Do młodzieży świat należy! Nastoletni sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Do młodzieży świat należy! Nastoletni sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020

Pomimo wyjątkowej rangi w świecie sportu, Igrzyska Olimpijskie w żadnym wypadku nie są miejscem przeznaczonym wyłącznie dla „starych wyjadaczy”. Wystarczy nadmienić, że do Tokio przybyło w tym roku kilka uczestniczek, którym daleko jeszcze do pełnoletności. Przedstawicielki młodego pokolenia na tegorocznych Igrzyskach zbierają bezcenne doświadczenie, a także oswajają się z zainteresowaniem ze strony mediów. O których z nich zrobiło się w ostatnim czasie najgłośniej?

Laura Bernat (15 lat, pływanie)

Jedna z najmłodszych zawodniczek Igrzysk Olimpijskich w Tokio pochodzi z Polski! Laura Bernat nie skończyła jeszcze 16 lat, a już zdołała wywalczyć nieosiągalną dla wielu kwalifikację na IO, co samo w sobie jest przecież gigantycznym sukcesem. Młoda zawodniczka trenująca na co dzień w barwach AZS UMCS Lublin specjalizuje się w pływaniu stylem grzbietowym, choć jednocześnie nie zaniedbuje pozostałych konkurencji. Jak zaprezentuje się Laura w starciu z najlepszymi? Odpowiedź poznamy już wkrótce, tym niemniej sam występ na tak dużej imprezie z pewnością będzie dla utalentowanej nastolatki niesamowitym przeżyciem i cennym doświadczaniem.

„Nie jestem w stanie opisać tego uczucia. Myślę, że jadę tam przede wszystkim po doświadczenie, póki co nie odczuwam stresu, a jedynie podekscytowanie. Za trzy lata chcę zaatakować podium” – wyznała Laura Bernat w rozmowie dla stacji Polsat Sport.

Hend Zaza (12 lat, tenis stołowy)

Syryjka to zdecydowanie najmłodsza uczestniczka olimpiady w Tokio. W ostatnim czasie cały świat poruszyła chwytająca za serca historia Hend Zazy – jej rodzinne miasto zostało całkowicie zniszczone podczas wojny domowej, a ona sama potrafiła zapomnieć o traumatycznej rzeczywistości tylko dzięki grze w tenisa stołowego. Nic więc dziwnego, że zawodniczkę poza rodakami wspierało również pokaźne grono postronnych widzów.

Niestety, przygoda 12-latki na Igrzyskach w Tokio zakończyła się dosyć szybko – odpadła bowiem już w pierwszej rundzie turnieju. Po porażce dziewczynka dała upust emocjom i rozpłakała się, jednak patrząc na jej dotychczasową historię możemy być pewni, że mimo niepowodzenia wróci silniejsza!


Momiji Nishiya i Rayssa Leal (po 13 lat, skateboarding)

Do niecodziennej sytuacji doszło natomiast w zawodach skateboardingu – dwa pierwsze miejsca zajęły bowiem zawodniczki mające raptem po 13 lat! Dzięki imponującemu triumfowi pochodząca z Japonii Momiji Nishiya stała się jedną z najmłodszych złotych medalistek w historii letnich Igrzysk Olimpijskich. Jakby tego było mało, tuż za nią na podium znalazła się jej rówieśniczka, Brazylijka Rayssa Leal. Wszystko wskazuje na to, że przy odpowiednim zaangażowaniu dziewczynki mogą w przyszłości liczyć na kolejne duże sukcesy. Warto zaznaczyć, że brązowy medal zdobyła Japonka Funa Nakayama, która ma 16 lat.

Na zdjęciu wyróżniającym: Rayssa Leal (skateboarding) podczas finałowego przejazdu na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020; foto: Patrick Smith / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

4 × jeden =

Rekomendowane
Czym jest dieta koktajlowa? – czas stosowania, zasady, cele
Czym jest dieta koktajlowa? – czas stosowania, zasady, cele
W poniższym wpisie postaramy się opowiedzieć nieco o diecie koktajlowej. Czy pozornie zdrowa dieta, składająca się ze zmiksowanych warzyw i owoców jest na dłuższą metę odpowiednia dla każdego?
W tabletkach czy w płynie – która forma witamin sprawdzi się najlepiej u osób starszych?
W tabletkach czy w płynie – która forma witamin sprawdzi się najlepiej u osób starszych?
Jak suplementować witaminy – w płynie czy w kapsułkach – aby przynieść najwięcej korzyści seniorowi? Podpowiadamy!
Jak wybrać odpowiedni projektor multimedialny dla twojej firmy lub instytucji edukacyjnej?
Jak wybrać odpowiedni projektor multimedialny dla twojej firmy lub instytucji edukacyjnej?
Artykuł porusza kluczowe aspekty związane z wyborem odpowiedniego projektora multimedialnego dla firm i instytucji edukacyjnych, aby ułatwić respodowaniu na potrzeby technologiczne w nowoczesnym środowisku pracy.
Ostatnie wpisy