Jakie spodnie outdoorowe będą najlepsze na różne pory roku?
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie spodnie outdoorowe będą najlepsze na różne pory roku?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Piesze wędrówki to aktywność fizyczna, która zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego, ponieważ krajobraz górski zachęca do przemierzania różnych szlaków i napawania się naturą. Jednak podczas takich wędrówek, ważny jest odpowiedni ubiór, który zagwarantuje komfortowe przemierzanie często trudnych i wymagających szlaków. W przypadku pieszych wędrówek spodnie będą bardzo ważnym elementem ubioru, który pozwoli na wygodne maszerowanie.

Jakie cechy powinny mieć spodnie outdoorowe?

Nie wszystkie ubrania sprawdzą się podczas outdooru, który w głównej mierze zakłada przemieszczanie się po górskich, często trudnych terenach. Dlatego warto zastanowić się, jakie cechy powinny mieć specjalistyczne spodnie outdoorowe, które zapewnią ochronę i wygodę. Bez wątpienia do takich cech należy zaliczyć:

  • wodooporność podczas zmiennych warunków atmosferycznych,
  • odpowiednia wentylacja podczas dużych upałów,
  • odporowadzenie wilgoci, które również jest ważne szczególnie podczas upałów,
  • wiatroszczelność podczas trudnych warunków atmosferycznych,
  • trwałość, która wytrzyma ewentualne otarcia lub niewielkie upadki,
  • rozciągliwość, która zapewni swobodę ruchu.

Oczywiście to tylko podstawowe czynniki, które powinny posiadać każde spodnie outdoorowe. Może ich być o wiele i z pewnością poprawią komfort realizowanych wypraw.

Długie czy krótkie spodnie outdoorowe?

Wyprawy w góry, do lasu i w innych trudnych terenach wiążą się z ryzykiem otarć i zranień, dlatego najlepszym wyborem na każdą porę roku będą długie spodnie outdoorowe, które zabezpieczą nogę przed ewentualnymi urazami. Choć to jest oczywiste, to nie zawsze jest łatwe do zrealizowania. Wysokie temperatury sprawiają, że długie spodnie pomimo zastosowania innowacyjnych technologii nie są komfortowe i powodują uczucie gorąca. Wiele osób nie będzie w stanie skupić się na radości z uprawianego sportu, jeśli będzie się skupiać na niewygodnych aspektach wyprawy, takich jak ciągłe uczucie gorąca. Dlatego też powstało wiele propozycji szortów na lato, które ułatwią wyprawy podczas upałów.

Na co zwrócić uwagę kupując długie spodnie outdoorowe?

W ciągu roku zdecydowanie częściej przydadzą się długie spodnie do pieszych wędrówek, dlatego przed ich zakupem oprócz ważnych parametrów dotyczących tkaniny, z jakiej zostały zrobione spodnie, warto zwrócić uwagę na ich fason i funkcjonalność. Przede wszystkim długie spodnie powinny być wyposażone w kieszonki, które umożliwią przechowywanie niewielkiego ekwipunku. Ponadto bardzo ważny jest fason spodni i to czy mają one szerokie, czy przylegające nogawki. Ściśle przylegający materiał bardzo dobrze sprawdzi się  podczas jesieni i wiosny, gdy na zewnątrz nie ma mrozu, natomiast luźniejsze fasony będą wygodniejsze zimą, ponieważ zdecydowanie łatwiej będzie założyć pod takie spodnie dodatkowe zabezpieczenie w postaci bielizny termicznej. 

Wybór spodni do outdooru to bardzo indywidualna kwestia, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru dokładnie przeanalizuj własne potrzeby.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drążek do podciągania – który wybrać i jak często ćwiczyć?
Drążek do podciągania – który wybrać i jak często ćwiczyć?
Poszerz swoją domową siłownię o profesjonalny sprzęt sportowy do budowania siły ramion. Sprawdź, jakie korzyści dają ćwiczenia na drążku!
Przewodnik po różnych typach kabli audio-video: Jak wybrać ten odpowiedni?
Przewodnik po różnych typach kabli audio-video: Jak wybrać ten odpowiedni?
Zrozum, jakie kable audio-video są dostępne na rynku i jak dokonać właściwego wyboru, aby cieszyć się najlepszą jakością dźwięku i obrazu.
Czy polisa turystyczna jest potrzebna Twojemu dziecku?
Czy polisa turystyczna jest potrzebna Twojemu dziecku?
W tym tekście zastanowimy się, czy polisa turystyczna jest dobrym sposobem na zapewnienie ochrony dziecku podczas zimowego wyjazdu.
Ostatnie wpisy