Jak ćwiczyć na ławce ze sztangą?
Sprzęt i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak ćwiczyć na ławce ze sztangą?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ławki treningowe umożliwiają przeprowadzenie ćwiczeń, które normalnie wykonujesz w siłowni na maszynach oporowych. Główna różnica polega jednak na tym, że ławka do ćwiczeń pozwala podążać za naturalnym sposobem poruszania się ciała, a także izolować każdą stronę, podczas gdy maszyna wymusza pewien rodzaj ruchu i ogranicza możliwość poruszania się w innych kierunkach. W ten sposób maszyna osłabia trening stabilizacji. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem treningu ze sztangą na ławce, sprawdź, jak ćwiczyć i co zyskasz dzięki takim ćwiczeniom. 

Najważniejsze zalety ławki treningowej

Głównymi zaletami łatek pod sztangę są:

  • mniejsze ograniczenia podczas treningu. Maszyny oporowe są stworzone z myślą o umiejętnościach w bardzo wąskim zakresie, więc można z nimi dokonać postępu tylko do pewnego stopnia. Decydując się na ławkę treningową o wysokim maksymalnym obciążeniu, możesz przenieść swój trening na znacznie bardziej zaawansowany poziom;
  • dzięki mocnemu, płaskiemu oparciu ławka do ćwiczeń prowadzi twoje ruchy, nie ograniczając stawów. Oznacza to, że możesz utrzymać kontrolowaną pozycję, która odpowiada twoim naturalnym ruchom;
  • ławki pod sztangę można ustawić pod kątem, aby dopasować je do ćwiczeń i budowy ciała. W ten sposób możesz trenować określone mięśnie, podczas gdy ławka pomaga utrzymać prosty kręgosłup i wsparcie ciężaru podczas całego reżimu treningowego.

Ławki pod sztangę można używać do wielu ćwiczeń

Na ławkach do ćwiczeń można realizować nie tylko wyciskanie, ale także pracę nad rdzeniem, plecami, ramionami, barkami, klatką piersiową i mięśniami grzbietu. Możesz także uzyskać świetny trening cardio, używając tylko ławki do ćwiczeń.

Ławki są odpowiednie do rozwijania wszystkich umiejętności. Dlatego stanowią niezbędny element zestawu treningowego niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym zawodnikiem. Świetnie sprawdzają się zarówno w treningu kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli dzielisz swoją domową siłownię, są bardzo opłacalną inwestycją dla każdego, kto chce poprawić swoją kondycję.

Pozwalają na oszczędność miejsca

Jeśli chcesz zorganizować swoją siłownię w garażu lub w domu, liczy się każdy centymetr zajmowanej powierzchni. Ławeczki do ćwiczeń umożliwiają przeprowadzenie wielu ćwiczeń w niewielkiej przestrzeni. Dzięki tak dużej wszechstronności są niezbędnym elementem każdej domowej siłowni. Ławki pod sztangę to znacznie więcej niż tylko miejsce, na którym można usiąść lub położyć się w trakcie ćwiczenia. Zapewniają solidną podstawę do wszechstronnego treningu.

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze miejsca do nauki jazdy na nartach dla młodych adeptów białego szaleństwa
Najlepsze miejsca do nauki jazdy na nartach dla młodych adeptów białego szaleństwa
Narty są sportem, który bez obaw uprawiać mogą już kilkuletnie dzieci. Jakie są godne polecenia stoki dla najmłodszych w naszym kraju?
Pieniądze na zimową wyprawę w góry – zobacz ile oszczędzić i skąd wziąć resztę?
Pieniądze na zimową wyprawę w góry – zobacz ile oszczędzić i skąd wziąć resztę?
Wiele osób marzy o zimowej wyprawie w góry, które w tej porze roku zachwycają niezwykłą urodą. Niestety często rezygnujemy z naszych planów z powodu niemałych kosztów takiego przedsięwzięcia.
Catering dietetyczny – dlaczego warto z niego korzystać?
Catering dietetyczny – dlaczego warto z niego korzystać?
Szukasz zmiany, która poprawi Ci humor, zaoszczędzi Twój czas i podniesie jakość Twojego życia? Wypróbuj catering dietetyczny i przekonaj się, że dopasowana do Ciebie dieta pudełkowa może zupełnie zmienić Twoje życie.
Ostatnie wpisy