Akcesoria sportowe dla młodego piłkarza
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Akcesoria sportowe dla młodego piłkarza

Gra w piłkę nożną to jedna z najbardziej wszechstronnych aktywności, jakie uprawiają dzieci. Oto kilka przydatnych gadżetów, które mogą pomóc rozwinąć młody talent!

Strój i obuwie

Podstawą do swobodnej gry jest prawidłowe dobranie obuwia. Najpowszechniejszym wyborem są piłkarskie korki, które świetnie sprawdzają się na murawie. Buty należy dobierać do nawierzchni, na jakiej odbywają się treningi. Inny rodzaj korków będzie się dobrze sprawdzać na boisku wysłanym żywą trawa, inne w przypadku zajęć na hali lub sztucznej nawierzchni. W prawidłowym doborze obuwia pomogą specjaliści, których o pomoc można poprosić podczas wizyty w sklepie sportowym.

Równie istotnym elementem wyposażenia jest strój sportowy. Dokonując zakupu należy zwrócić uwagę na rozmiar, materiał, z którego jest wykonane ubranie, oraz poziom przepuszczalności powietrza. Dziecko podczas wysiłku silnie się poci, dlatego wybierając strój treningowy trzeba zadbać o prawidłową termoregulację i wchłanialność wody przez materiał. W przypadku stroju dla młodego piłkarza można także wspólnie wybrać ubrania sygnowane nazwiskiem ulubionego zawodnika. Takie ubranie z pewnością doda młodemu sportowcowi dodatkowej motywacji do gry.

Ochraniacze

Oprócz komfortu gry i wyglądu, ważnym aspektem jest także ochrona przed potencjalnymi kontuzjami czy urazami. Najważniejszym elementem są nagolenniki, które ochraniają golenie narażone na liczne uderzenia wynikające z charakteru gry. Wybierając ochraniacze należy zwrócić baczną uwagę na ich kształt, wagę, rozmiar, materiał wykonania oraz poziom trudności ich założenia. Aspekty te są szczególnie istotne w przypadku młodego piłkarza, który nabiera doświadczenia w grze z ochraniaczami, a jego ruchy podczas treningu czy meczu nie mogą być skrępowane.

Zawodnicy grający na pozycji bramkarza powinni także zadbać o dobre rękawice i ochraniacze na kolana oraz łokcie, które w wyniku interwencji bramkarskiej mogą ulec urazom, zadrapaniom czy otarciom. W doborze odpowiedniego, bezpiecznego i efektywnego sprzętu pomogą specjaliści zajmujący się dystrybucją sportowego wyposażenia.

Piłka do gry

Każdy klub lub szkółka piłkarska posiada na wyposażeniu piłki przystosowane do możliwości dzieci, jednak chcąc wzbudzić w młodym zawodniku motywację i chęci do regularnego treningu warto zainwestować we własną piłkę. Kluczowym aspektem jest jej waga. Im lżejsza piłka tym łatwiej będzie się nią grać. Jednak kształtując młodego piłkarza należy stopniowo zwiększać obciążenie i przygotowywać go do standardowej wagi i rozmiaru piłki.

Wybierając sprzęt, warto także zwrócić uwagę na poszycie, sposób wykonania oraz materiał wykorzystany do stworzenia piłki. Najczęściej modele wykonuje się z PVC, PU, TPR lub naturalnej skóry. Najtańsze modele są zazwyczaj wykonywane w całości z pierwszego typu tworzywa. Bardziej profesjonalne, elastyczne, wytrzymałe i trwałe piłki są szyte z kolejnych materiałów, a ich wierzch dodatkowo pokrywa warstwa wodoodpornego laminatu, który zachowuje kształt i mobilność piłki podczas gry w deszczu czy błocie.

Dodatkowe akcesoria

Oprócz podstawowych przyborów warto wyposażyć młodego piłkarza w przyrządy, które urozmaicą jego trening i podniosą poziom trudności gry. Do takich akcesoriów można zaliczyć między innymi drabinki piłkarskie, które umieszcza się na podłożu. Dzięki ćwiczeniom z drabinką zawodnik rozwija swoją zwinność, szybkość oraz koordynację ruchową. Równie pomocne w rozwoju umiejętności młodego zawodnika są pachołki, z których można ułożyć specjalny slalom.

Przydatnym gadżetem są także płotki, które poprawiają zwinność, mobilność i tempo poruszania się po boisku zawodnika. Korzystne w rozwoju młodego piłkarza są też wszelkie przyrządy wspomagające szkolenie stałych fragmentów gry, np. mur piłkarski, który pomaga szkolić umiejętności wykonywania rzutów wolnych.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sportowe zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu
Sportowe zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu
Promienie słoneczne za oknem zachęcają do wyjścia z domu, jednak nie masz pomysłu jak ogarnąć gromadkę dzieci na zewnątrz? Sprawdź nasze pomysły na wspólną zabawę pod chmurką!
Jak senior w wodzie – o znaczeniu zajęć na pływalni dla osób starszych
Jak senior w wodzie – o znaczeniu zajęć na pływalni dla osób starszych
Wraz z wiekiem często tracimy dawne, niespożyte pokłady energii, a nawet wigor. Procesu starzenia nie da się co prawda zatrzymać […]
Jak działają zawory trójdrożne i dlaczego warto je wybrać?
Jak działają zawory trójdrożne i dlaczego warto je wybrać?
Odkryj sekret efektywnego nawadniania z wykorzystaniem zaworów trójdrożnych - innowacyjne rozwiązanie, które zwiększa wydajność i oszczędność systemów hydraulicznych!
Ostatnie wpisy