Jakie spodnie outdoorowe będą najlepsze na różne pory roku?
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie spodnie outdoorowe będą najlepsze na różne pory roku?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Piesze wędrówki to aktywność fizyczna, która zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego, ponieważ krajobraz górski zachęca do przemierzania różnych szlaków i napawania się naturą. Jednak podczas takich wędrówek, ważny jest odpowiedni ubiór, który zagwarantuje komfortowe przemierzanie często trudnych i wymagających szlaków. W przypadku pieszych wędrówek spodnie będą bardzo ważnym elementem ubioru, który pozwoli na wygodne maszerowanie.

Jakie cechy powinny mieć spodnie outdoorowe?

Nie wszystkie ubrania sprawdzą się podczas outdooru, który w głównej mierze zakłada przemieszczanie się po górskich, często trudnych terenach. Dlatego warto zastanowić się, jakie cechy powinny mieć specjalistyczne spodnie outdoorowe, które zapewnią ochronę i wygodę. Bez wątpienia do takich cech należy zaliczyć:

  • wodooporność podczas zmiennych warunków atmosferycznych,
  • odpowiednia wentylacja podczas dużych upałów,
  • odporowadzenie wilgoci, które również jest ważne szczególnie podczas upałów,
  • wiatroszczelność podczas trudnych warunków atmosferycznych,
  • trwałość, która wytrzyma ewentualne otarcia lub niewielkie upadki,
  • rozciągliwość, która zapewni swobodę ruchu.

Oczywiście to tylko podstawowe czynniki, które powinny posiadać każde spodnie outdoorowe. Może ich być o wiele i z pewnością poprawią komfort realizowanych wypraw.

Długie czy krótkie spodnie outdoorowe?

Wyprawy w góry, do lasu i w innych trudnych terenach wiążą się z ryzykiem otarć i zranień, dlatego najlepszym wyborem na każdą porę roku będą długie spodnie outdoorowe, które zabezpieczą nogę przed ewentualnymi urazami. Choć to jest oczywiste, to nie zawsze jest łatwe do zrealizowania. Wysokie temperatury sprawiają, że długie spodnie pomimo zastosowania innowacyjnych technologii nie są komfortowe i powodują uczucie gorąca. Wiele osób nie będzie w stanie skupić się na radości z uprawianego sportu, jeśli będzie się skupiać na niewygodnych aspektach wyprawy, takich jak ciągłe uczucie gorąca. Dlatego też powstało wiele propozycji szortów na lato, które ułatwią wyprawy podczas upałów.

Na co zwrócić uwagę kupując długie spodnie outdoorowe?

W ciągu roku zdecydowanie częściej przydadzą się długie spodnie do pieszych wędrówek, dlatego przed ich zakupem oprócz ważnych parametrów dotyczących tkaniny, z jakiej zostały zrobione spodnie, warto zwrócić uwagę na ich fason i funkcjonalność. Przede wszystkim długie spodnie powinny być wyposażone w kieszonki, które umożliwią przechowywanie niewielkiego ekwipunku. Ponadto bardzo ważny jest fason spodni i to czy mają one szerokie, czy przylegające nogawki. Ściśle przylegający materiał bardzo dobrze sprawdzi się  podczas jesieni i wiosny, gdy na zewnątrz nie ma mrozu, natomiast luźniejsze fasony będą wygodniejsze zimą, ponieważ zdecydowanie łatwiej będzie założyć pod takie spodnie dodatkowe zabezpieczenie w postaci bielizny termicznej. 

Wybór spodni do outdooru to bardzo indywidualna kwestia, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru dokładnie przeanalizuj własne potrzeby.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać optymalny panel grzewczy do łazienki: poradnik jak to zrobić w kilku krokach
Jak wybrać optymalny panel grzewczy do łazienki: poradnik jak to zrobić w kilku krokach
Szukasz sposobu na wybranie optymalnej grzewczy dla łazienki? Poradnik ten krok po kroku pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru, skupiając się na jakości, efektywności i stylu.
Czy uprawianie sportu spowalnia starzenie się?
Czy uprawianie sportu spowalnia starzenie się?
Jak pokazują wyniki badań, regularny trening fizyczny jest w stanie skutecznie spowolnić proces starzenia naszego organizmu.
Depresja – choroba cywilizacyjna?
Depresja – choroba cywilizacyjna?
Depresja jest coraz bardziej powszechną chorobą, której nie należy bagatelizować. Jest ona jednym z najczęstszych powodów popełnianych samobójstw na całym świecie. Jest to choroba cywilizacyjna, która, według przewidywań Światowej Organizacji Zdrowa już za kilka lat może zająć pierwsze miejsce pośród chorób, na które najczęściej się zapada na świecie.
Ostatnie wpisy