Najsłynniejsze sportowe małżeństwa i pary, czyli jak łączyć pasję z życiem rodzinnym
Dla rodziców
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najsłynniejsze sportowe małżeństwa i pary, czyli jak łączyć pasję z życiem rodzinnym

Te pary przejdą do historii sportu i miłości. Niejedna powieść romantyczna mogłaby powstać na kanwie ich historii. Poznajcie najsłynniejsze sportowe pary!

W świecie sportu bywa jak w świecie celebrytów, co rusz słyszymy o wielkich namiętnościach, tragicznych rozstaniach, wzruszających powrotach. Są jednak i takie pary, które wiernie trwają, a ich miłość rozpala wyobraźnie fanów. O kim mowa? 

Robert i Anna Lewandowscy

W Polsce i Europie uchodzą za jedną z najbardziej rozpoznawalnych par w świecie sportu. Ich spotkanie było przypadkowe, a połączył ich sport. Robert i Anna są z rocznika 1988, dlatego wybrali się w tym samym czasie na studia. Oboje złożyli papiery do Warszawy, aby studiować tam wychowanie fizyczne. Następnie oboje wyjechali na obóz studencki na Mazury, gdzie się zbliżyli. Ich miłość rozkwitła w 2007 roku i trwa do dzisiaj. 

Razem przechodzili przez wszystkie etapy wkraczania w dorosłość. W 2013 roku para przyjęła sakrament małżeństwa. 

Robert Lewandowski powszechnie jest uważany za najlepszego piłkarza świata. Jego żona natomiast to m.in. dietetyczka, sportsmenka, popularyzatorka sportu, mistrzyni karate (wielokrotnie zdobywała medale w Polsce, Europie i na świecie w mistrzostwach karate w ramach World Fudokan Federation). 

Agnieszka Radwańska i Dawid Celt

Agnieszka Radwańska, wybitna polska tenisistka, podobno mówiła, że trudno jest znaleźć partnera, który rozumiałby kobietę w świecie sportu. 

Wtedy na horyzoncie pojawił się Dawid Celt, tenisista, który w 2011 roku musiał zrezygnować z kariery w wyniku poważnej kontuzji nogi. Swoje doświadczenie postanowił wykorzystać, wspierając młodych. Tak został trenerem Agnieszki Radwańskiej. 

Niebawem coś między nimi zaiskrzyło, choć Dawid Celt obawiał się, że związek popsuje ich relacje zawodowe. Jak mówi jednak przysłowie: fortuna sprzyja śmiałym. Celt zaprosił więc Radwańską na randkę i od 2017 roku cieszą się małżeństwem. 

Amanda Nunes i Nina Ansaroff 

Amanda to brazylijska zawodniczka MMA, która uznawana jest za jedną z najlepszych w swojej kategorii wagowej. W 2016 roku została mistrzynią UFC w wadze piórkowej, a wcześniej osiągnęła ten wyczyn w kategorii koguciej. Tym samym została pierwszą kobietą, która sięgnęła po pasy mistrzowskie w dwóch różnych kategoriach wagowych UFC.

Jak poznała Ninę? Amanda przebywała na Florydzie i wybrała się do siłowni MMA. Tam poznała inną zawodniczkę mieszanych sztuk walki, dziś już emerytowaną. To była Nina. Obie kobiety znalazły wspólny język i bardzo szybko poczuły do siebie miętę. 

W 2017 roku najsłynniejsza lesbijska para w świecie MMA poinformowała, że planuje dziecko. Początkowo to Amanda Nunes planowała zrobić sobie przerwę, jednak ostatecznie to jej partnerka, Nina Ansaroff, we wrześniu 2020 roku ogłosiła, że urodziła dziecko. 

zdj. główne: Everton Vila/unsplash./com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o zdrowie i kondycję w domu?
Jak dbać o zdrowie i kondycję w domu?
Chcesz zmienić swoje nawyki, by żyć zdrowiej i bardziej aktywnie? Podpowiadamy, jak zadbać o siebie.
Wkładki do butów biegowych – czy warto z nich korzystać?
Wkładki do butów biegowych – czy warto z nich korzystać?
Stopy są jedynym kontaktem człowieka z podłożem. To one przenoszą wszystkie obciążenia związane z bieganiem. Co ważne, stopy stanowią podstawę dla kręgosłupa.
Pośpiech jest złym doradcą – o powrocie do aktywności fizycznej po antybiotykoterapii
Pośpiech jest złym doradcą – o powrocie do aktywności fizycznej po antybiotykoterapii
Przybyliście wraz z rodziną antybiotykoterapię i nie wiecie jak wrócić do aktywności fizycznej? Odpowiadamy - to wcale nie jest takie trudne!
Ostatnie wpisy