Sport Wszystkich Dzieci 2021: Aż 195 projektów z dofinansowaniem!
Dla dzieciDla rodziców
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sport Wszystkich Dzieci 2021: Aż 195 projektów z dofinansowaniem!

Aktywność fizyczna dzieci od jakiegoś czasu regularnie wystawiana jest na próby, w związku z czym rodziców i ich pociechy z pewnością ucieszy decyzja Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, na wskutek której dofinansowanie otrzyma aż 195 projektów związanych z uprawianiem sportu przez najmłodszych. Dodatkowe wsparcie dotyczy dwóch zadań z programu „Sport Wszystkich Dzieci”, a łączna kwota dotacji wyniesie ponad 36 milionów złotych!

Program „Sport Wszystkich Dzieci” to inicjatywa, której adresatami są – zgodnie z nazwą – uczniowie z różnych szczebli i systemów edukacyjnych. Szczególny nacisk kładzie się na udział dzieci uczęszczających na co dzień do szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Do nadrzędnych celów tego szeroko zakrojonego projektu zaliczają się m.in. upowszechnienie udziału najmłodszych w różnych obszarach aktywności fizycznej, a także promocja zdrowego trybu życia. O rozmachu i znaczeniu całego przedsięwzięcia najlepiej świadczy fakt, że dofinansowanie otrzymało aż 195 projektów w ramach dwóch zadań.

„Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe” pochłonie ponad 21 mln złotych. Dofinansowanie od Ministra otrzymały znaczące inicjatywy, takie jak Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa, Akademia Boksu Olimpijskiego, Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej – PolSailing oraz Program szkolenia dzieci w umiejętnościach jazdy na łyżwach dla potrzeb hokeja na lodzie, łyżwiarstwa szybkiego i łyżwiarstwa figurowego (łącznie 30 różnych przedsięwzięć).

Dodatkowe środki w wysokości niemal 15 milionów złotych zostaną natomiast przeznaczone na „Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży”, w ramach którego zaplanowano realizację aż 165 projektów sportowych. Dzięki temu w bieżącym roku odbędzie się wiele popularnych wydarzeń skierowanych do najmłodszych: Międzynarodowy Turniej Rugby, Turniej Niepodległości w piłce ręcznej, Grand Prix Polski Juniorów w Tenisie Stołowym, XXIII Międzynarodowy Turniej Judo, Lekkoatletyczny Dzień Dziecka, czy Turniej Piłki Nożnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Wachlarz dostępnych dyscyplin jest naprawdę szeroki, wobec czego każdy młody adept aktywności fizycznej z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Sport odgrywa nieocenioną rolę w prawidłowym rozwoju wszystkich dzieci, a wartości nabyte podczas udziału w zajęciach czy zawodach sportowych niejednokrotnie okazują się przydatne również w innych aspektach życia codziennego. Dofinansowanie tak wielu projektów to jednoznaczny komunikat, że do aktywności fizycznej przywiązywana jest coraz większa waga, natomiast liczba dostępnych imprez sprawia, że mamy w czym wybierać. Zadbajmy zatem o to, aby nasza pociecha mogła wystąpić chociaż na jednym turnieju w ulubionej dyscyplinie – na pewno będzie nam za to wdzięczna!

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
„Niedaleko pada jabłko od jabłoni” – sportowcy, którzy poszli w ślady swoich ojców
„Niedaleko pada jabłko od jabłoni” – sportowcy, którzy poszli w ślady swoich ojców
Więź tworząca się pomiędzy ojcem a synem należy do wyjątkowych, toteż nie dziwi fakt, iż dziecko często przesiąka pasjami swojego […]
Jakie ćwiczenia i aktywności fizyczne warto podejmować przy osteoporozie?
Jakie ćwiczenia i aktywności fizyczne warto podejmować przy osteoporozie?
Osteoporoza – tak jak i inne choroby – zdaje się nie zachęcać do ruchu i aktywności fizycznej. W końcu jak […]
Targi fitness i wellness w zgrywalizowanej formule. FIWE 2022 Sex Battle już we wrześniu 2022
Targi fitness i wellness w zgrywalizowanej formule. FIWE 2022 Sex Battle już we wrześniu 2022
Największe targi branży fitness i wellness w Polsce i Europie Środkowo Wschodniej odbędą się już 10–11 września 2022 na EXPO XXI w Warszawie. Dziewiąta edycja targów będzie inna niż wszystkie.
Ostatnie wpisy