Wyjątkowe pomysły na aktywny urlop!
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjątkowe pomysły na aktywny urlop!

Artykuł sponsorowany

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią większe zainteresowanie wyjazdami. Jak zorganizować urlop, aby w pełni skorzystać z jego potencjału? Sprawdźmy! 

Wypoczynek nie musi wiązać się z wylegiwaniem na plaży. Atrakcji turystycznych nie brakuje i każdy urlopowicz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wędrówki po górskich szlakach, zwiedzanie miejsc historycznych czy nurkowanie – to tylko przykładowe, chętnie wybierane aktywności. Dowiedz się, w jaki jeszcze sposób możesz spędzić wolny czas! 

Rajd konny

Dla koneserów górskich krajobrazów mamy propozycję nie do odrzucenia. Przejażdżka konną w otoczeniu sudeckich łąk czy lasów zachwyci niejednego turystę i to wszystko w Polsce, w Masywie Śnieżka. Klimatyczną atmosferę tworzy nocna pora organizowanej atrakcji. Rajd przeznaczony jest zarówno dla osób, które już wcześniej jeździły konno, jak i świeżaków w tym temacie. 

Żeglarstwo – również dla dzieci 

Od najmłodszych lat rodzice pragną zaszczepić w swoich dzieciach pasję do sportu, gry na instrumencie lub nauki języków. Urlop to idealny czas na naukę żeglarstwa. Zanim jednak zapiszesz swoją pociechę na obóz poświęcony doskonaleniu umiejętności w tej dyscyplinie, sprawdź, czy spodoba się jej kontakt z wodą. Wybierz się w tygodniową podróż jachtem. W tym celu odwiedź stronę WWW – https://yachtgo.eu/ i poznaj dostępne opcje. 

Wspinaczka dla żądnych przygód 

Europa słynie z rejonów wspinaczkowych. Hiszpania to jedno z państw, w którym znajdziesz trasy o różnym stopniu trudności. Uroku dodaje pomarańczowo-czerwony koloryt skał. Szukasz mniej obleganego miejsca przez turystów? Wybierz się w podróż do El Chorro, znajdującego się w Parku Narodowym Desfiladero de los Gaitanes w Andaluzji. Ponad 2000 dróg o różnym poziomie zaawansowania sprawia, że na tego typu atrakcję zdecydować się może niemal każdy. 

Paralotniarstwo 

Paralotniarstwo to forma rekreacji dla tych, którzy ukończyli szkolenie i zyskali odpowiednie uprawnienia państwowe. Jeżeli należysz do tej grupy osób to najlepszymi wakacyjnymi kierunkami okażą się kraje alpejskie. Słowenia stwarza warunki zarówno dla początkujących, jak i bardziej wykwalifikowanych paralotniarzy. Popularnymi destynacjami są Lijak niedaleko Novej Goricy oraz Dolina Soczy. 

Nurkowanie 

Fascynuje Cię podwodny świat, pozostawione na dnie wraki oraz malownicze skały? W takim razie, nurkowanie może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! Szczególnie polecanym regionem jest Chorwacja. Nie brakuje tam jaskiń i tuneli, które stwarzają okazję do zobaczenia ciekawych obiektów. 

Fot.: Ian Keefe/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega detoks sokowy?
Na czym polega detoks sokowy?
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat diety sokowej? Przeczytaj koniecznie!
Czy uprawianie sportu spowalnia starzenie się?
Czy uprawianie sportu spowalnia starzenie się?
Jak pokazują wyniki badań, regularny trening fizyczny jest w stanie skutecznie spowolnić proces starzenia naszego organizmu.
Jak małoinwazyjne metody leczenia mogą zmniejszyć ból i skrócić czas rekonwalescencji w neurochirurgii
Jak małoinwazyjne metody leczenia mogą zmniejszyć ból i skrócić czas rekonwalescencji w neurochirurgii
Podpowiadamy, jak nowoczesne, mało inwazyjne techniki w neurochirurgii pomagają pacjentom w szybszym powrocie do zdrowia i minimalizacji dolegliwości bólowych.
Ostatnie wpisy