O czym należy pamiętać wybierając się na kemping z dziećmi? 5 kluczowych aspektów
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

O czym należy pamiętać wybierając się na kemping z dziećmi? 5 kluczowych aspektów

Caravaning, czyli kemping z użyciem przyczep, to doskonały sposób na wakacyjny wypoczynek dla całej rodziny. Na co warto zwrócić uwagę przed tego typu wyjazdem? Odpowiadamy.

Tegoroczny okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nadchodzi sezon na rodzinne wyjazdy. Jedną z najpopularniejszych form swobodnego wypoczynku wśród rodzin z dziećmi jest kemping, który pozwala wszystkim domownikom oderwać się od codziennych obowiązków.

Jeśli planujemy wybrać się na taki wyjazd z naszymi pociechami, to najlepszym wyborem będzie wykorzystanie przyczepy kempingowej, czyli tzw. caravaning. Nie dość, że przy wypożyczaniu przyczepy w pakiecie otrzymujemy gotowy do trasy samochód, to stanowi ona znacznie bardziej komfortową przestrzeń dla rodzin niż camper i co najważniejsze – daje możliwość całkowicie stacjonarnego pobytu. Przed wyjazdem na kemping musimy pamiętać o kilku podstawowych aspektach. Oto pięć najważniejszych!

1. Postaw na kemping rodzinny

Jeśli zabieramy na kemping również najmłodszych członków rodziny, to niestety będziemy musieli zrezygnować z survivalowego stylu wyjazdu. Podczas wakacyjnego wyjazdu każdy powinien móc znaleźć coś dla siebie i świetnie się bawić, wobec czego warto wybrać typowo rodzinny kemping. Gwarantuje on nie tylko dodatkowe atrakcje dla maluchów, takie jak plac zabaw, ale także coś, na czym rodzinom z dziećmi zależy najbardziej – bezpieczeństwo.

2. Bez odpowiedniej przyczepy ani rusz

Przyczepa kempingowa będzie stanowić nasz nowy dom na czas całego wyjazdu, a zatem należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego sprzętu. Większość aspektów zależy tutaj rzecz jasna od preferencji, ale przede wszystkim warto zastanowić się nad liczbą i rozstawieniem łóżek – w końcu jeśli pogoda dopisze, to w przyczepie będziemy właściwie tylko spać! 

3. Nie przesadzaj z bagażem 

Fakt, że przyczepa kempingowa stanie się przez jakiś czas miejscem naszego zamieszkania nie oznacza, że musimy ładować do niej wyposażenie całego domu. Przyczyna jest bardzo prosta – podczas krótkiego wyjazdu wszystkich zabranych rzeczy nie zdążymy wykorzystać ani my, ani nasze pociechy. Należy skupić się jedynie na podstawowym wyposażeniu, zaś w przypadku dzieci zabawkach, bez których nie wyobrażają sobie udanych wakacji. Przyczepę bardzo łatwo przeważyć, co z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie nie tylko na trasie i w spalaniu, ale również w bezpieczeństwie.

4. Weź dokumenty dziecka 

Sprawa równie oczywista, co łatwo umykająca – szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę pośpiech, który każdorazowo towarzyszy przygotowaniom do wyjazdu. Niezależnie od tego, czy planujemy wyjazd za granicę, czy pozostajemy w kraju nad Wisłą, dzieci tak samo jak i dorośli muszą posiadać dokumenty identyfikacyjne.

5. Zaplanuj trasę

Zaprawieni w bojach wczasowicze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że prowadząca do miejsca docelowego trasa niekiedy bywa niezwykle długa i pełna przygód. Dzieci szybko się niecierpliwią, a ich rodzice czują się bezsilni, co stanowi przepis na napiętą atmosferę już na samym początku rodzinnego wyjazdu. Aby uniknąć niepożądanych incydentów, powinniśmy zaplanować całą trasę jeszcze przed wyruszeniem z domu. Być może po drodze będziemy mijać aquapark lub park rozrywki, do którego warto wstąpić? Możliwości na skonstruowanie etapowego planu podróży jest naprawdę wiele, należy je tylko odpowiednio wykorzystać.

Zdj. główne: Togo RV/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Witaminy – jaką rolę odgrywają w funkcjonowaniu organizmu?
Witaminy – jaką rolę odgrywają w funkcjonowaniu organizmu?
Witaminy odgrywają bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Podpowiadamy, jaką dokładnie.
Moc atrakcji nie tylko dla dzieci – największe parki rozrywki w Polsce
Moc atrakcji nie tylko dla dzieci – największe parki rozrywki w Polsce
Zastanawiacie się, jakie parki rozrywki w Polsce są warte odwiedzenia? Oto nasze rekomendacje!
Zmiany w Polskim Bonie Turystycznym. Zapłacimy nim także za jednodniowe wycieczki!
Zmiany w Polskim Bonie Turystycznym. Zapłacimy nim także za jednodniowe wycieczki!
Nowe możliwości otwierają się dla wycieczkowiczów! Polski Bon Turystyczny będzie funkcjonował od teraz na nieco innych zasadach. Z perspektywy dzieci […]
Ostatnie wpisy