Oto nasze 10 propozycji!
Ostatnie wpisy