10 pomysłów na jesienne aktywności na dworze dla całej rodziny
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

10 pomysłów na jesienne aktywności na dworze dla całej rodziny

Ostatnia pora roku przed zimą to ostatni moment, w którym swobodnie można ćwiczyć na dworze. Poznaj nasze propozycje na spędzenie wolnego czasu jesienią. 

Grzybobranie

Jesień to sezon grzybowy, dlatego warto wykorzystać ten czas na wizytę w lesie. Grzybobranie to aktywność dla całej rodziny, zarówno dzieci, jak i seniorów. Trasy w lesie można dostosować do swoich potrzeb, na przykład wózka dziecięcego, dzięki czemu wszyscy wspólnie mogą ruszyć w gąszcz w poszukiwaniu grzybów.

Przed wizytą w lesie warto przygotować ciepłe napoje dla wszystkich w termosach oraz rękawiczki, szczególnie jeśli spacer ma się odbyć wczesnym porankiem. Dzięki szukaniu grzybów można swobodnie pokonać kilka kilometrów, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. 

Spacer w deszczu

O ile sam pomysł na spacer jesienią może wydawać się banalny, to skorzystanie z deszczowej pogody z pewnością dodaje mu uroku. Dzieci uwielbiają skakać w kałużach, dlatego w deszczowy, jesienny dzień warto ubrać kalosze i udać się na długą wyprawę. W czasie spaceru można także zbierać liście i stworzyć swój własny zielnik. 

Odwiedziny na dyniowej farmie

Korzystanie z sezonowych owoców oraz warzyw to nie tylko dobry pomysł na wzbogacenie diety całej rodziny, ale także propozycja na aktywne spędzenie wolnego czasu. Jesienią otwierają się dyniowe farmy, na których można nie tylko kupić dynie idealną na Halloween, ale także obejrzeć największe okazy. Tego typu miejsca często posiadają także restauracje czy kawiarnie, w których można spróbować wyrobów z wyhodowanych przez nich dyni.  

Puszczanie latawców

Wietrzna jesień to również świetna okazja do puszczania latawców. Krążący wokół wiatr można znaleźć nie tylko w przydomowym ogrodzie, na łące czy polu, ale także na osiedlowych przestrzeniach otoczonych przez bloki. Choć samo puszczanie latawca nie zalicza się do najbardziej wymagających fizycznie ćwiczeń, to z pewnością dostarczy najmłodszym członkom rodziny wiele radości.

Zbieranie kasztanów i żołędzi 

Oprócz stworzenia własnego zielnika jesienny czas pozwala także na tworzenie niepowtarzalnych ludzików z żołędzi lub kasztanów. Drzewa można znaleźć w prawie każdym parku lub lesie, więc same poszukiwania nie powinny być trudne. W domu wystarczy przygotować wykałaczki oraz klej i dzieci będą mieć świetną zabawę na całe popołudnie. 

Rowerowa wycieczka

Jesień to ostatnia okazja do swobodnego poruszania się rowerem po mieście czy leśnych drogach. W słoneczną, jesienną pogodę można udać się na rodzinną wyprawę i odwiedzić miejsca, w których było się latem. Kolorowe liście z pewnością zmienią wygląd każdej lokalizacji.

Wizyta w zoo

Do końca jesieni otwarta pozostaje także duża część ogrodów botanicznych i zoologicznych. Zimą, szczególnie przy niskich temperaturach i opadach śniegu, odwiedzenie zwierząt nie jest możliwe, dlatego warto skorzystać z okazji i wybrać się do pobliskiego zoo przed zamknięciem.

Skakanie na stercie liści 

Jesienna aura sprzyja również tworzeniu dużych stert z kolorowych liści. Większość dzieci uznaje za świetną zabawę stworzenie takie liściastej góry i skakanie w niej. Warto tylko wcześniej sprawdzić, czy nie ma w niej kamieni lub dużych patyków.  

Gimnastyka na świeżym powietrzu 

Końcówka lata oraz początek jesieni to ostatnie momenty, które pozwalają na realizowanie treningu na dworze. Dobrym pomysłem może być zorganizowanie zabawy w formie prostych ćwiczeń, podczas których wszyscy członkowie rodziny będą mogli się poruszać i rozciągnąć mięśnie.

Korzystanie z siłowni zewnętrznej

Ostatnim sposobem na spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny na dworze może być wizyta na otwartej siłowni. Każdy z członków rodziny znajdzie urządzenie odpowiadające jego potrzebom i umiejętnościom. 

Zdjęcie główne: carboxaldehyde/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są korzyści z badania Doppler naczyń szyi?
Jakie są korzyści z badania Doppler naczyń szyi?
Dowiedz się, jak badanie Doppler naczyń szyi pomaga w wykrywaniu chorób naczyniowych i dlaczego to jest istotne dla Twojego zdrowia.
Ile kosztuje polisa na życie?
Ile kosztuje polisa na życie?
Polisa na życie już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością.
Trening we dwoje – ćwiczenia, które możecie wykonywać wspólnie
Trening we dwoje – ćwiczenia, które możecie wykonywać wspólnie
Trening dla par to znakomita propozycja dla osób, którym trudno się zmobilizować do samodzielnych ćwiczeń.
Ostatnie wpisy