Sporty dla dwojga, które pomagają zacieśnić partnerskie relacje
Dla rodzicówWspólne aktywności
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty dla dwojga, które pomagają zacieśnić partnerskie relacje

Wspólne uprawianie sportu to najlepsza droga nie tylko do rewelacyjnego samopoczucia i wymarzonej sylwetki. To także sposób na to, aby zacieśnić partnerskie relacje. Sprawdziliśmy, jakie sporty najlepiej posłużą Waszemu związkowi!

Cardio czy sporty siłowe?

Nie ma jednej, uniwersalnej drogi. Tę decyzję musicie podjąć wspólnie. Zastanówcie się przez chwilę nad tym, jaka forma aktywności fizycznej odpowiada Wam najbardziej i przede wszystkim, jaki macie wspólny cel (poza zacieśnianiem więzi partnerskiej).

Wiele osób do ćwiczenia w parach wybiera treningi cardio. Bieganie czy jazda na rowerze to aktywności, które lepiej smakują, gdy są uprawiane z ukochaną osobą. Jednak to nie koniec możliwości. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, abyście wybrali się na siłownię i wspólnie wykonali trening siłowy. W ten sposób nawzajem będziecie się motywować do walki o ładniejszą sylwetkę.

Wybierzcie aktywność, która będzie sprawiała Wam przyjemność

Wspólne uprawianie aktywności fizycznej to sposób na udaną randkę. Oczywiście tylko pod warunkiem, że postawicie na sport, który obydwoje lubicie. Jeśli Twoja druga połówka od wczesnego dzieciństwa jest wrogiem biegania, to raczej nie zaskarbisz sobie sympatii, wybierając trening na bieżni.

Druga sprawa to pamiętanie o tym, aby odpowiednio dopasować intensywność treningu w parze do poziomu zaawansowania. Jeżeli jedna osoba jest dobra w jakiejś dyscyplinie sportu, to powinna dostosować jednostkę treningową do słabszego partnera. W przeciwnym razie, zamiast mile spędzonego czasu będzie narastało napięcie, które w końcu może doprowadzić do wybuchu emocji.

Jakie sporty można uprawiać we dwoje?

Niemal każdy sport nadaje się do tego, aby uprawiać go ze swoją drugą połówką. Nie ma tu najmniejszego znaczenia to, czy jest to sport indywidualny, czy grupowy. Wychodząc na wspólną przebieżkę po pobliskim lesie możecie spędzić przyjemne popołudnie. Nie tylko zadbacie o formę, lecz również będziecie mieli okazję do tego, aby porozmawiać.

Wycieczki rowerowe
Macie w sobie duszę odkrywców, lecz wszelkie okoliczne atrakcje już odwiedziliście podczas wypraw samochodowych? Wybierzcie się na przejażdżkę rowerową! Już po jednej takiej eskapadzie odkryjecie, że z perspektywy siodełka rowerowego nawet najbliższa okolica wygląda zupełnie inaczej. Poznacie wiele dróg, zakamarków i zakątków, o których do tej pory nie mieliście najmniejszego pojęcia. Kto wie, może zorganizujecie romantyczną kolację w którymś z tych miejsc?

Spływy kajakowe
Jeśli z kolei lubicie wypoczynek nad wodą, to wybierzcie się na spływ kajakowy. Kajakiem można płynąć samodzielnie lub w parze. Dwójka w kajaku to o połowę mniejszy wysiłek, jaki trzeba włożyć w pokonanie tego samego dystansu. Wspólne wiosłowanie, przenoski na płyciznach czy konieczność rozwiązywania bieżących problemów logistycznych, jakie napotkacie na trasie spływu, zbliżą Was do siebie!

Wędrówki górskie
Czy jest coś piękniejszego niż widok zachodzącego słońca nad bieszczadzką połoniną? Owszem! Kilka takich wieczorów i poranków spędzonych wspólnie na górskim szlaku. Macie kilka dni wolnego? Wybierzcie się na Główny Szlak Beskidzki. Taki wysiłek to szkoła charakteru. Lepiej się poznacie i przekonacie się, czy możecie na siebie liczyć w kryzysowych chwilach. Będziecie mieć też niejedną okazję do tego, aby zachwycić się pięknem otaczającej przyrody.

Dobra zabawa, nowe wyzwania i czas, który spędzicie tylko we dwoje – wspólne zaangażowanie w aktywność fizyczną to powiew świeżego powietrza, który będzie doskonałym sposobem na nudę w związku!

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzinny spływ kajakowy – garść praktycznych porad
Rodzinny spływ kajakowy – garść praktycznych porad
Planujesz rodzinny wypad na kajaki? O tym powinieneś pamiętać!
Skały nad Boiskiem w Dubiu – idealne miejsce na rodzinną wspinaczkę z dziećmi
Skały nad Boiskiem w Dubiu – idealne miejsce na rodzinną wspinaczkę z dziećmi
Pod Krakowem znajduje się wspaniały obiekt wspinaczkowy dla całej rodziny! Sprawdź co dokładnie na Ciebie czeka na Skałkach nad Boiskiem w Dubiu.
Czy każdy domownik może stosować ten sam suplement diety?
Czy każdy domownik może stosować ten sam suplement diety?
Suplementy diety obecnie znajdują się praktycznie w każdym domu. Ich stosowanie stało się na tyle modne, że wszyscy domownicy korzystają z jednego preparatu, ale czy jest to bezpieczne?
Ostatnie wpisy