Jeździki czy rowerki biegowe dla dzieci dwukołowe – co wybrać?
Dla dzieci
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeździki czy rowerki biegowe dla dzieci dwukołowe – co wybrać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zadbanie o prawidłowy rozwój dziecka to niezwykle ważne zadanie, z jakim musi zmierzyć się każdy rodzic. To, co jest szczególnie kłopotliwe to wdrażanie nowych rzeczy i czynności w odpowiednim czasie, tak aby tempo nauki było odpowiednio dopasowane do malucha. Rynek oferuje nam różnorodne opcje, dzięki którym jesteśmy w stanie zapewnić dziecku edukację przez zabawę – jest to najlepsze rozwiązanie, do którego nie trzeba nikogo zachęcać. Dziś skupimy się na koordynacji ruchowej, zatem czy lepiej jest kupić jeździk, czy rowerek biegowy? O tym, czym się różnią i jakie pełnią funkcje przeczytasz w dalszej części artykułu.

Jeździki biegowe dla dzieci trójkołowe – charakterystyka

Jeździki biegowe dla dzieci trójkołowe to świetne rozwiązanie dla wszystkich maluchów, które potrafią już się samodzielnie poruszać. Z tego względu nie da się jednoznacznie określić, w jakim czasie powinniśmy zdecydować się na zakup, ponieważ jest niezwykle indywidualna kwestia i każde dziecko ma inne tempo rozwoju. Jeśli zauważysz, że czuje się ono już pewnie w tym, co robi i potrafi zachować stabilność podczas stawiania kolejnych kroków – jest to odpowiedni moment na jeździk. 

Zapewne zastanawiasz się, dlaczego warto się na niego zdecydować. Otóż poza tym, że jego design wzbudza zainteresowanie u dziecka, to z uwagi na przymocowanie trzech kółek jest bardzo bezpieczną opcją, która powinna poprzedzać zakup rowerka. Jego rolą jest:

  • wspomaganie koordynacji ruchowej;
  • nauka utrzymywania równowagi;
  • wzmocnienie grup mięśniowych;
  • ćwiczenie zatrzymywania się.

I oczywiście nauka samodzielności – dziecko jest zdane samo na siebie, a wszelkie upadki uczą je jak im w przyszłości zapobiec.

Rowerki biegowe dla dzieci dwukołowe – kolejny rozwojowy etap

Rowerki biegowe dla dzieci dwukołowe to świetne do wdrożenia rozwiązanie w momencie, w którym dziecko świetnie opanowało technikę chodzenia, a poruszanie się za pomocą jeździka nie stanowi dla niego najmniejszego problemu. Najczęściej przypada to na 2 rok życia malucha. W tym przypadku nie ma mowy o dodatkowym kółku, który ułatwia utrzymanie równowagi i właśnie z tego względu jest to drugi etap rozwoju koordynacji ruchowej. Podczas dokonywania wyboru należy zwrócić szczególną uwagę na wielkość i wagę produktu. Musi być odpowiednio dobrany do wzrostu i wieku pociechy. W związku z tym, że dzieciaki “rosną jak na drożdżach” warto rozważyć zakup rowerka biegowego z regulowaną wysokością siodełka

Teraz i Ty już wiesz, co dla Twojego dziecka będzie najlepsze i kiedy warto po to sięgnąć – zbliżające się święta, urodziny a może dzień dziecka? Z takiego prezentu z pewnością każdy maluch ucieszy się bez względu na okazję.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyjątkowe pomysły na aktywny urlop!
Wyjątkowe pomysły na aktywny urlop!
Nie masz pomysłu na aktywny urlop? Chcesz przeżyć przygodę życia? Poznaj nasze propozycje na wymarzony wypoczynek w 2023 roku!
Trening fizyczny w rehabilitacji kardiologicznej, czyli jak wzmocnić serce za pomocą ćwiczeń
Trening fizyczny w rehabilitacji kardiologicznej, czyli jak wzmocnić serce za pomocą ćwiczeń
Czy trening fizyczny jest wskazany w rehabilitacji kardiologicznej? Co można uzyskać przy jego pomocy? Sprawdź, jakie rodzaje treningu się stosuje i jak wpływają na organizm człowieka.
Twoja wygoda na stoku dzięki butom narciarskim
Twoja wygoda na stoku dzięki butom narciarskim
Jazda na nartach to sport, który przynosi wiele korzyści. To przede wszystkim poprawa kondycji, ale również wspaniała zabawa, ćwiczenie koordynacji ruchowej, jak również możliwość spędzenia we wspaniały i nierzadko szalony sposób ze znajomymi, bliskimi czy też rodziną.
Ostatnie wpisy