TurboKozak Junior – wystartowała dziecięca edycja kultowego programu!
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

TurboKozak Junior – wystartowała dziecięca edycja kultowego programu!

Press info

Po profesjonalnych piłkarzach, zawodnikach AMP Futbolu, przedstawicielach wielu innych dyscyplin czy artystach przyszedł wreszcie czas na młodych adeptów futbolu. W miniony weekend zainaugurowana została wyjątkowa edycja znanego i bardzo popularnego programu rozrywkowego prowadzonego przez dziennikarza Bartosza Ignacika. TurboKozak Junior to nowy format stworzony z myślą o początkujących sportowcach w wieku 7-8 lat, którzy będą stawiać czoła różnym piłkarskim zadaniom.

TurboKozak Junior – czas na aktywizację dzieci i młodzieży!

Pierwszy odcinek nowego formatu „TurboKozak Junior” został wyemitowany w niedzielę 20 czerwca o godzinie 9:00 na antenie stacji teleTOON+. Program ma zachęcić dzieci oraz młodzież do wyjścia z domu i regularnego zażywania aktywności fizycznej.

„Ruch zapewnia zdrowie i nie chodzi tu jedynie o tężyznę czy sprawność fizyczną najmłodszych. Nabywanie świadomości swojego ciała oraz odkrywanie jego możliwości jest podstawą prawidłowego rozwoju emocjonalnego każdego dziecka. Regularna aktywność pozytywnie wpływa na osobowość i codzienne samopoczucie. Zabawy oraz ćwiczenia ruchowe uwalniają od napięć, niepokojów czy szkolnego stresu. Co więcej, kształtują też pozytywne cechy charakteru – uczą wytrwałości, systematyczności, hartują w pokonywaniu trudności. Wzmacniają również poczucie pewności siebie oraz zaufania we własne możliwości. Jest to okazja do doświadczania pierwszych życiowych sukcesów, ale i porażek. Bardzo wartościowe jest zachęcanie dzieci do uprawiania sportów zespołowych. Bez wątpienia zajęcia w grupie rozwijają umiejętności budowania relacji z rówieśnikami. Na boisku, w czasie treningów, dzieci uczą się też wzajemnej odpowiedzialności za siebie i innych, współpracy oraz tolerancji. Chętniej też biorą udział w zajęciach w towarzystwie kolegów i koleżanek. Sport ma nieoceniony wpływ na umysł, ponieważ działa na koncentrację, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, co pomaga dziecku uzyskiwać lepsze wyniki w nauce szkolnej” – podkreśla Agnieszka Carrasco-Żylicz, certyfikowany psychoterapeuta zajmujący się terapią rodzin, dzieci i młodzieży z Warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii oraz konsultantka kanałów dziecięcych CANAL+.

Foto: TurboKozak Junior, teleTOON+

TurboKozak Junior, czyli sport i dobra zabawa

O miano „TurboKozaka Junior” powalczą mali sportowcy w wieku 7-8 lat. Do wykonania będą mieli aż dziesięć konkurencji, m.in. rzuty karne, strzały w poprzeczkę, płachtę czy żonglerkę. Każdy z uczestników przygotuje też specjalne zadanie piłkarskie dla TurboKozaka – Bartka Ignacika. Dziennikarz Canal+ stworzy wyjątkowy duet prowadzących ze swoją córką Anielą. Emocje i dobra zabawa gwarantowane!

„Jestem przekonana, że z pomysłów „TurboKozaka Juniora”, chętnie skorzystają również dorośli. Zwłaszcza Ci, którzy zastanawiają się co robić, żeby zachęcić swoje pociechy do uprawiania sportu i zabaw na powietrzu. Pamiętajmy, że dla dziecka najważniejsza jest właśnie radość. Dlatego moim zdaniem najlepiej pozostawić możliwość wyboru i stworzyć okazję do poznania kilku dyscyplin sportowych. Warto pozwolić, by mogło próbować, aż do momentu, kiedy odnajdzie swoją ulubioną konkurencję. Dobrze, jeśli będzie ona też odpowiadać jego temperamentowi” – podsumowuje Agnieszka Carrasco-Żylicz.

Foto wyróżniające: materiały prasowe TurboKozak Junior, teleTOON+

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota?
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota?
Chcesz zbudować swojego pierwszego robota, ale nie wiesz, jakie elementy wybrać? Poznaj praktyczne wskazówki na temat komponentów, technologii i narzędzi niezbędnych do stworzenia autonomicznego robota.
Jak reklamować się dzięki Facebook Ads?
Jak reklamować się dzięki Facebook Ads?
Facebook Ads to narzędzie, które ułatwia reklamowanie się na tej platformie społecznościowej. Wyjaśniamy, dlaczego warto z niego korzystać.
Wskazówki dla rodziców młodego sportowca – o skutecznym wspieraniu dziecięcych marzeń
Wskazówki dla rodziców młodego sportowca – o skutecznym wspieraniu dziecięcych marzeń
Rodzic odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu sportowych pasji swojego dziecka. Dowiedz się, jak jeszcze lepiej motywować swoje dziecko.
Ostatnie wpisy