Catering dietetyczny – dlaczego warto z niego korzystać?
Odżywianie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Catering dietetyczny – dlaczego warto z niego korzystać?

Artykuł sponsorowany

Zalety cateringów dietetycznych

Firmy cateringowe skutecznie wypełniają istniejącą na rynku lukę. W XXI wieku wiele osób, które łączą dwie prace, karierę i zajmowanie się rodziną lub naukę i dorabianie, musu naprawde odpowiedzialnie zarządzać sobą w czasie. To sprawia, że bardzo często tacy ludzie muszą wybierać na przykład między posprzątaniem domu a rozwijaniem pasji albo między dodatkowym treningiem a ugotowaniem obiadu. Rozwiązaniem tego typu sytuacji może być dieta pudełkowa, która oferuje oszczędność czasu (nie musisz gotować, robić zakupów spożywczych, bilansować diety czy zastanawiać się, co lubią Twoi domownicy), umożliwia Ci skorzystanie z wiedzy i umiejętności profesjonalistów (dietetyków i kucharzy), a także pozwala na odświeżenie Twojego jadłospisu i spróbowanie czegoś nowego.

W jaki sposób działa dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny nie jest zupełną nowością. Firmy zajmujące się dostarczaniem diety pudełkowej funkcjonują na rynku od lat, dzięki czemu mają doświadczenie i wiedzę niezbędną do budowania solidnej marki. Na przykład, catering dietetyczny Lubin pozwala Ci na skomponowanie indywidualnej diety (podajesz tylko swoje preferencje), a następnie zajmuje się dostarczaniem Ci świeżych, smacznych posiłków wykonanych z wysokiej jakości produktów. Firmy cateringowe, dzięki sieci kontaktów, mają dostęp do dobrych produktów spożywczych, które kupowane detalicznie mogłyby okazać się bardzo dużym wydatkiem.

Cały proces rozpoczyna się od podania przez Ciebie podstawowych informacji – płci, wieku, wzrostu, wagi i poziomu aktywności fizycznej. Na ich podstawie zostanie obliczone Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Następnie będziesz musiał określić swój dietetyczny cel – do wyboru jest redukcja (zmniejszenie masy ciała), utrzymanie masy lub przybranie na wadze. Potem firma poprosi Cię jeszcze o określenie Twoich preferencji, do których mogą należeć na przykład choroby wpływające na gamę produktów spożywczych, z których możesz korzystać oraz składników, które lubisz i których nie tolerujesz. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie zobacz tutaj.

Dla kogo jest catering dietetyczny?

Zastanawiasz się, czy dieta pudełkowa jest dla Ciebie? Odpowiedź brzmi tak, jeżeli:

• jesteś osobą zabieganą, prowadzącą intensywny tryb życia,

• nie masz wiedzy na temat dietetyki i bilansowania posiłków,

• chcesz schudnąć/utrzymać masę/przybrać na wadze, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać,

• masz choroby ograniczające Twój jadłospis, ale nie wiesz, jakie dokładnie produkty możesz spożywać, 

• nie lubisz robić zakupów spożywczych albo gotować.

Jeśli chociaż jeden z powyższych punktów pasuje do Ciebie, bez wątpienia powinieneś spróbować diety pudełkowej. Może ona nie tylko pomóc Ci oszczędzić czas, ale również przynieść efekty, o jakich marzysz. Nie czekaj, pozwól sobie na pozytywną zmianę!

Co zyskasz, korzystając z usług firmy cateringowej?

Zdrowy styl życia, odpowiednio zbilansowane posiłki i wartościowe produkty spożywcze na Twoim talerzu przyczyniają się do pozytywnych zmian w Twoim życiu. Dieta wpływa na Twoje samopoczucie, zdrowie i poziom energii. Odpowiednio zbilansowana dieta poprawi Ci humor, pozwoli zatroszczyć się o organizm i zapewni Ci niezwykłe doznania smakowe, a to wszystko pod czujnym okiem profesjonalistów. Jeśli czujesz, że właśnie takich zmian potrzebujesz w swoim życiu, koniecznie skorzystać z oferty Dietykiety i przekonaj się, jak wiele znaczy dobra dieta.

Fot.: Ella Olsson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czujniki zbliżeniowe indukcyjne w układach – jakie są ich największe zalety?
Czujniki zbliżeniowe indukcyjne w układach – jakie są ich największe zalety?
Czujniki zbliżeniowe indukcyjne są niezwykle użytecznymi urządzeniami wykorzystywanymi w różnych układach i aplikacjach.
Jakie umiejętności kształtują u dzieci zajęcia lekkoatletyczne?
Jakie umiejętności kształtują u dzieci zajęcia lekkoatletyczne?
Uprawianie lekkoatletyki jest stosunkowo tanie, nie wymaga dodatkowego przygotowania i może być prowadzone w większości szkół i na ich obiektach sportowych.
Lato na górskim szlaku – co zabrać?
Lato na górskim szlaku – co zabrać?
Jeśli wybierasz się na letnie wakacje w góry, sprawdź, jak się ubrać i co ze sobą zabrać!
Ostatnie wpisy