Wyprawa w Tatry – te szlaki możecie przemierzać całą rodziną!
Wspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyprawa w Tatry – te szlaki możecie przemierzać całą rodziną!

Tatry to jedne z najpiękniejszych gór w Europie i najwyższe szczyty w Polsce. Co roku ciągną do nich tłumy turystów, które chciałyby przemierzyć tamtejsze szlaki – w jakie rejony najlepiej udać się z całą rodziną?

Szlaki dla dzieci

Dolina Strążyska to idealna trasa dla dzieci i początkujących. Bogata w zielony krajobraz: lasy, łąki, polany, rzeczułki, ponadto prosta i wygodna. Po drodze można zrobić piknik lub zatrzymać się w specjalnych miejscach pod drewnianym zadaszeniem. Szlakiem tym podróżuje sporo osób, nie ma się jednak czemu dziwić – trasa jest krótka (około 4 kilometrów), a widoki wspaniałe. Po drodze można obserwować nawet najwyższy szczyt w Tatrach, Giewont. Wejście na szlak znajduje się w Zakopanem od strony ulicy Strążyskiej.

Kasprowy Wierch musi znaleźć się na liście każdego podróżnika, który kieruje się w stronę Tatr. Jest to jeden z najpopularniejszych obiektów turystycznych w Polsce. Kolejką możemy dostać się na wysokość aż 1959 m n.p.m., nieco poniżej samego szczytu, który możemy rzecz jasna zdobyć. Tam czeka na nas najwyżej umiejscowiona restauracja w kraju (z przepięknym widokiem). Ponadto na Wierchu czeka na podróżujących obserwatorium meteorologiczne. Całość to świetny pomysł na niemal całodniową wycieczkę z najmłodszymi. 

Miejsca wyciszenia

Kalatówki to idealne miejsce dla relaksu i wyciszenia. Niestety nie znajduje się tam zbyt wiele obiektów turystycznych. Miejsce to jest w zasadzie jedną wielką polaną, zewsząd otoczoną gęstymi lasami. W sercu kotliny znajduje restauracja, która posiada udogodnienia dla dzieci. Jeżeli jednak ktoś szuka miejsca, aby spędzić dzień w absolutnej ciszy i spokoju, to Kalatówki są do tego idealne. Świetnie również sprawdzą się jako miejsce, gdzie można pobawić się z czworonożnym pupilem!

Dolina Małej Łąki również posłuży nam za miejsce, w którym naładujemy baterię. Cisza, spokój i piękne widoki to całkowite przeciwieństwo gwarnego miasta, gdzie wszyscy się dokądś spieszą. W Dolinie można się odprężyć i namyślić nad całym pędem życia. W okolicy serwują również świetne oscypki i owczą żętycę. 

Szlaki dla wszystkich 

Trasa na Morskie Oko jest jedną z najczęściej uczęszczanych, jednakże samo Morskie Oko to tylko jeden z pięciu zbiorników wodnych w okolicy. Rejon zwie się bowiem Doliną Pięciu Stawów, znajdują się tam stawy Wielki, Zadni, Czarny, Mały, Przedni i Wole Oko – które jest jeziorem okresowym, dlatego choć jest szóste w kolejności, to ze względu na swoją specyfikę nie włączono go do nazwy. Ogólnie natomiast szlak ten jest jak najbardziej adekwatny na całodniową podróż z rodziną bądź przyjaciółmi. 


Rusinowa Polana – trasa około godzinna, najlepiej wybrać się tam na zachód słońca. Tatry spowite pomarańczowym blaskiem wzbudzają zachwyt niezależnie od wieku, a dzieci na pewno zapamiętają ten widok do końca życia. Co może natomiast zainteresować rodziców z niemowlętami, szlak posiada również wersję dla osób z wózkami dla dzieci.

Zdj. główne: Robert Kostrucha/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Powody, dla których dzieci powinny uprawiać sport
Powody, dla których dzieci powinny uprawiać sport
Aktywność fizyczna ma niezwykle korzystny wpływ na organizm dziecka. Oto najważniejsze powody, dla których warto zadbać o regularny ruch swojej […]
6 przydatnych akcesoriów do telefonu dla osób aktywnych
6 przydatnych akcesoriów do telefonu dla osób aktywnych
Poznaj 6 gadżetów przydatnych osobom aktywnym fizycznie.
Odpowiednie nawodnienie dla sportowca: jakie napoje wybierać?
Odpowiednie nawodnienie dla sportowca: jakie napoje wybierać?
Poznaj jakie napoje są najodpowiedniejsze dla sportowca, by utrzymać najlepsze nawodnienie. Eksperci dzielą się sprawdzonymi poradami i naukowymi faktami.
Tagi
Ostatnie wpisy