4 przydatne akcesoria survivalowe
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

4 przydatne akcesoria survivalowe

Artykuł sponsorowany

Uprawianie survivalu wymaga odpowiedniego przygotowania. Gadżety nie zastąpią umiejętności, ale niezawodny sprzęt może być pomocny podczas dni spędzonych na szlaku lub w dziczy. Przeczytaj, jakie akcesoria warto mieć w swoim ekwipunku. 

Sprzęt do różnych form terenowej aktywności powinien być trwały, użyteczny, a także wygodny do transportu. Warto inwestować w dobrej jakości odzież i sprzęty, tak, aby posłużyły na lata i były dostosowane do różnych warunków pogodowych. 

Kompas 

Podstawowym przyrządem służącym do wyznaczania trasy i orientacji w terenie jest kompas. Jego prosta konstrukcja pozwala w precyzyjny sposób wyznaczyć azymut oraz mierzyć odległości na mapie. Modele wyposażone w szkło powiększające umożliwiają również odczytywanie niewidocznych znaków topograficznych. Warto uzupełnić ekwipunek o własny model busoli, która będzie kompaktowa i przystosowana do korzystania z niej w trakcie marszu lub biegu. Szeroki wybór przyrządów nawigacyjnych można znaleźć w sklepie: https://www.militarjach.pl/.

Bransoleta z krzesiwem i gwizdkiem 

Na każdym wyjeździe warto mieć ze sobą skuteczny przyrząd do rozpalania ognia. Jest to jedna z podstawowych umiejętności survivalowych, dzięki której można przyrządzić ciepły posiłek i ogrzać się w nocy. Bransoleta z krzesiwem jest wielofunkcyjnym gadżetem, który pozwala rozpalić ogień, ale może posłużyć również do zabezpieczenia ekwipunku oraz jako lina do budowy schronienia i oplot rękojeści noża. 

Menażka wojskowa

Ważny element zestawu przetrwania stanowi również menażka wojskowa, która służy do przygotowywania i spożywania posiłków. Należy zadbać o to, aby była łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu, a także, żeby naczynie szybko się nagrzewało nawet na niewielkim ogniu. Przy zakupie upewnij się, że menażka została wykonana z dobrego stopu stali nierdzewnej, jest lekka i posiada praktyczny uchwyt, który pozwala przytroczyć ją  do oporządzenia.

Multitool 

To wielofunkcyjne urządzenie sprawdzi się zarówno w warsztacie, podczas wyprawy na ryby, jak i w głuszy. W zależności od modelu zawiera w sobie m.in.: kombinerki, przecinak do drutu, otwieracz do puszek, śrubokręt czy pilnik. Klasyczny wojskowy niezbędnik może okazać się niezawodny podczas sztuki przetrwania, a także niezastąpiony w nieprzewidzianych, codziennych sytuacjach.

Zdj. główne: Alexander Andrews/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na rodzinne rozrywki w upalne dni
Pomysły na rodzinne rozrywki w upalne dni
Nie masz pomysłu na wakacyjny relaks? Oto nasze propozycje – niektóre z pewnością Cię zaskoczą!
Najlepsze wspomnienia z huśtawki, czyli jak zapewnić bezpieczeństwo podczas zabawy
Najlepsze wspomnienia z huśtawki, czyli jak zapewnić bezpieczeństwo podczas zabawy
W obecnych czasach dzieci również uwielbiają to uczucie szczęścia i wolności podczas huśtania się w przestworzach. Można im je zapewnić w sposób bardziej bezpieczny.
Sporty zręcznościowe idealne na rodzinne spotkania
Sporty zręcznościowe idealne na rodzinne spotkania
Lubisz aktywnie spędzać czas ze swoją rodziną? Koniecznie poznaj sporty zręcznościowe, w których ma szansę sprawdzić się każdy!
Ostatnie wpisy