Content marketing a pozycjonowanie – jak się to ma do branży sportowej?
Promocja sportu
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Content marketing a pozycjonowanie – jak się to ma do branży sportowej?

Nawet najbardziej zagorzali sceptycy nowinek technologicznych dokonują codziennie zakupów  w sieci na potęgę i zdają się odsuwać coraz dalej od zakupów stacjonarnych. Fakt ten nie powinien jednak nikogo dziwić. Internet otwiera dla kupujących szereg nowych możliwości, na czele z ogromną oszczędnością pieniędzy. Co ciekawe jednak, branża handlu w sieci jest także szansą dla przedsiębiorców, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność o kolejne branże bądź chcą sprzedać swój towar lub usługi także internautom. Niestety wraz z możliwością osiągania coraz większych zysków rośnie także konkurencja, przez co bariera wejścia z dnia na dzień staje się coraz trudniejsza do pokonania. W sieci podstawą jest widoczność danej witryny na tle innych. Warto zadbać o to, aby klienci mogli na nią trafić, dowiedz się także, na czym polega content marketing a pozycjonowanie.

E-commerce we współczesnym świecie handlu i usług

E-commerce, a właściwie e-handel, to sprzedaż towaru i usług w sieci, z pominięciem obsługi bezpośredniej w punktach sprzedaży. Do niedawna klienci woleli nabywać towar widząc go naocznie, podczas gdy obecnie coraz więcej ludzi przeznacza swoje pieniądze na zakupy w sieci. Dlaczego? Jest ku temu wiele powodów, warto wśród nich wymienić między innymi:

 • możliwość porównania ze sobą cen danego towaru u wielu sprzedających,
 • szybką wysyłkę – towar może być u klienta już na drugi dzień roboczy,
 • pełne bezpieczeństwo transakcji. Prawo skutecznie chroni internautów, dając np. możliwość prawnie zagwarantowanego zwrotu w przeciągu 14 dni bez podania przyczyny,
 • można zamówić wszystko bez wychodzenia z domu, wprost z własnej kanapy lub fotela przy biurku,
 • w sieci można znaleźć również artykuły, których nie da się znaleźć w sklepach stacjonarnych,
 • i wiele innych.

Przedsiębiorcy również mogą skorzystać na popularyzacji e-handlu. W ich przypadku wśród atutów warto podkreślić:

 • dotarcie do klienta z całego kraju,
 • możliwość sprzedaży nawet najbardziej specyficznych i mało popularnych produktów,
 • niewielka wysokość inwestycji początkowej – przedsiębiorcy mogą rozpocząć karierę w e-handlu bez potrzeby angażowania dużych środków na wynajem lokalu lub zatrudnienie pracowników do obsługi bezpośredniej,
 • i wiele innych.

Jak się okazuje, e-commerce otwiera wiele nowych możliwości, które warto wykorzystać także w swoim przypadku. Do niedawna wiele osób uznawało e-handel za mało bezpieczny, teraz jednak jest uregulowany prawnie, dlatego stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę sprzedaży tradycyjnej.

Pozycjonowanie w sieci – na czym polega i dlaczego jest tak ważne?

Każda świeża witryna tuż po jej opublikowaniu w sieci z reguły ląduje na samym końcu wyników wyszukiwania Google i nie generuje w ten sposób jakiejkolwiek wartości. Klienci nie są w stanie na nią trafić, a tym samym także dokonać na niej zakupu, przez co przedsiębiorca traci możliwość generowania zysków. Podstawowym narzędziem do walki z tym kłopotem jest pozycjonowanie. Proces ten polega na spełnieniu wszelkich wytycznych stawianych przez algorytm Google, który oblicza pozycję danej witryny w sieci na podstawie jej parametrów, jego działanie jest jednak utajnione, dlatego sukces pozycjonowania zależy w głównej mierze od pozycjonera. Algorytm porównuje cały kod źródłowy witryny z kluczem i na tej podstawie przyznaje jej pozycję.

