Jakie rowery elektryczne dla osób starszych?
Dla seniorów
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie rowery elektryczne dla osób starszych?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne w miastach. Jeżdżą na nich zarówno młodsi, jak i starsi. Niektórzy ułatwiają sobie codzienne dojazdy do pracy, inni dzięki wsparciu elektrycznego silnika mogą przedłużyć swoje przejażdżki. Z właściwości rowerów elektrycznych szczególnie cieszą się seniorzy, którzy często wyłącznie dzięki wsparciu pedałowania mogą znów wsiąść na jednoślad. Sprawdźmy więc, jak wybieramy rowery elektryczne dla osób starszych i co będzie najważniejsze w takich konstrukcjach.

System obsługi napędu łatwy w obsłudze

Jedną z bardzo ważnych rzeczy przy wyborze roweru elektrycznego dla seniora jest to, by jego system był łatwy w obsłudze. Dzięki temu starsza osoba bez problemu wybierze interesujący ją poziom wsparcia czy dowie się na jakim poziomie naładowania jest bateria. Nowoczesne, markowe rowery elektryczne zazwyczaj są wyposażane w jeden z dwóch rodzajów obsługi napędu – albo wyświetlacz, albo prosty pilot z podstawowymi wskaźnikami i fizycznymi przyciskami. Drugi wybór będzie znacznie lepszą opcją dla osoby starszej. Taki sposób obsługi jest łatwiejszy dla osób, które na co dzień nie mają do czynienia ze smartfonami, czy nie korzystają z innych dóbr nowoczesnego świata. Jeżeli jednak nasz bliski senior jest już doskonale zaznajomiony z ekranami dotykowymi, nie ma przeszkód, by wybrać dla niego jednoślad z bardziej skomplikowanym systemem obsługi. Z pewnością takiej osobie wystarczy krótkie wytłumaczenie co gdzie się znajduje i sama szybko pozna dostępne możliwości takiego sposobu obsługi napędu.

Rowery elektryczne przystosowane do potrzeb osób starszych

Tu szczególną uwagę należy zwrócić na konstrukcję danego jednośladu. Osoby starsze posiadają obniżoną sprawność fizyczną, dlatego dobrym rozwiązaniem dla nich będzie zdecydowanie się na model z niską ramą, zapewniający łatwość wsiadania i schodzenia.

Jeżeli chodzi o charakter roweru, mamy kilka możliwości zależnych od stopnia sprawności bliskiego nam seniora. Osoby mające problemy z bólem pleców powinny decydować się na rowery elektryczne o charakterze miejskim. Na nich jeździ się w komfortowej, wyprostowanej pozycji, ręce nie są szeroko rozstawione. Jeśli jednak starsza osoba nie narzeka na kręgosłup i chciałaby wciąż wybierać się na dłuższe rowerowe wycieczki, możemy rozważyć zakup roweru elektrycznego trekkingowego lub crossowego. Te odznaczają się lekko pochyloną pozycją jazdy i wysoką wszechstronnością. Sprawdzą się zarówno w mieście, jak i poza nim. Pozwolą łatwo przewozić dodatkowy bagaż, więc sprawdzą się na wyjazdach na piknik, czy po zakupy.

Gdzie znajdziemy najlepsze rowery elektryczne dla seniorów?

Oczekując najlepszego wyboru markowych jednośladów i profesjonalnej pomocy w wyborze produktu przystosowanego do potrzeb naszych bliskim powinniśmy wybrać się do sklepu rowerowego. BikeSalon to miejsce, w którym zatrudnieni są specjaliści doskonale znający się na kolarstwie i potrafiący znaleźć rower doskonale przystosowany do oczekiwań każdego przyszłego użytkownika. Rowery elektryczne Warszawa znajdziemy w sklepach BikeSalon przy Ostrobramskiej 38b i Wrocławskiej 25. Jeżeli interesuje nas zakup przez internet, rowery elektryczne online znajdziemy na stronie bikesalon.pl.

Wybierając rowery elektryczne dla osób starszych musimy brać pod uwagę ich potrzeby i oczekiwania. Seniorzy to szczególna grupa kolarzy, która wciąż chciałaby cieszyć się codzienną jazdą mimo niedomagań organizmu. Warto więc znaleźć model wspierający pedałowanie silnikiem, by bliska nam osoba mogła komfortowo przemieszczać się przez długi czas.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni program antywirusowy dla twojego komputera?
Jak wybrać odpowiedni program antywirusowy dla twojego komputera?
Poznaj kluczowe kryteria wyboru odpowiedniego programu antywirusowego dla bezpieczeństwa Twojego komputera. Dowiedz się, jakie funkcje powinien posiadać i jak porównać różne opcje.
Jak często powinien trenować młody sportowiec?
Jak często powinien trenować młody sportowiec?
Twoje dziecko chce uprawiać sport? To wspaniale! Zobacz, jak często powinien być aktywny fizycznie!
Bezpieczeństwo i kreatywność – jak dobrze wyposażyć przestrzeń dla najmłodszych?
Bezpieczeństwo i kreatywność – jak dobrze wyposażyć przestrzeń dla najmłodszych?
Rozważania na temat bezpiecznego i kreatywnego wyposażenia przestrzeni dla najmłodszych - znajdziesz tu praktyczne wskazówki i inspiracje.
Ostatnie wpisy