O czym należy pamiętać wybierając się na kemping z dziećmi? 5 kluczowych aspektów
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

O czym należy pamiętać wybierając się na kemping z dziećmi? 5 kluczowych aspektów

Caravaning, czyli kemping z użyciem przyczep, to doskonały sposób na wakacyjny wypoczynek dla całej rodziny. Na co warto zwrócić uwagę przed tego typu wyjazdem? Odpowiadamy.

Tegoroczny okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nadchodzi sezon na rodzinne wyjazdy. Jedną z najpopularniejszych form swobodnego wypoczynku wśród rodzin z dziećmi jest kemping, który pozwala wszystkim domownikom oderwać się od codziennych obowiązków.

Jeśli planujemy wybrać się na taki wyjazd z naszymi pociechami, to najlepszym wyborem będzie wykorzystanie przyczepy kempingowej, czyli tzw. caravaning. Nie dość, że przy wypożyczaniu przyczepy w pakiecie otrzymujemy gotowy do trasy samochód, to stanowi ona znacznie bardziej komfortową przestrzeń dla rodzin niż camper i co najważniejsze – daje możliwość całkowicie stacjonarnego pobytu. Przed wyjazdem na kemping musimy pamiętać o kilku podstawowych aspektach. Oto pięć najważniejszych!

1. Postaw na kemping rodzinny

Jeśli zabieramy na kemping również najmłodszych członków rodziny, to niestety będziemy musieli zrezygnować z survivalowego stylu wyjazdu. Podczas wakacyjnego wyjazdu każdy powinien móc znaleźć coś dla siebie i świetnie się bawić, wobec czego warto wybrać typowo rodzinny kemping. Gwarantuje on nie tylko dodatkowe atrakcje dla maluchów, takie jak plac zabaw, ale także coś, na czym rodzinom z dziećmi zależy najbardziej – bezpieczeństwo.

2. Bez odpowiedniej przyczepy ani rusz

Przyczepa kempingowa będzie stanowić nasz nowy dom na czas całego wyjazdu, a zatem należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego sprzętu. Większość aspektów zależy tutaj rzecz jasna od preferencji, ale przede wszystkim warto zastanowić się nad liczbą i rozstawieniem łóżek – w końcu jeśli pogoda dopisze, to w przyczepie będziemy właściwie tylko spać! 

3. Nie przesadzaj z bagażem 

Fakt, że przyczepa kempingowa stanie się przez jakiś czas miejscem naszego zamieszkania nie oznacza, że musimy ładować do niej wyposażenie całego domu. Przyczyna jest bardzo prosta – podczas krótkiego wyjazdu wszystkich zabranych rzeczy nie zdążymy wykorzystać ani my, ani nasze pociechy. Należy skupić się jedynie na podstawowym wyposażeniu, zaś w przypadku dzieci zabawkach, bez których nie wyobrażają sobie udanych wakacji. Przyczepę bardzo łatwo przeważyć, co z pewnością znajdzie swoje odzwierciedlenie nie tylko na trasie i w spalaniu, ale również w bezpieczeństwie.

4. Weź dokumenty dziecka 

Sprawa równie oczywista, co łatwo umykająca – szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę pośpiech, który każdorazowo towarzyszy przygotowaniom do wyjazdu. Niezależnie od tego, czy planujemy wyjazd za granicę, czy pozostajemy w kraju nad Wisłą, dzieci tak samo jak i dorośli muszą posiadać dokumenty identyfikacyjne.

5. Zaplanuj trasę

Zaprawieni w bojach wczasowicze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że prowadząca do miejsca docelowego trasa niekiedy bywa niezwykle długa i pełna przygód. Dzieci szybko się niecierpliwią, a ich rodzice czują się bezsilni, co stanowi przepis na napiętą atmosferę już na samym początku rodzinnego wyjazdu. Aby uniknąć niepożądanych incydentów, powinniśmy zaplanować całą trasę jeszcze przed wyruszeniem z domu. Być może po drodze będziemy mijać aquapark lub park rozrywki, do którego warto wstąpić? Możliwości na skonstruowanie etapowego planu podróży jest naprawdę wiele, należy je tylko odpowiednio wykorzystać.

Zdj. główne: Togo RV/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto wspólnie zasiadać przy stole – o znaczeniu rodzinnych posiłków
Dlaczego warto wspólnie zasiadać przy stole – o znaczeniu rodzinnych posiłków
Sprawdź, jakie korzyści niesie dla Ciebie i Twoich bliskich wspólne spożywanie posiłków przy jednym stole.
Czy każdy domownik może stosować ten sam suplement diety?
Czy każdy domownik może stosować ten sam suplement diety?
Suplementy diety obecnie znajdują się praktycznie w każdym domu. Ich stosowanie stało się na tyle modne, że wszyscy domownicy korzystają z jednego preparatu, ale czy jest to bezpieczne?
Twoja wygoda na stoku dzięki butom narciarskim
Twoja wygoda na stoku dzięki butom narciarskim
Jazda na nartach to sport, który przynosi wiele korzyści. To przede wszystkim poprawa kondycji, ale również wspaniała zabawa, ćwiczenie koordynacji ruchowej, jak również możliwość spędzenia we wspaniały i nierzadko szalony sposób ze znajomymi, bliskimi czy też rodziną.
Ostatnie wpisy