Algorytm jest niezwykle skomplikowany i ocenia w zasadzie całą stronę, a przede wszystkim:

 • czas spędzony na witrynie przez internautę,
 • współczynnik odrzuceń,
 • zgodność słów kluczowych z treścią na stronie,
 • nasycenie frazami kluczowymi dostępnych treści,
 • częstotliwość aktualizacji witryny,
 • liczbę linków wewnętrznych i zewnętrznych oraz backlinków,
 • szybkość ładowania się witryny,
 • obecność mobilnej wersji strony,
 • certyfikat https,
 • i wiele, wiele innych.

Spełnienie wszystkich wytycznych algorytmu Google (których jest kilkaset) może w efekcie doprowadzić naszą witrynę aż na sam szczyt listingu Google SERP (Search Engine Results Page). Nie jest to jednak zadanie proste – algorytm jest tajny, dlatego pozycjonerzy muszą opierać się na ogólnikowych wytycznych firmy Google.

A czym w takim razie jest content marketing?

W e-commerce w dalszym ciągu liderem jest Shoper, który daje wiele możliwości przedsiębiorcom. Setki wtyczek oraz wiele dostępnych narzędzi sprawia, że ten silnik jest szczególnie popularny wśród początkujących i zaawansowanych sprzedawców. Dobrym wyborem jest równie znany Sote. Ten silnik cechuje się podobnymi zaletami co powyższy, dlatego warto go wziąć pod uwagę podczas zakładania własnego sklepu w sieci.

Wszystkie CMS-y łączy przede wszystkim możliwość wprowadzenia content marketingu. Proces ten polega na tworzeniu nowych treści i artykułów np. blogowych, pisaniu tekstów poradnikowych, nagrywaniu filmów, tworzeniu ciekawych grafik i infografik czy też organizowaniu webinarów, które obecnie cieszą się ogromną popularnością.

Fot.: StartupStockPhotos/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

 • Krystian 18.03.2022

  Jest w tym wiele prawdy, obecnie nawet zatwardziali sceptycy i osoby nielubiące się z technologią, prędzej czy później dokonują e-zakupów. Co do samego e-commerce, pytanie – jak pozycjonować sklep internetowy? Cóż, powiedziałbym jakkolwiek, byle efektywnie. Brzmi to trochę nielogicznie, dlatego proponuje korzystać z usług agencji interaktywnych, a nie topić się w materii, która wcale nie jest tak oczywista, a niezbędna przy dzisiejszej formie handlu.

 • Piotr 18.03.2022

  Raz samodzielnie przysiadłem do pracy nad stroną internetową, brak wiedzy, brak jakiegokolwiek doświadczenia i każdy wie jak to się skończyło… No pozytywnych efektów raczej nie zobaczyłem i szczęśliwie negatywnych również. Zrezygnowałem i skontaktowałem się agencją interaktywną Boo https://boo.pl/pozycjonowanie-stron/, którą serdecznie chciałbym polecić za profesjonalizm i efektywność. 6 miesięcy współpracy, strona naprawdę przyzwoita, odwiedzana i użyteczna dla działalności. Jeżeli potraficie i nie przeraża Was wymieniona w artykule ilość elementów kluczowych, próbujcie, jednak amatorom całkowicie odradzam.

Rekomendowane
Aktywizacja dzieci i młodzieży – rząd przeznaczy miliony na popularyzację sportu wśród najmłodszych!
Aktywizacja dzieci i młodzieży – rząd przeznaczy miliony na popularyzację sportu wśród najmłodszych!
Przed tygodniem poznaliśmy nazwy gmin, które otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wśród rozmaitych projektów nie zapomniano również o […]
Trening fizyczny w rehabilitacji kardiologicznej, czyli jak wzmocnić serce za pomocą ćwiczeń
Trening fizyczny w rehabilitacji kardiologicznej, czyli jak wzmocnić serce za pomocą ćwiczeń
Czy trening fizyczny jest wskazany w rehabilitacji kardiologicznej? Co można uzyskać przy jego pomocy? Sprawdź, jakie rodzaje treningu się stosuje i jak wpływają na organizm człowieka.
Tai Chi dla seniorów – droga do utrzymania równowagi psychofizycznej na długie lata
Tai Chi dla seniorów – droga do utrzymania równowagi psychofizycznej na długie lata
Ćwiczenia to domena nie tylko młodych ludzi! O tym jak Tai Chi może poprawić jakość życia seniora.
Ostatnie wpisy