Program „Umiem Pływać”, czyli darmowa nauka pływania dla dzieci pod okiem instruktorów
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Program „Umiem Pływać”, czyli darmowa nauka pływania dla dzieci pod okiem instruktorów

Pływanie od lat niezmiennie pozostaje jedną z ulubionych dyscyplin sportowych wśród dzieci. Nic więc dziwnego, że rodzice chętnie zapisują swoje pociechy na zajęcia związane z ruchem w wodzie, a baseny w normalnych okolicznościach zazwyczaj pękają w szwach. Nauka pływania może jednak stać się jeszcze bardziej przystępna dzięki skierowanemu do najmłodszych ogólnopolskiemu programowi pod hasłem „Umiem Pływać”.

Regularne wizyty na basenie niosą za sobą same korzyści – pływanie ma nieoceniony wpływ na stawy, układ krążenia, a także wspomaga układ oddechowy i koryguje wady postawy. Dzięki aktywnemu spędzaniu czasu w wodzie dzieci poprawią kondycję, giętkość ciała oraz koordynację ruchową. Dodatkowo pływanie to również świetna zabawa i alternatywa na rodzinne wyjścia, którą powinien rozważyć każdy rodzic. To wszystko sprawia, że zajęcia na basenie nie od dziś cieszą się olbrzymią popularnością.

„Umiem Pływać” to organizowany od 2016 roku program powszechnej nauki pływania, zaadresowany do uczniów klas I-III szkoły podstawowej z różnych części Polski. W ramach tego szeroko zakrojonego projektu systematycznie odbywają się pozalekcyjne zajęcia pływania. Nadrzędnymi założeniami inicjatywy są m.in. upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, profilaktyka przeciwdziałania oraz korygowanie wad postawy. Podczas ćwiczeń prowadzonych przez doświadczonych trenerów adepci nabywają podstawowe umiejętności w zakresie pływania, a także mają niepowtarzalną okazję, aby zaznać smaku sportowej rywalizacji.

Projekt „Umiem Pływać” jest realizowany zarówno w największych polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań), jak i mniejszych miejscowościach, takich jak Maków Podhalański, Twardogóra, czy Udanin. Początkowo termin realizacji przedsięwzięcia przewidywano na okres od 1 lutego do 8 grudnia bieżącego roku i kilka treningów doszło już nawet do skutku, ale na przeszkodzie stanęły przywrócone ostatnio obostrzenia. Wobec ponownego zamknięcia basenów zajęcia musiały zostać zawieszone, dlatego na chwilę obecną trudno powiedzieć, kiedy dzieci będą mogły wrócić do wody.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy polisa turystyczna jest potrzebna Twojemu dziecku?
Czy polisa turystyczna jest potrzebna Twojemu dziecku?
W tym tekście zastanowimy się, czy polisa turystyczna jest dobrym sposobem na zapewnienie ochrony dziecku podczas zimowego wyjazdu.
Trening we dwoje – ćwiczenia, które możecie wykonywać wspólnie
Trening we dwoje – ćwiczenia, które możecie wykonywać wspólnie
Trening dla par to znakomita propozycja dla osób, którym trudno się zmobilizować do samodzielnych ćwiczeń.
Czy wspólne gotowanie może stać się naszym nowym hobby?
Czy wspólne gotowanie może stać się naszym nowym hobby?
Zbadaj, jak gotowanie może stać się wspólnym hobby, zwiększając bliskość i wprowadzając nową pikanterię do relacji.
Ostatnie wpisy