7 najlepszych miejsc w Polsce na rodzinny wyjazd na narty
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

7 najlepszych miejsc w Polsce na rodzinny wyjazd na narty

Planujesz wybrać się z rodziną lub znajomymi w góry, pośmigać trochę na nartach? W niniejszym artykule przedstawiamy najlepsze do tego miejsca w kraju!

Wyjazd w góry, żeby odpocząć od trosk codzienności i zasmakować trochę adrenaliny, to z pewnością doskonały wybór. Problem pojawia się przy podjęciu decyzji – gdzie jechać? Przychodzimy więc z listą najciekawszych miejsc.

1. Kotelnica Białczańska, Białka Tatrzańska

Białka oferuje jeden z największych kompleksów w kraju, a na pewno największy na Podhalu. Ta malownicza kraina, idealna dla narciarzy, znajduje się na południu kraju, we wsi z pięknym, zabytkowym drewnianym kościołem. Stąd niedaleko do granicy ze Słowacją, gdzie wznoszą się wspaniałe Tatry. Blisko stąd również do Zakopanego. Białka oferuje 14 kilometrów trasy, rozbudowany kompleks tras, z czego sześć zakwalifikowanych jako trudne i dziesięć prostych.

2. Stacja Narciarska Rusiński w Bukowinie Tatrzańskiej

Drugim przystankiem na naszej mapie jest Bukowina leżąca na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. Jest to więc ośrodek leżący u podnóża Rusińskiego Wierchu (948 m n.p.m.). Stacja ma aż pięć wyciągów oraz sześć tras: jedną bardzo łatwą, dwie łatwe i trzy trudne. Całkowita długość trasy wynosi cztery i pół kilometra.

3. Stacja Narciarska Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych

Jeżeli planowaliście rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, to teraz jest idealna okazja. Ustrzyki to wspaniała okolica, niepowtarzalny klimat, przepiękne historie i niezwykłe miejsca. Idealna zwłaszcza dla początkujących: cztery trasy bardzo łatwe, dwie łatwe i dwie dla wprawniejszych nart.

4. i 5. Słotwiny Arena oraz Stacja Narciarska Jaworzyna w Krynicy-Zdrój

Niejednego zachwyciły już stoki i widoki w Krynicy, na wschód od Zakopanego. Krynica ma dwanaście tras: trzy trudne, osiem łatwych i jedną bardzo łatwą. Jej bardziej wymagającą alternatywą jest Stacja Narciarska Jaworzyna, która oferuje: jedną bardzo trudną trasę, pięć trudnych i trzy proste. Krynica to szczególnie dobre miejsce dla rodzin. Poza tym, że w samym mieście jest również wiele atrakcji (jaskinia solna, muzeum, cerkiew), to nad lasami, siedemnaście pięter powyżej gleby, wznosi się gigantyczna platforma – wieża obserwacyjna, z której można podziwiać wspaniały krajobraz okolicy.

6. Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

Dzięki ostatnim inwestycjom ośrodek stał się jednym z najważniejszych miejsc w Polsce, jeżeli chodzi o stoki narciarskie. To nowoczesny obiekt oferujący ponad 40 kilometrów trasy, trzy stacje narciarskie, 10-osobową gondolę, siedem działających orczyków. Kiedy natomiast dopadnie nas zmęczenie, możemy w spokoju oddać się relaksowi w pobliskich ośrodkach rekreacji, restauracjach itp.

7. Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal, Zakopane

Ostatnie miejsce zajmuje oczywiście klasyk – Zakopane. Serce polskiej strony Tatr. To idealne miejsce dla rodziny, ośrodek udostępnia różnorodne trasy, również takie, które są specjalnie przygotowane dla dzieci (o długości 33 metrów). Instruktorzy prowadzą przygotowawcze kursy, a niedaleko stoków wznosi się Ogródek Misia Stramusia, w którym mogą pobawić się najmłodsi.

Zdj. główne: Glade Optics/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trekking w rodzinnym gronie – jak się do niego przygotować?
Trekking w rodzinnym gronie – jak się do niego przygotować?
Wybierasz się z rodziną w góry, a nie wiesz nic o trekkingu? Doradzamy, co wziąć ze sobą i jak się przygotować.
Jak wybrać idealną podróż z duszą? Przegląd propozycji dla każdego miłośnika aktywnego wypoczynku
Jak wybrać idealną podróż z duszą? Przegląd propozycji dla każdego miłośnika aktywnego wypoczynku
Zastanawiasz się jak wybrać wyprawę dosłownie z duszą? Tę, która spełni twoje oczekiwania, niezależnie od typu aktywności, który preferujesz? Zajrzyj do naszego zestawienia propozycji, które zaskoczą każdego miłośnika aktywnego wypoczynku.
Podkreślanie znaczenia aktywnego trybu życia: unikalne sposoby na promowanie zdrowych nawyków
Podkreślanie znaczenia aktywnego trybu życia: unikalne sposoby na promowanie zdrowych nawyków
Odkryj unikalne strategie promowania zdrowych nawyków, które pomogą Ci wprowadzić i utrzymać aktywny tryb życia. Dowiedz się, jak małe zmiany mogą przynieść duże korzyści dla Twojego zdrowia.
Ostatnie wpisy