Sporty zręcznościowe idealne na rodzinne spotkania
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty zręcznościowe idealne na rodzinne spotkania

Nie wyobrażasz sobie życia bez sportu? A może Twoja rodzinka to typowe leniuchy, które trzeba jakoś rozruszać? Oto kilka pomysłów na rodzinne aktywności, które możecie wykonywać podczas wspólnych spotkań. Sporty zręcznościowe to doskonała przygoda dla małych i dużych!

Chcieć to móc, czyli jak zachęcić rodzinę do aktywności fizycznej

Znasz zapewne to uczucie, gdy każda propozycja z Twojej strony dotycząca aktywności fizycznej spotyka się ze zdecydowaną odmową innych członków rodziny? Najwyższa pora to zmienić! Ale pamiętaj – nic na siłę, wszystko sposobem! Zastanów się, dlaczego Twoi bliscy nie lubią się ruszać i mają mnóstwo wymówek?

Może do tej pory nie spróbowali sportu, który przypadłby im do gustu? Jeśli ktoś nie lubi biegać, to nawet przysłowiowymi końmi nie zaciągnie się go do takiej aktywności. Wysil swoją wyobraźnię i znajdź taki sport, który będzie dopasowany do możliwości każdego z członków Twojej rodziny.

Miej też przygotowany kontrargument na każdą potencjalną wymówkę. Jest za ciepło? Weź wodę i znajdź zacienione miejsce. Jest za zimno? Bielizna termoaktywna powinna rozwiązać sprawę. Nie chce im się? Pokaż osiągnięcia sportowe osób, które mimo swoich ograniczeń codziennie pokonują kolejne bariery, aby prowadzić aktywne życie.

Jakie sporty sprawdzą się idealnie na rodzinne popołudnie?

Wszystko zależy tylko od tego, co lubicie robić. Gry zręcznościowe to ogrom frajdy, a wybór dostępnych aktywności jest bardzo szeroki. Nie możesz dojść do porozumienia z najbliższymi, jaki sport wybrać? Zarządź głosowanie – niech zdecyduje większość familii. Masz też inną możliwość. Po co się ograniczać, skoro można spróbować rozgrywek w różnych dyscyplinach?

Kręgle
Kto powiedział, że w kręgle można grać tylko na specjalnie przygotowanym torze? Wystarczy odrobina przestrzeni i zestaw do plenerowej gry w kręgle. Może być drewniany, plastikowy, a nawet gumowy. Im lżejszy, tym lepiej – możesz go wówczas schować do plecaka i zabrać na rodzinną przechadzkę.

Ciekawa propozycja to kompaktowe kręgle fińskie, które w całości wykonane są z drewna. To gra przeznaczona już dla sześciolatków. Brak górnej granicy wiekowej sprawia, że maluchy doskonale mogą bawić się z dziadkami!

Pétanque
To propozycja sportu zręcznościowego, który przywędrował do Polski aż z Francji. Z roku na rok staje się coraz popularniejszy w naszym kraju. Co będzie potrzebne, aby przeprowadzić rozgrywkę? Przyda się bulodrom, czyli specjalny plac, na którym nie będzie trawy. Najczęściej można spotkać bulodromy o wymiarach 15 × 4 m.

Co ciekawe, bulodromy powstają coraz częściej w miejskich parkach dużych miast. Spotkać je można np. w Krakowie. Podczas gry w bule stają naprzeciw siebie dwie drużyny, która składać się może z jednego, dwóch lub trzech graczy. Każdy z uczestników ma do dyspozycji trzy bule (gdy w drużynie jest trzech zawodników, wówczas mają po dwie). Zasady są dosyć proste. Bulę trzeba umieścić jak najbliżej świnki. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza zgromadzi na swoim koncie 13 punktów.

Dlaczego warto wspólnie uprawiać sport?

Rodzinne uprawianie sportów (nie tylko zręcznościowych) to doskonały sposób na niedzielną nudę. Wspólnie spędzony czas ma szansę zaowocować umocnieniem więzi rodzinnych. To okazja nie tylko do wspólnej zabawy, lecz także do rozmów, na które nie ma czasu na co dzień.

Foto wyróżniające: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Moc atrakcji nie tylko dla dzieci – największe parki rozrywki w Polsce
Moc atrakcji nie tylko dla dzieci – największe parki rozrywki w Polsce
Zastanawiacie się, jakie parki rozrywki w Polsce są warte odwiedzenia? Oto nasze rekomendacje!
Koktajle owocowe – moc witamin dla całej rodziny
Koktajle owocowe – moc witamin dla całej rodziny
Zastanawiasz się nad wprowadzeniem do swojej diety koktajli owocowych? Sprawdź, ile dobrego mogą przynieść Tobie i Twojej rodzinie!
Automatyzacja i zarządzanie cyklem życia pracownika: klucz do zwiększenia efektywności organizacji
Automatyzacja i zarządzanie cyklem życia pracownika: klucz do zwiększenia efektywności organizacji
Artykuł rozwija temat automatyzacji i zarządzania cyklem życia pracownika – szczegółowo analizuje, jak te procesy mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności i produktywności organizacji.
Tagi
Ostatnie wpisy