Sport Wszystkich Dzieci 2021: Aż 195 projektów z dofinansowaniem!
Dla dzieciDla rodziców
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sport Wszystkich Dzieci 2021: Aż 195 projektów z dofinansowaniem!

Aktywność fizyczna dzieci od jakiegoś czasu regularnie wystawiana jest na próby, w związku z czym rodziców i ich pociechy z pewnością ucieszy decyzja Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, na wskutek której dofinansowanie otrzyma aż 195 projektów związanych z uprawianiem sportu przez najmłodszych. Dodatkowe wsparcie dotyczy dwóch zadań z programu „Sport Wszystkich Dzieci”, a łączna kwota dotacji wyniesie ponad 36 milionów złotych!

Program „Sport Wszystkich Dzieci” to inicjatywa, której adresatami są – zgodnie z nazwą – uczniowie z różnych szczebli i systemów edukacyjnych. Szczególny nacisk kładzie się na udział dzieci uczęszczających na co dzień do szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Do nadrzędnych celów tego szeroko zakrojonego projektu zaliczają się m.in. upowszechnienie udziału najmłodszych w różnych obszarach aktywności fizycznej, a także promocja zdrowego trybu życia. O rozmachu i znaczeniu całego przedsięwzięcia najlepiej świadczy fakt, że dofinansowanie otrzymało aż 195 projektów w ramach dwóch zadań.

„Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe” pochłonie ponad 21 mln złotych. Dofinansowanie od Ministra otrzymały znaczące inicjatywy, takie jak Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa, Akademia Boksu Olimpijskiego, Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej – PolSailing oraz Program szkolenia dzieci w umiejętnościach jazdy na łyżwach dla potrzeb hokeja na lodzie, łyżwiarstwa szybkiego i łyżwiarstwa figurowego (łącznie 30 różnych przedsięwzięć).

Dodatkowe środki w wysokości niemal 15 milionów złotych zostaną natomiast przeznaczone na „Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży”, w ramach którego zaplanowano realizację aż 165 projektów sportowych. Dzięki temu w bieżącym roku odbędzie się wiele popularnych wydarzeń skierowanych do najmłodszych: Międzynarodowy Turniej Rugby, Turniej Niepodległości w piłce ręcznej, Grand Prix Polski Juniorów w Tenisie Stołowym, XXIII Międzynarodowy Turniej Judo, Lekkoatletyczny Dzień Dziecka, czy Turniej Piłki Nożnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Wachlarz dostępnych dyscyplin jest naprawdę szeroki, wobec czego każdy młody adept aktywności fizycznej z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Sport odgrywa nieocenioną rolę w prawidłowym rozwoju wszystkich dzieci, a wartości nabyte podczas udziału w zajęciach czy zawodach sportowych niejednokrotnie okazują się przydatne również w innych aspektach życia codziennego. Dofinansowanie tak wielu projektów to jednoznaczny komunikat, że do aktywności fizycznej przywiązywana jest coraz większa waga, natomiast liczba dostępnych imprez sprawia, że mamy w czym wybierać. Zadbajmy zatem o to, aby nasza pociecha mogła wystąpić chociaż na jednym turnieju w ulubionej dyscyplinie – na pewno będzie nam za to wdzięczna!

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyjątkowe pomysły na aktywny urlop!
Wyjątkowe pomysły na aktywny urlop!
Nie masz pomysłu na aktywny urlop? Chcesz przeżyć przygodę życia? Poznaj nasze propozycje na wymarzony wypoczynek w 2023 roku!
Szkoła mistrzostwa sportowego – jak wygląda edukacja poprzez sport?
Szkoła mistrzostwa sportowego – jak wygląda edukacja poprzez sport?
Szkoła mistrzostwa sportowego to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich dzieci, które planują związać swoją przyszłość ze sportem.
Rola kwasów Omega w rodzinnym jadłospisie
Rola kwasów Omega w rodzinnym jadłospisie
Kwasy Omega mają niezwykle korzystny wpływ na nasz organizm. Warto więc zadbać o ich odpowiednią podaż w diecie wszystkich członków rodziny!
Ostatnie wpisy