Wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna – uniwersalny sprzęt do ćwiczeń dla całej rodziny
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna – uniwersalny sprzęt do ćwiczeń dla całej rodziny

Drabinka gimnastyczna staje się coraz popularniejszym elementem wyposażenia domów i mieszkań. Większa świadomość ludzi na temat dbania o swoje zdrowie sprawiła, że zaczęli oni chętniej korzystać z siłowni, klubów fitness, a także uprawiać aktywność fizyczną w domu. Idealnym sprzętem do ćwiczeń okazuje się właśnie drabinka gimnastyczna, która pomaga aktywizować wszystkie mięśnie.

Drabinka gimnastyczna w domu

Drabinka gimnastyczna zyskała ostatnimi czasy miano mebla sportowego, a więc nie jest tylko prostym narzędziem do ćwiczeń, ale także elementem aranżacji wnętrza. Jest to sprzęt, którego się nie rozkłada i składa za każdym razem, kiedy będziemy chcieli poćwiczyć lub nasza pociecha będzie chciała się pobawić. Drabinkę gimnastyczną montuje się na stałe, w związku z czym nie ma konieczności poświęcania dodatkowych minut na jej przygotowanie. W niewielu domach przeznaczone jest dla niej odrębne pomieszczenie, jednak obecne trendy w budownictwie sprawiają, że musi wyglądać estetycznie, ponieważ mieszkania najczęściej są 2-pokojowe lub 3-pokojowe, ale gdzieś trzeba jeszcze urządzić przecież salon zabaw dla swojej pociechy.

Drabinki są tak produkowane, aby można je było bez problemu wprowadzić w aranżację dowolnego wnętrza. Wiele jednak zależy od nas samych. Zły wybór będzie burzył estetykę wnętrza, co przełoży się na jej wcześniejszy czy też późniejszy demontaż. Drabinki gimnastyczne zwykle dzielą się ze względu na materiał, z jakiego zostały wyprodukowane. Różnią się też kształtem, jakością i sposobem montażu, a także dodatkowymi akcesoriami, które można do nich dokupić.

Rodzaje drabinek gimnastycznych do domu

Na rynku w ofertach producentów można rozróżnić drabinki gimnastyczne metalowe i drewniane. Drabinki metalowe, choć ich nazwa wskazuje, że są wykonane z metalu, są w praktyce mieszanką dwóch materiałów. Cała konstrukcja poza szczeblami jest metalowa, zaś same szczebelki produkuje się z drewna. Ten rodzaj charakteryzuje się przede wszystkim wysoką wytrzymałością, dzięki czemu można do niej przymocować metalowy drążek do podciągania, a także ławeczkę do ćwiczeń. Metalowa drabinka gimnastyczna to produkt, który nada wnętrzu designerskiego wyrazu. Ponadto montuje się ją łatwo i szybko.

Drugim rodzajem są drabinki gimnastyczne drewniane. Mają charakter bardziej tradycyjny. Dodatkowo są przyjemne w dotyku i dodają wnętrzu ciepła oraz nieco dziecięcego charakteru. Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej ludzi zwraca uwagę na stan środowiska naturalnego, drabinki wykonane z drewna cieszą się dużą popularnością. Przemawia za nimi to, że są ekologiczne, a na dodatek gwarantują większe bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Drabinka gimnastyczna drewniana jest także na tyle uniwersalna, że sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu, choć zdecydowanie najlepiej prezentuje się w aranżacjach tradycyjnych.

Jaki rodzaj drabinki gimnastycznej wybrać?

Drabinki gimnastyczne drewniane i metalowe to sprzęt, który z pewnością okaże się przydatny w wielu domach. Ostateczny wybór należy jednak do nas samych i przeważnie jest kwestią gustu. Należy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że oba rodzaje zostały wyprodukowane w celu umożliwienia wykonywania aktywności fizycznej w domowych warunkach. Ponadto zarówno jeden, jak i drugi model charakteryzuje się wytrzymałością i trwałością oraz mają stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Dodatkowo drabinki metalowe i drewniane można wzbogacać o kolejne akcesoria, które są do nich dedykowane.

Zdjęcie wyróżniające: pixy.org

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób dbać o stawy podczas uprawiania sportu? 5 uniwersalnych zasad dla aktywnych dzieci i dorosłych
W jaki sposób dbać o stawy podczas uprawiania sportu? 5 uniwersalnych zasad dla aktywnych dzieci i dorosłych
Stawy wymagają szczególnej ochrony, ale ich profilaktyka nie jest wcale taka trudna. Przedstawiamy 5 zasad zdrowych stawów dla całej rodziny!
Jak wybrać odpowiedni przewód dla twojego projektu? Poradnik od hurtowni Speckable
Jak wybrać odpowiedni przewód dla twojego projektu? Poradnik od hurtowni Speckable
Zapoznaj się z praktycznym poradnikiem, który pomoże Ci wybrać najodpowiedniejszy przewód do Twojego projektu. Nasi specjaliści z hurtowni Speckable dzielą się kluczowymi informacjami i radami.
Odzież i akcesoria przydatne na trekkingu w lesie
Odzież i akcesoria przydatne na trekkingu w lesie
Co zabrać ze sobą na rodzinną wyprawę do lasu? Doradzamy!
Ostatnie wpisy