Profilaktyka — ważny element w dbaniu o zdrowie
Zdrowa rodzina
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Profilaktyka — ważny element w dbaniu o zdrowie

Artykuł sponsorowany

Ciągle mówi się, aby badać się regularnie. Nic w tym dziwnego, ponieważ profilaktyka może uratować zdrowie, a nawet życie. Zobacz, jak zawsze cieszyć się dobrym samopoczuciem. 

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna to nie tylko bieganie czy chodzenie na siłownie. Wcale nie musisz prowadzić aktywnego trybu życia, aby spełniać normy WHO dotyczące aktywności fizycznej. Najlepiej zacząć od prostych czynności, którymi są pójście na spacer, wybranie roweru zamiast samochodu, czy pójście po schodach zamiast jazdy windą. Czasami wystarczy chwila gimnastyki podczas przerwy w pracy. Początek swojej przygody ze sportem potraktuj jako zabawę i wyzwanie, aby twoja motywacja nie wygasła za szybko.

Zwróć uwagę, że osoby bardziej aktywne fizyczne pochwalić się mogą większą odpornością, lepszym krążeniem oraz niższym ciśnieniem. Ponadto ich ciało jest mocniejszy, a co za tym idzie, są mniej podatni na kontuzje. Jeśli już jednak jakaś wystąpią, nie należy ich bagatelizować. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie rehabilitacja sportowa, która pozwoli na bezpieczny powrót do wcześniej wykonywanej aktywności fizycznej. Ponadto warto także zainwestować w materace rehabilitacyjne. Nadają się one idealnie przy fizjoterapii i rehabilitacji, ponieważ wspomogą proces powrotu do zdrowia. 

Regularne badania

Profilaktyka zdrowia powinna być nieodłącznym elementem twojego życia. To właśnie dzięki regularnym badaniom jesteś w stanie znacząco ograniczyć ryzyko zachorowania na wiele chorób lub całkowicie je wyeliminować. Pamiętaj także, że im wcześniej wykryjesz jakąś chorobę, tym szybciej wdrożysz leczenie i zapobiegniesz potencjalnym powikłaniom.

Do podstawowych badań zalicza się: badanie krwi, badanie poziomu cholesterolu, badanie moczu, pomiar ciśnienia czy EKG serca. Powinieneś wykonywać je przynajmniej raz w roku. Jednak to jakie badania jeszcze musisz przeprowadzać, będzie zależne od twojego zdrowia, wykonywanej pracy, wieku oraz historii chorób w rodzinie. Warto jeszcze jednak pamiętać o badaniu wzroku, który wykonuje optyk Poznań to miasto, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Pierwszym krokiem w stronę zdrowego stylu życia będzie wyrobienie w sobie nawyków zdrowego jedzenia i regularnej aktywności fizycznej. Ponadto z łatwością zachowasz zdrowie i dobre samopoczucie, jeśli będziesz pamiętać o regularnych badaniach lekarskich.

Fot.: Hush Naidoo Jade Photography/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sport w gronie najbliższych. Kolejne imprezy dla aktywnych rodzin!
Sport w gronie najbliższych. Kolejne imprezy dla aktywnych rodzin!
Pogoda za oknem z każdym dniem robi się coraz piękniejsza, a rygorystyczne obostrzenia związane z pandemią powoli zaczynają wreszcie odchodzić […]
Zalety i skuteczność peelingu kawitacyjnego w pielęgnacji różnych typów skóry
Zalety i skuteczność peelingu kawitacyjnego w pielęgnacji różnych typów skóry
Odkryj moc kawitacyjnego peelingu - bezpiecznego i skutecznego narzędzia w pielęgnacji skóry. Naucz się, jak poprawia różne typy skóry i zrozum, dlaczego jest istotny w Twojej rutynie pielęgnacyjnej.
Z czego powinno się składać zdrowe śniadanie dla całej rodziny?
Z czego powinno się składać zdrowe śniadanie dla całej rodziny?
„Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi” – brzmią słowa prastarego polskiego przysłowia. Z pewnością […]
Ostatnie wpisy