Rowery elektryczne w 2022 roku – ile kosztuje rower elektryczny w Polsce?
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Rowery elektryczne w 2022 roku – ile kosztuje rower elektryczny w Polsce?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup roweru elektrycznego, który z każdym rokiem zyskuje na popularności. Coraz chętniej jest wybierany jako środek transportu w dużych miastach. Stanowi wybór zarówno osób, które poszukują środka transportu jak i dążą do poprawy posiadanej kondycji.

Wszystkie osoby, które rozważają zakup roweru elektrycznego, zachęcamy do zapoznania się z treścią niniejszego artykułu. Przedstawiamy ceny rowerów elektrycznych, a także na co zwrócić szczególną uwagę, kiedy zachodzi konieczność wyboru tańszego modelu. Dodatkowo gwarantujemy, że rower elektryczny można kupić także online i to w korzystniejszej cenie.

Ile kosztuje rower elektryczny? Porównujemy ceny!

Na cenę roweru elektrycznego wpływ posiada wiele czynników, które bezpośrednio mogą przekładać się na powstającą przepaść w cenach. Wpływ na cenę e-bike posiada przede wszystkim: rodzaj wybranego roweru, jakość wykorzystanych komponentów jak i również marka pojazdu, zastosowany silnik jak i również rodzaj posiadanej baterii. 

Ceny rowerów elektrycznych są bardzo zróżnicowane. Najprostsze i najtańsze modele kosztują ok. 3 tysięcy złotych. Wówczas mamy do czynienia z prostymi modelami, które charakteryzują się posiadaniem silnika znajdującego się przy tylnym kole i zasięgiem wynoszącym ok. 40 km. Z kolei modele z górnej półki, posiadające specjalistyczne parametry i najwyższą jakość, kosztują nawet kilkanaście tysięcy. 

Ceny modeli, które są rekomendowane dla osób, które posiadają uwarunkowania dostosowane do przeciętnego użytkownika, oscylują na poziomie od 4 tysięcy do ok. 8 tysięcy złotych. Jest to sprzęt, który przynosi zadowolenie i satysfakcję z użytkowania. 

Tani rower elektryczny – jaki wybrać, na co zwrócić uwagę?

W przypadku zakup taniego roweru elektrycznego należy wybierać modele, które posiadają baterie umiejscowioną na ramie pojazdu. Wówczas ciężar tego roweru jest o wiele lepiej rozłożony, co bezpośrednio przekłada się na zapewnienie nie tylko bezpieczniejszej, ale także łatwiejszej jazdy. Co więcej, modele posiadające baterie na ramie są łatwiejsze do przenoszenia. Te modele są lepsze niż rowery posiadające silnik w tylnej piaście. Ich przewaga wynika także z dłuższej żywotności napędu. W przypadku modeli z silnikami bezszczotkowymi generowany jest minimalny opór, co stanowi rezultat posiadanej masy rotującej. Z kolei wybór modeli z dodatkowym wolnobiegiem wiąże się z przyjemniejszym pedałowaniem. 

Sprzedawcy bardzo często stosują przeróżne konfiguracje grup napędowych, co pozwala na dotarcie do szerszej grupy konsumentów. Równolegle, producenci decydują się na produkowanie modeli, które posiadają ogromną rozbieżność cenową. 

Podczas zakupu należy skupić się na zastosowanych częściach napędowych. W przypadku kompromisu kluczowe jest, aby nadal były one umiarkowanej jakości. Muszą odpowiadać za przyjemną jazdę, a jednocześnie nie powinny znacząco podbijać ceny pojazdu. 

Warto także skupić się na wyborze hamulców w rowerze. Rekomendowane są rowery posiadające hamulce tarczowe, choć najlepsze z pewnością są hamulce hydrauliczne. Należy rozważyć, także możliwość demontażu hamulców mechanicznych i zamontowania hydraulicznych. Z pewnością odradzamy hamulce szczękowe. 

Istotne jest także dopasowanie opon do wagi całego roweru, a także wyższych prędkości i wzrostu sił, które oddziałują na pojazd podczas jazdy. Powinny posiadać wkładki antyprzebiciowe z uwagi na trudności występujące podczas wymiany dętki. 

W przypadku tańszych modeli często napięcie akumulatora znajduje się w zakresie o 24 V do 36 V. Naszym zdaniem, potencjalny właściciel roweru elektrycznego powinien wybrać model, który posiada tę wyższą wartość. Wówczas łatwiej jest nawet kupić części o takich modeli. 

Bardzo szeroki asortyment, który stanowi jednoczesne połączenie funkcjonalności wraz z atrakcyjnymi cenami dostępny jest w sklepie Mocne Rowery. Przedsiębiorstwo posiada wieloletnie doświadczenie, które pozwala na dobór sprzętów wysokiej jakości. Są one rekomendowane nie tylko przez sprzedawców, ale przede wszystkim przez zadowolonych użytkowników. Ceny oferowanych modeli są bardzo zróżnicowane, dlatego oferta ukierunkowana jest do znaczącej części społeczeństwa, która zdecydowana jest na zakup roweru elektrycznego. Gwarantujemy, że rower elektryczny można kupić także online. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu ze specjalistami pracującymi w sklepie Mocne Rowery, ich doświadczenie jest nieocenioną pomocą podczas dokonywania wyboru i umożliwi rozwianie wszystkich pojawiających się wątpliwości.

zdjęcia: materiały graficzne od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak optymalizować procesy biznesowe w firmie za pomocą odpowiedniego systemu zarządzania?
Jak optymalizować procesy biznesowe w firmie za pomocą odpowiedniego systemu zarządzania?
Odkryj, jak optymalizować procesy biznesowe, korzystając z systemu zarządzania. Zrozum znaczenie systemu zarządzania w skutecznej optymalizacji procesów.
Dlaczego aktywne dzieci powinny jeść nowalijki?
Dlaczego aktywne dzieci powinny jeść nowalijki?
Wartości odżywcze zawarte w sezonowych warzywach wzmacniają młody organizm, uzupełniają niezbędne mikroelementy i poprawiają odporność dziecka.
Czym kierować się przy wyborze sprzętu do gry w golfa?
Czym kierować się przy wyborze sprzętu do gry w golfa?
Odkryj kluczowe czynniki, które powinieneś rozważyć podczas wyboru sprzętu do gry w golfa. Dowiedz się, jakie są najlepsze kije do golfa, jak dopasować je do swoich umiejętności i preferencji oraz jakie inne akcesoria mogą znacząco wpływać na Twoją grę.
Ostatnie wpisy