Dlaczego sklep internetowy potrzebuje SEO?
Promocja sportu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego sklep internetowy potrzebuje SEO?

Prowadząc sklep internetowy nierzadko dbamy o jego reklamę, by jak najwięcej osób zachęcić do odwiedzin w witrynie, a w dalszej perspektywie – do zakupów.

Warto jednak poza działaniami marketingowymi podjąć się także innych czynności, przyciągających do nas nowych użytkowników. Przede wszystkim – warto postawić na szereg działań, związanych z SEO, czyli pozycjonowaniem naszego sklepu w wyszukiwarce internetowej, by znalazł się jak najwyżej listy z wynikami wyszukiwania.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Bez względu na to, czy w dotyczy nas pozycjonowanie Shoper, Ebexo czy też sklepu postawionego na innej platformie, pewne jest jedno – im więcej osób trafi do nas za pośrednictwem poczciwego Wujka Google, tym większa szansa, że ktoś z nich stanie się naszym stałym klientem.

Z tego powodu warto zadbać choćby o poznanie i zrozumienie podstaw SEO (ang. Search Engine Optimization) – procesu optymalizacji wyszukiwania, składającego się z wielu odrębnych czynności.

Wśród działań SEO wyróżnić można między innymi tzw. link building, czyli pozyskiwanie linków do naszej strony, umieszczonych w wartościowych miejscach w sieci, czyli na stronach o dobrej reputacji w wyszukiwarce internetowej. Innym działaniem może być optymalizacja kodu witryny, by nasz sklep internetowy lub strona WWW były bardziej czytelne dla robotów indeksujących wyszukiwarki internetowej.

Najczęściej jednak SEO kojarzy się z innym działaniem – a mianowicie stosowaniem odpowiednich słów lub fraz kluczowych, które wpisują w wyszukiwarkę internauci.

Pozycjonować lokalnie czy pod kątem produktu lub usługi?

W tym przypadku pojawia się jednak zasadnicze pytanie – czy lepiej jest stosować słowa kluczowe, jakie dotyczą konkretnego produktu lub usługi, którą oferujemy czy też skupić się na pozycjonowaniu lokalnym. W pierwszym przypadku mamy szanse trafić do szerszego grona odbiorców, ponieważ w pewien sposób naszą grupą docelową stają się internauci, którzy po prostu wyszukują w sieci czegoś z naszej oferty.

W niektórych przypadkach warto jednak postawić na wyszukiwania lokalne. Jeśli chodzi o tego typu pozycjonowanie Gorzów, Kraków czy też inne miasta nierzadko dopisywane są przez internautów do wyszukiwanej frazy- warto rozważyć zatem pozycjonowanie na hasła typu “stomatolog Poznań”, “hotel dla psów Łódź” i tym podobne, jeśli oferowane przez nas usługi lub produkty dostępne są wyłącznie na ściśle określonym obszarze.

W ten sposób zwiększymy swoje szanse na dotarcie do klienta, który nie tylko będzie zainteresowany naszą ofertą, ale również będzie mieć możliwość z niej skorzystać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Adam 02.02.2022

    Każdy sklep a zwłaszcza internetowy potrzebuje pozycjonowania. Dzięki niemu nasza oferta może trafić do jeszcze to większej ilości odbiorców, co przełoży się na liczbę odwiedzin na stronie, ilość zamówień i zyski sklepu. Pozycjonowanie sklepów jest istotne dla każdego przedsiębiorcy któremu zależy na rozwoju.

  • Karolina 23.02.2022

    Nie da się ukryć, że współczesny marketing wymusza na nas troskę o stronę internetową firmy, czy biznesu, bez której bagatela ani rusz. Wszyscy mówimy jednak o seo, jakbyśmy zapominali o randze UX. Przynajmniej mi wydaje się, że strona, która nie jest pozytywna w odbiorze przez użytkownika, nie będzie tą, na której regularnie realizować będzie on zakupy. Chcąc mieć dobry sklep internetowy, poleciłabym UX Audyt, który u niejednej agenci można pozyskać nieodpłatnie. Nie myślmy tylko o pozycji, ale także o jakości, za nią pozycjonowanie również podąża 😉.

Rekomendowane
Z adrenaliną od najmłodszych lat – ekstremalne sporty dla dzieci
Z adrenaliną od najmłodszych lat – ekstremalne sporty dla dzieci
Sporty ekstremalne mogą być bezpieczne nawet dla dzieci! Sprawdź, z czego może skorzystać Twoja pociecha.
6 miejsc w Polsce na aktywną majówkę w rodzinnym gronie
6 miejsc w Polsce na aktywną majówkę w rodzinnym gronie
W tym roku długi weekend majowy w większości przypada na sobotę oraz niedzielę, dlatego będzie wyjątkowo krótki. Nie powinno to […]
5 zdrowych warzyw, za którymi nie przepadają dzieci
5 zdrowych warzyw, za którymi nie przepadają dzieci
Dzieci i warzywa – to duet, któremu zwykle nie jest razem po drodze. Sprawdź, na widok jakich warzyw maluchom rzednie mina.
Tagi
Ostatnie wpisy