7 najlepszych miejsc w Polsce na rodzinny wyjazd na narty
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

7 najlepszych miejsc w Polsce na rodzinny wyjazd na narty

Planujesz wybrać się z rodziną lub znajomymi w góry, pośmigać trochę na nartach? W niniejszym artykule przedstawiamy najlepsze do tego miejsca w kraju!

Wyjazd w góry, żeby odpocząć od trosk codzienności i zasmakować trochę adrenaliny, to z pewnością doskonały wybór. Problem pojawia się przy podjęciu decyzji – gdzie jechać? Przychodzimy więc z listą najciekawszych miejsc.

1. Kotelnica Białczańska, Białka Tatrzańska

Białka oferuje jeden z największych kompleksów w kraju, a na pewno największy na Podhalu. Ta malownicza kraina, idealna dla narciarzy, znajduje się na południu kraju, we wsi z pięknym, zabytkowym drewnianym kościołem. Stąd niedaleko do granicy ze Słowacją, gdzie wznoszą się wspaniałe Tatry. Blisko stąd również do Zakopanego. Białka oferuje 14 kilometrów trasy, rozbudowany kompleks tras, z czego sześć zakwalifikowanych jako trudne i dziesięć prostych.

2. Stacja Narciarska Rusiński w Bukowinie Tatrzańskiej

Drugim przystankiem na naszej mapie jest Bukowina leżąca na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. Jest to więc ośrodek leżący u podnóża Rusińskiego Wierchu (948 m n.p.m.). Stacja ma aż pięć wyciągów oraz sześć tras: jedną bardzo łatwą, dwie łatwe i trzy trudne. Całkowita długość trasy wynosi cztery i pół kilometra.

3. Stacja Narciarska Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych

Jeżeli planowaliście rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to teraz jest idealna okazja. Ustrzyki to wspaniała okolica, niepowtarzalny klimat, przepiękne historie i niezwykłe miejsca. Idealna zwłaszcza dla początkujących: cztery trasy bardzo łatwe, dwie łatwe i dwie dla wprawniejszych nart.

4. i 5. Słotwiny Arena oraz Stacja Narciarska Jaworzyna w Krynicy-Zdrój

Niejednego zachwyciły już stoki i widoki w Krynicy, na wschód od Zakopanego. Krynica ma dwanaście tras: trzy trudne, osiem łatwych i jedną bardzo łatwą. Jej bardziej wymagającą alternatywą jest Stacja Narciarska Jaworzyna, która oferuje: jedną bardzo trudną trasę, pięć trudnych i trzy proste. Krynica to szczególnie dobre miejsce dla rodzin. Poza tym, że w samym mieście jest również wiele atrakcji (jaskinia solna, muzeum, cerkiew), to nad lasami, siedemnaście pięter powyżej gleby, wznosi się gigantyczna platforma – wieża obserwacyjna, z której można podziwiać wspaniały krajobraz okolicy.

6. Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

Dzięki ostatnim inwestycjom ośrodek stał się jednym z najważniejszych miejsc w Polsce, jeżeli chodzi o stoki narciarskie. To nowoczesny obiekt oferujący ponad 40 kilometrów trasy, trzy stacje narciarskie, 10-osobową gondolę, siedem działających orczyków. Kiedy natomiast dopadnie nas zmęczenie, możemy w spokoju oddać się relaksowi w pobliskich ośrodkach rekreacji, restauracjach itp.

7. Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal, Zakopane

Ostatnie miejsce zajmuje oczywiście klasyk – Zakopane. Serce polskiej strony Tatr. To idealne miejsce dla rodziny, ośrodek udostępnia różnorodne trasy, również takie, które są specjalnie przygotowane dla dzieci (o długości 33 metrów). Instruktorzy prowadzą przygotowawcze kursy, a niedaleko stoków wznosi się Ogródek Misia Stramusia, w którym mogą pobawić się najmłodsi.

Zdj. główne: Glade Optics/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jazda konna dla dzieci – kiedy warto zapisać pociechę na zajęcia jeździeckie?
Jazda konna dla dzieci – kiedy warto zapisać pociechę na zajęcia jeździeckie?
Przygodę z jazdą konną mogą rozpocząć dzieci już w wieku około 4-5 lat. Aby było to jednak możliwe, maluchy muszą być na to gotowe fizycznie oraz psychicznie.
Jak wybrać odpowiednie przewody dla twojego domu? Poradnik od hurtowni elektrycznej Speckable
Jak wybrać odpowiednie przewody dla twojego domu? Poradnik od hurtowni elektrycznej Speckable
Dowiedz się, jakie kable elektryczne będą najlepsze dla twojego domu. Zarówno dla bezpieczeństwa, jak i optymalnej funkcjonalności, porady od ekspertów Speckable mogą być nieocenione.
Rozgrzewka wcale nie musi być nudna! Pomysły na ciekawe ćwiczenia przygotowujące dzieci do aktywności fizycznej
Rozgrzewka wcale nie musi być nudna! Pomysły na ciekawe ćwiczenia przygotowujące dzieci do aktywności fizycznej
Dzięki tym zasadom dowiesz się, jak zachęcić dzieci do rozgrzewek. Do tej pory ich nie lubiły? Teraz pokochają!
Ostatnie wpisy