Polski Bon Turystyczny w pigułce – jak go zdobyć i kto może z niego skorzystać?
Dla dzieciDla rodziców
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Polski Bon Turystyczny w pigułce – jak go zdobyć i kto może z niego skorzystać?

Polski Bon Turystyczny, który wprowadzono wraz z początkiem sierpnia ubiegłego roku, w dobie pandemii i kolejnych ograniczeń został wykorzystany przez rodziny jedynie częściowo. Powoli wszystko wydaje się jednak wracać do normalności, a czasu na zagospodarowanie dodatkowych środków wciąż pozostaje sporo, gdyż końcowy termin wyznaczono na marzec 2022 roku. Jak uzyskać bon turystyczny i komu tak naprawdę on przysługuje?

Polski Bon Turystyczny przed niespełna rokiem miał stanowić swoistą rekompensatę zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i przeżywającej trudne chwile krajowej turystyki. Z najnowszych danych wynika jednak, że do tej pory zaledwie 25% uprawnionych wykorzystała przysługujące im środki, w związku z czym zaczęły pojawiać się liczne dyskusje na temat możliwego przedłużenia ważności bonu turystycznego. Warto natomiast poważnie zastanowić się nad aktywowaniem bonu już podczas nadchodzących wakacji.

Polski Bon Turystyczny 2021 – komu przysługuje kwota 500 i 1000 zł?

Z bonu turystycznego może skorzystać każda rodzina pobierająca 500 plus albo dodatek wychowawczy, przy czym na każde dziecko przysługuje kwota w wysokości 500 oraz 1000 złotych na dziecko niepełnosprawne. Występuje on w postaci elektronicznego vouchera i jest przyznawany głównie w celu zapewniania wyjazdów wakacyjnych dla najmłodszych. Przypomnijmy, że na samym początku 2021 roku w Polskim Bonie Turystycznym wprowadzono istotną zmianę – od stycznia możemy zapłacić nim również za jednodniowe atrakcje, bez konieczności noclegu. Voucher można realizować wyłącznie na terenie Polski.

W jaki sposób aktywować Polski Bon Turystyczny?

Na szczęście nie jest to nic trudnego – wystarczy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Po weryfikacji danych Polski Bon Turystyczny 2021 będzie dostępny na profilu osoby uprawnionej, która otrzyma również specjalny 16-cyfrowy kod. Numer ten przyda się później podczas dokonywania płatności za wybraną usługę turystyczną. Co ważne, voucher na krajowe wycieczki da się aktywować w dowolnym momencie – nawet na kilka dni przed wyjazdem!

Polski Bon Turystyczny to doskonały wybór dla rodzin, które nawet na wakacjach nie potrafią obyć się bez zażywania aktywności fizycznej. Turystyka w naszym kraju – podobnie jak wiele innych dziedzin gospodarki – zaczyna stopniowo budzić się do życia, a zatem nie pozostaje nic innego, jak pakować walizki i udać się na zasłużony odpoczynek.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przebiega produkcja słodyczy?
Jak przebiega produkcja słodyczy?
Jak wygląda cały proces? W czym tkwi sekret doskonałej jakości gotowych słodyczy? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.
Czy aktywność fizyczna może korzystnie wpłynąć na przebieg choroby Parkinsona?
Czy aktywność fizyczna może korzystnie wpłynąć na przebieg choroby Parkinsona?
Aktywność fizyczna poprawia nie tylko samopoczucie. Korzystnie wpływa również na stan zdrowia. A czy regularny wysiłek fizyczny może spowolnić progres choroby Parkinsona? Dowiedz się!
Rozgrzewka wcale nie musi być nudna! Pomysły na ciekawe ćwiczenia przygotowujące dzieci do aktywności fizycznej
Rozgrzewka wcale nie musi być nudna! Pomysły na ciekawe ćwiczenia przygotowujące dzieci do aktywności fizycznej
Dzięki tym zasadom dowiesz się, jak zachęcić dzieci do rozgrzewek. Do tej pory ich nie lubiły? Teraz pokochają!
Tagi
Ostatnie wpisy