Sport dzieci i młodzieży w Polsce: Rusza drugi etap programu WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sport dzieci i młodzieży w Polsce: Rusza drugi etap programu WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły

Przed tygodniem oficjalnie wystartowały zapisy dla nauczycieli na drugi etap programu „WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły”. Kolejna odsłona rządowego przedsięwzięcia odbędzie się w formie Sport Klubów, których powstanie ma na celu przede wszystkim zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Pierwsze zajęcia skierowane do młodych adeptów sportu przewidziano na początek sierpnia.

Program „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły” ma pomóc uczniom w jak najszybszym powrocie do pełnej sprawności fizycznej po burzliwym okresie pandemii, podczas którego dostęp do ruchu był mocno ograniczony. Dzieci i młodzież z tysięcy polskich szkół otrzymają możliwość regularnego zażywania sportu za pośrednictwem Sport Klubów. Wszystkie zajęcia będą odbywały się pod czujnym okiem nauczycieli, którzy z powodzeniem ukończyli szkolenia w ramach I etapu programu. Na ten moment zgłosiło się już blisko 50 tys. wychowawców!

Akcja ma rozpocząć się na początku sierpnia i potrwa do 15 grudnia 2021 roku. Uczestnicy Sport Klubów zostaną podzieleni na grupy liczące do 20 osób. W planach jest zrealizowanie łącznie około 300 tysięcy godzin zajęć sportowych. Dodatkowo przeprowadzane będą jednorazowe pomiary somatyczne i testy sprawnościowe wybrane przez nauczycieli. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny, co pozwoli na udział wszystkim zainteresowanym, bez względu na sytuację finansową.

Ciekawostkę stanowi fakt, że w ramach drugiego etapu „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły” przygotowano zupełnie nowe zajęcia sportowe. Szeroka oferta z pewnością ściągnie do hal i na boiska pokaźne grono przedstawicieli młodego pokolenia oraz pomoże im w sukcesywnym powrocie do regularnych ćwiczeń. Sport znów jest na wyciągnięcie ręki, zatem nie pozostaje nic innego, jak tylko korzystać z wszelkich alternatyw!

Foto wyróżniające: Marko Milivojevic / pixnio.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Content marketing a pozycjonowanie – jak się to ma do branży sportowej?
Content marketing a pozycjonowanie – jak się to ma do branży sportowej?
Nawet najbardziej zagorzali sceptycy nowinek technologicznych dokonują codziennie zakupów w sieci na potęgę i zdają się odsuwać coraz dalej od zakupów stacjonarnych. Fakt ten nie powinien jednak nikogo dziwić. Internet otwiera dla kupujących szereg nowych możliwości, na czele z ogromną oszczędnością pieniędzy. Co ciekawe jednak, branża handlu w sieci jest także szansą dla przedsiębiorców, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność o kolejne branże bądź chcą sprzedać swój towar lub usługi także internautom.
5 aktywnych form dotarcia do miejsca pracy
5 aktywnych form dotarcia do miejsca pracy
Zamień samochód czy komunikację miejską na aktywny sposób dotarcia do miejsca pracy!
Aktywizacja dzieci i młodzieży – rząd przeznaczy miliony na popularyzację sportu wśród najmłodszych!
Aktywizacja dzieci i młodzieży – rząd przeznaczy miliony na popularyzację sportu wśród najmłodszych!
Przed tygodniem poznaliśmy nazwy gmin, które otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wśród rozmaitych projektów nie zapomniano również o […]
Tagi
Ostatnie wpisy