Zumba kids – taneczny trening rozwijający koordynację ruchową dzieci
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zumba kids – taneczny trening rozwijający koordynację ruchową dzieci

Aktywność fizyczna to sposób na spędzanie wolnego czasu nie tylko przez dorosłych, ale także dzieci. Zajęcia specjalnie dedykowane dla najmłodszych pomagają w rozwoju ich kondycji fizycznej i zamiłowania do aktywnego trybu życia. W ostatnim czasie popularność zyskały zwłaszcza treningi taneczne, takie jak zumba kids.

Na czym polegają zajęcia zumba kids?

Trening zumby łączy w sobie elementy fitnessu, aerobiku oraz technik tanecznych wywodzących się z takich stylów, jak salsa, cumbia, reggaeton czy hip-hop. Atrakcyjność zajęć polega na połączeniu wysiłku fizycznego dostosowanego do możliwości uczestników oraz energicznej muzyki wpływająca na rytmikę i samopoczucie. Dzięki luźnej i radosnej formie oraz pozytywnej atmosferze zumba dla dzieci stanowi aktywny sposób na spędzenie wolnego czasu, a także jest dobrą zabawą, podczas której można nauczyć się tańca oraz poznać nowych znajomych.

Treningi są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy potrafią dopasować poziom zajęć do możliwości dzieci, zapewnić im bezpieczeństwo i rozrywkę. Uczestnicy zostają podzieleni na odpowiednie grupy wiekowe, w których systematycznie się spotykają. Najmłodsi uczestnicy mogą mieć nawet 4 lata.

Jak wyglądają treningi zumba kids?

Po umieszczeniu dziecka w adekwatnej grupie wiekowej rozpoczynają się systematyczne zajęcia. Standardów zajęcia są prowadzone raz w tygodniu, tak by zbytnio nie obciążać młodego organizmu. Każde spotkanie zaczyna się od rozgrzewki, podczas której dzieci rozciągają swoje mięśnie i przygotowują ciało do kilkudziesięciu minutowego ruchu. Czas poświęcony na rozgrzanie mięśni ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i zmniejszyć ryzyko wystąpienia urazu czy kontuzji.

We właściwej części treningu uczestnicy uczą się podstawowych kroków tanecznych i technik poruszania się w rytm żywiołowej muzyki. Zajęcia są nie tylko lekcją, ale także łączą w sobie elementy gier i zabaw, które wzbudzają zainteresowanie dzieci i integrują najmłodszych ze sobą oraz z instruktorem. Trenujące dzieci mają podczas zajęć zumby traktować spotkanie jako przyjemność, a nie obowiązek wycieńczający organizm. Starsze grupy mają szansę nauczyć się nie tylko podstaw tańca, ale realizować bardziej skomplikowane układy choreograficzne, podczas których poznają możliwości swojego ciała.

Jak zumba wpływa na rozwój fizyczny dziecka?

Systematyczne uczęszczanie na zajęcia pomaga wypracować u dziecka zdrowe nawyki i zainteresowanie aktywnością fizyczną. Dbanie o ruch od najmłodszych lat pomaga w rozwoju organizmu i budowaniu kondycji fizycznej. Podczas treningu dzieci uczą się koordynacji ruchowej, wzmacniają mięśnie, pracują nad utrzymaniem równowagi i zwiększają gibkość całego ciała. Ćwiczenia pozytywnie wpływają także na utrzymanie prawidłowej postawy kręgosłupa, poprawiają metabolizm dziecka, zwiększają świadomość własnego ciała, a także wzmacniają kości i stawy. Wykonywanie układów choreograficznych pobudza pamięć, trenuje umiejętność utrzymania koncentracji, uczy pracy w grupie, kształtuje zdrową rywalizację i zwiększa motywację u dziecka.

Różne formy aktywności

Jedną z głównych zalet zajęć zumba kids jest połączenie kilku form aktywności fizycznej podczas jednych zajęć. Taniec, ćwiczenie koordynacji ruchowej, fitness oraz aerobik wszechstronnie rozwijają organizm dziecka i równomiernie rozkładają obciążenie wynikające z treningu. Przy wyborze zajęć dla dziecka warto rozważyć kilka różnych treningów, tak aby dziecko mogło poznać różne odsłony sportu dla najmłodszych.

Zdanie i odczucia dziecka są decydujące, ponieważ każde zajęcia sportowe powinny przede wszystkim sprawiać mu przyjemność i dostarczać rozrywki. Zumba kids jest jedną z popularniejszych w ostatnim czasie propozycji dla najmłodszych, a jej wpływ na kondycję i sprawność fizyczną potwierdza wielu uczestników oraz rodziców.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sporty dla dwojga, które pomagają zacieśnić partnerskie relacje
Sporty dla dwojga, które pomagają zacieśnić partnerskie relacje
Szukasz sposobu na to, aby zacieśnić relacje z drugą połówką? Chcesz wprowadzić powiew świeżości do Waszego związku? Sprawdź, jakie sporty możecie uprawiać wspólnie!
Sporty i aktywności wskazane dla dzieci z płaskostopiem
Sporty i aktywności wskazane dla dzieci z płaskostopiem
Podstawą do rozpoczęcia procesu leczenia jest wizyta u lekarza specjalisty. Następnym krokiem mogą być samodzielne wykonywane ćwiczenia oraz aktywności fizyczne!
Pośpiech jest złym doradcą – o powrocie do aktywności fizycznej po antybiotykoterapii
Pośpiech jest złym doradcą – o powrocie do aktywności fizycznej po antybiotykoterapii
Przybyliście wraz z rodziną antybiotykoterapię i nie wiecie jak wrócić do aktywności fizycznej? Odpowiadamy - to wcale nie jest takie trudne!
Ostatnie wpisy