„Jeżdżę z głową” – startuje tegoroczna edycja projektu narciarskiego dla dzieci
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

„Jeżdżę z głową” – startuje tegoroczna edycja projektu narciarskiego dla dzieci

Bezpieczna jazda na nartach lub desce wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Zgłębić tajniki tej sztuki będą mogli niebawem chociażby młodzi mieszkańcy Małopolski. Wszystko dzięki projektowi „Jeżdżę z głową”, do którego nie po raz pierwszy przyłączają się liczne miejscowości.

„Jeżdżę z głową” to inicjatywa, której celem jest przede wszystkim przekazanie podstawowych umiejętności jazdy na nartach, snowboardzie oraz łyżwach młodym amatorom sportów zimowych. Zajęcia będą odbywać się z naciskiem na edukację w zakresie bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich i lodowisk. Planowane jest również rozpowszechnienie dobrych nawyków, takich jak często pomijana jazda w kasku.

Poza aspektami ściśle związanymi z bezpieczeństwem młodych Małopolan podczas zimowego szaleństwa, samorządowy projekt ma stanowić promocję aktywnego spędzania czasu oraz kultury fizycznej, stwarzając jednocześnie możliwość rozwoju sportowych zainteresowań i talentów. Inicjatorzy „Jeżdżę z głową” liczą na to, że przedsięwzięcie stanie się wizytówką Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla sportów zimowych.

W dniach od 13 lutego do dnia, w którym będzie istniała możliwość zakończenia zadania, jednak na pewno nie później niż do 11 kwietnia bieżącego roku, co najmniej 110 uczniów szkół podstawowych z Nowego Sącza będzie regularnie brać udział w wyjazdach na stok narciarski. Praktyki przybiorą formę weekendową i będą odbywać się w ramach zajęć pozalekcyjnych. W sumie młodych miłośników zimowego szaleństwa czeka 5 czterogodzinnych lekcji jazdy na nartach. Na podobne atrakcje mogą liczyć także dzieci w powiecie wadowickim – w Andrychowie, Wieprzu, Lanckoronie czy Stryszowie.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom projektu możliwość wypożyczenia pełnego niezbędnego sprzętu narciarskiego, transport od miejsca zbiórki do miejsca realizacji projektu i z powrotem, opiekę wychowawców oraz ubezpieczenie. Dodatkowo wszystkie zajęcia będą odbywać się pod czujnym okiem doświadczonego instruktora.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chorwacja z dzieckiem – gdzie warto zatrzymać się na Bałkanach?
Chorwacja z dzieckiem – gdzie warto zatrzymać się na Bałkanach?
Wybierasz się na wakacje z dzieckiem i chcesz odwiedzić Chorwację? Sprawdź, które lokalizacje są przyjazne dla najmłodszych podróżników i jak zaplanować taką wyprawę!
Karate dla dzieci – szkoła charakteru od najmłodszych lat
Karate dla dzieci – szkoła charakteru od najmłodszych lat
Karate to popularna sztuka walki wywodząca się z Japonii, którą z powodzeniem mogą trenować nawet 3-letnie dzieci!
Otylia Swim Tour 2021 – nauka pływania dla dzieci pod okiem mistrzyni
Otylia Swim Tour 2021 – nauka pływania dla dzieci pod okiem mistrzyni
Pływanie to nadal jedna z najchętniej uprawianych dyscyplin sportowych przez dzieci oraz młodzież w wieku szkolnym. Nie dziwi więc fakt, […]
Ostatnie wpisy