Orliki wracają do łask! Ruszył program „Lokalny Animator Sportu”
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Orliki wracają do łask! Ruszył program „Lokalny Animator Sportu”

Przywrócone do życia w lutym Orliki odegrają kluczową rolę w projekcie „Lokalny Animator Sportu”, który wystartował w poniedziałek 1 marca. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie aktywności fizycznej oraz sportu wśród dzieci i młodzieży, właśnie z wykorzystaniem tego typu boisk.

Projekt „Lokalny Animator Sportu” umożliwi najmłodszym regularny udział w zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych, dofinansowanych ze środków Ministerstwa Sportu. Wszystkie aktywności będą odbywać się pod czujnym okiem miejscowych animatorów, wśród których znajdą się m.in. nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy czy instruktorzy. Podczas zajęć wykorzystana zostanie infrastruktura zrealizowana w ramach projektu „Moje Boisko Orlik 2012”, a także pozostała baza lokalnej infrastruktury sportowej.

Zainicjowany projekt stanowi doskonały przykład wykorzystania obiektów sportowych znajdujących się na świeżym powietrzu, które dostały ostatnio zielone światło od rządu. Warunkiem jest oczywiście dostosowanie się do obowiązującego reżimu sanitarnego, a więc ograniczona liczba uczestników, częsta dezynfekcja rąk, czy też zachowanie odpowiedniego odstępu czasowego pomiędzy wchodzącą i wychodzącą młodzieżą.

„Lokalny Animator Sportu” będzie stanowić swoiste uzupełnienie zdalnego nauczania oraz panaceum na to, że dzieci zdecydowaną większość czasu spędzają obecnie w domowym zaciszu. Naszym pociechom ewidentnie brakuje już nie tylko kontaktu z rówieśnikami, ale również regularnego wysiłku fizycznego. Tymczasem brak ruchu – szczególnie w młodym wieku – może powodować przewlekłe problemy zdrowotne i znacznie gorsze samopoczucie. Właśnie dlatego organizatorzy inicjatywy wzięli sobie za główny cel zwiększenie aktywności wśród najmłodszych, którym jest ona najbardziej potrzebna do prawidłowego funkcjonowania.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie łagodzić ból i obrzęk spowodowany żylakami za pomocą kompresji?
Jak skutecznie łagodzić ból i obrzęk spowodowany żylakami za pomocą kompresji?
Przekonaj się, jak skuteczne techniki kompresji mogą pomóc w łagodzeniu dyskomfortu spowodowanego żylakami. Poznaj praktyczne porady i zrozum mechanizm działania tej metody.
5 patentów, jak wplatać aktywność fizyczną w codzienne obowiązki rodzicielskie
5 patentów, jak wplatać aktywność fizyczną w codzienne obowiązki rodzicielskie
Aktywność fizyczna to nie tylko trening, sprawdź, jak polepszyć swoją kondycję i zdrowie bez chodzenia na siłownię!
Boso przez świat – o zaletach dziecięcego biegania bez obuwia
Boso przez świat – o zaletach dziecięcego biegania bez obuwia
Jeśli dzieci biegają na bosaka, ich stopy mogą naturalnie rosnąć, co prowadzi do zdrowszego chodu i nie tylko. Sprawdź wszystkie zaskakujące korzyści!
Ostatnie wpisy